Pontos idő: 2024. május 14., kedd 16:29



Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
 Cheloniidae hill - by weak 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
weak írta:
Vajon van bármi amivel el tudnám tűntetni úgy, hogy a riccia megmaradjon? A carborol korábbról már tudom, hogy tönkretenném vele, van esetleg más, amit tehetek? :?

Az easyvel igen, nálam a Liqui Carboval kezelt területről semmi riccia nem ment tönkre.
Egy kis off.
A képen a fehér pöttyök ecset maradványok, a zöld foltok riccia.

Kép

Amúgy az áramlással és az ammóniával hogy állsz?
:oops:

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. január 31., szombat 14:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
weak írta:
Ma vízcsere nap. Eltelt a második hét is, hogy változtattam a tápozási rutinon. Az anubias csak új korában volt ilyen szép legutóbb. Gyönyörű új hajtásokat hoz. Hamarosan levágom a régebbi itt-ott algás leveleket. A problémám a ricciával van. Van egy terület, ahol nagyon bele ette magát az ecset alga. Vajon van bármi amivel el tudnám tűntetni úgy, hogy a riccia megmaradjon? A carborol korábbról már tudom, hogy tönkretenném vele, van esetleg más, amit tehetek? :?

Egyedül a blackout az, ami eszembe jutott... :roll:


Sajnos az ecset ellen a blackout sem ér semmit. Szerintem érdemes lenne az algás résztől megszabadulni, és friss mohával pótolni. 1-2 hét alatt mintha mi sem történt volna. :)

_________________
Kép


2015. január 31., szombat 11:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Ma vízcsere nap. Eltelt a második hét is, hogy változtattam a tápozási rutinon. Az anubias csak új korában volt ilyen szép legutóbb. Gyönyörű új hajtásokat hoz. Hamarosan levágom a régebbi itt-ott algás leveleket. A problémám a ricciával van. Van egy terület, ahol nagyon bele ette magát az ecset alga. Vajon van bármi amivel el tudnám tűntetni úgy, hogy a riccia megmaradjon? A carborol korábbról már tudom, hogy tönkretenném vele, van esetleg más, amit tehetek? :?

Egyedül a blackout az, ami eszembe jutott... :roll:


2015. január 31., szombat 11:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
weak írta:
Sziasztok,

egy kis update. Alakul a riccia szőnyegem (parvula helyett) viszont észre vettem, hogy fekete ecsetalga fronton nem túl rózsás a helyzet. Úgy gondoltam, hogy ideje újragondolni a tápozási rutint és megnézni, min tudnék változtatni, hogy javuljon a dolog. A makro tápanyagokból eddig napi 2ml adagoltam. Ennek oka az, hogy korábban is így tettem. Arra jutottam, hogy elkezdem csökkenteni a mennyiséget. Így most kb. 16 csepp a napi adag. A növények így is szépen fotoszintetizának, de nem az az őrült pörgés, mint korábban. A CO2 is sok volt kicsit szerintem. 2/sec fölött volt, most beállítottam 1-re. Az áramlás on nem variáltam, mert az egyáltalán nem jelentős. A világítás időtartamát is rövidítettem kicsit.

Ami további nagy ötletem volt, hogy így majd 2 év járatás után talán illik átöblítenem óvatosan a szűrőt. Eszeméletlen dzsuva volt már benne. Mindez a múlt héten volt, szóval korai lenne bármit mondani, amit észrevettem, hogy ismét elkezdtek vibrálni a levelek és a riccia is zöldebb, mint volt. Az Otom kedve is sokkal jobb. Rendesen tele van a hasa állandóan, ami eddig nem volt annyira jellemző.

Meglátjuk, de szerintem az irány jó lehet.
Vélemény?

Nem nagyon volt olyan növényed amelynek szükséges volt a macro .. :)

_________________
Kép


2015. január 25., vasárnap 19:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Sziasztok,

egy kis update. Alakul a riccia szőnyegem (parvula helyett) viszont észre vettem, hogy fekete ecsetalga fronton nem túl rózsás a helyzet. Úgy gondoltam, hogy ideje újragondolni a tápozási rutint és megnézni, min tudnék változtatni, hogy javuljon a dolog. A makro tápanyagokból eddig napi 2ml adagoltam. Ennek oka az, hogy korábban is így tettem. Arra jutottam, hogy elkezdem csökkenteni a mennyiséget. Így most kb. 16 csepp a napi adag. A növények így is szépen fotoszintetizának, de nem az az őrült pörgés, mint korábban. A CO2 is sok volt kicsit szerintem. 2/sec fölött volt, most beállítottam 1-re. Az áramlás on nem variáltam, mert az egyáltalán nem jelentős. A világítás időtartamát is rövidítettem kicsit.

Ami további nagy ötletem volt, hogy így majd 2 év járatás után talán illik átöblítenem óvatosan a szűrőt. Eszeméletlen dzsuva volt már benne. Mindez a múlt héten volt, szóval korai lenne bármit mondani, amit észrevettem, hogy ismét elkezdtek vibrálni a levelek és a riccia is zöldebb, mint volt. Az Otom kedve is sokkal jobb. Rendesen tele van a hasa állandóan, ami eddig nem volt annyira jellemző.

Meglátjuk, de szerintem az irány jó lehet.
Vélemény?


2015. január 25., vasárnap 19:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
ferenczadam írta:
Milyen világítás megy az aki felett? ( típusra gondolok)

Azt hiszem, hogy Boyu STS-600.
Hamarosan DIY 55W PC-re cserélem, feltéve, hogy valaha elészülök vele egyáltalán. :)


2014. december 7., vasárnap 19:03
Profil

Csatlakozott: 2013. december 25., szerda 10:16
Hozzászólások: 9
weak írta:
A múlt hét óta ismét high-techben működik az akvárium. A növények állapotán és az ecsetalga mennyiségén is látszik a változás. A világítás pontosan 0.7W/l vagyis 3x14W T5 megy az akvi fölött. A szén-dioxid adagolás is szépen megy a Liss nagypatronjából. A makrotáp adagolás is beindult, az első néhány napban 0.5ml, azóta már 1ml-re emeltem. Kezdetben leállított szűrőnél karboztam a problémás területeket. Ekkor véletlenül sikerült kinyírnom egy jó adag ricciát is. Nem gondoltam rá, hogy a carbo ennyire szét fog terülni. Szerencsére ezeken a területeken kívül a riccia nagyon szépen fejlődik és a karácsonymoha-kolbász is kezd alakulgatni.

Több a scum a felszínen, de ezt a nagyobb pörgésnek és a carboval nyakonöntött ricciának tudom be. Egy kis vízpumpával és egy levágott PET-palackkal csináltam egy skimmert, amivel egy perc alatt megszűnetetem a dolgot. A napi elfoglaltságom egyelőre ennyi: reggel táp, este skim :)


Milyen világítás megy az aki felett? ( típusra gondolok)


2014. december 7., vasárnap 18:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Egyelőre, csak egy távoli, kanapén ülős...
Kép


2014. december 7., vasárnap 15:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Koszonom a tippet. En is gondoltam erre, de akkor meg is csinalom mostmar :)


2014. december 7., vasárnap 14:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
weak írta:
papó írta:
Egy pici finom porlasztás sokat segíthet .

Miféle finom porlasztás? Mire gondolsz?

Kb. ez a két hét kellett neki, hogy elkezdjék otthon érezni magukat a növények. Ahogy nézem, akár hetente nyírhatom majd a ricciát. Az anubias is hozza a szép, új hajtásokat szinte mindenütt. Alakul a dolog. Az ecset alga kevesebb, de attól tartok, hogy csak tüneti a kezelés és amint abbahagynám a carbot, visszajönne. A szűrőhöz úgy egy éve nem nyúltam, lehet, hogy nem ártana kitakarítani. Nem haszáltam semmilyen kémiai szűrőt, sem aktívszenet, sem purigent. A flow egyébként sehol nem nagy, úgyhogy nincs tippem miért erőlködik ennyire ez a fekete ecset. A csigák háza is kiszőrösödik...

Finom levegőporlasztásra gondoltam.

_________________
Kép


2014. december 7., vasárnap 14:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: