Pontos idő: 2024. május 3., péntek 19:32



Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 daniel018 első növényes akvája 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
daniel018 írta:
Vannak részei amik most a lekapcsolás előtt pár perccel is bubiznak de vannak amiknek csak a teteje zöld(ecske) a többi pedig sárga-barna. Rosszat jelent? :? :(

Az a lényeges , hogy hozzon új hajtásokat.
Hétvégére kiderül....
Mindenesetre légyszi közöld az állapotát vagy 2 naponta :? :roll:

_________________
Kép


2011. augusztus 29., hétfő 21:17
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Szia!
Szerintem is jó lesz az akvárium ha bedúsulnak a zöldségek :D Szerintem jó helye lehet a rotalának középen is mint valami függöny. Más! Egy kisebb észrevétel. Én ami középen van fa, talán jobb oldalról bal előre (keresztbe) elfektetném,picit talán még belefúródhatna a talajba is. De ez csak egy elképzelés. Lehet hogy én itthon döntögettem a fám és most rámjött a pár perces üres járat :D


2011. augusztus 29., hétfő 21:14
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Vannak részei amik most a lekapcsolás előtt pár perccel is bubiznak de vannak amiknek csak a teteje zöld(ecske) a többi pedig sárga-barna. Rosszat jelent? :? :(


2011. augusztus 29., hétfő 21:06
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Az mit jelent , hogy a HC ramaty állapotban van ?
Bebarnult ? Vagy csak kókadt ?

_________________
Kép


2011. augusztus 29., hétfő 21:04
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Sziasztok, egy kis helyzetjelentés:
Ma egy kicsit megszobrászkodtam a rotalát, mert visszavágtam őket és a 2 fa mögé csoportosítottam őket jó dúsan. Én kicsit érdekesnek tartom hogy papó is azt mondta hogy a didiplis nem egyszerű növény, ennek ellenére még most ő az első aki jelezte hogy él és virul ugyanis megajándékozott új hajtásokkal és nagyon szép élénk zöldek a hajtásai. Ezzel szemben a Cuba elég ramaty állapotban van, szerintem ez a pár nap kánikula megviselte ugyanis volt 1-2-szer hogy 30 fokos volt a víz de akkor ráállítottam a nagy ventillátort és sikerült 26ra letornázni. Most hogy egy kicsit jobb az idő 24fokos a vízük. A blyxa sincsen valami jó állapotban, kicsit mállanak a levelei mintha hiánytünet lenne és bebarnult kicsit. A rotalák pedig gyönyörűen bubiznak és ma hogy átrendeztem őket akkor láttam hogy nagyon sok már szép gyökeret fejlesztett. Holnap teszek fel képet és szükségem lenne néhány ötletre hogy a 2 fa között hátul kialakult űrt mivel töltsem meg (mert a rotalákat a fák mögé tettem).


2011. augusztus 29., hétfő 20:41
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Szép kezdet!
A rotala valóban pofásabb bokorban. Ha garnizni akarsz a sok világos miatt szerintem jól mutatna egy pár darab sakura esetleg RC.


2011. augusztus 28., vasárnap 10:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Dániel, valóban jó lesz ez az elrendezés. Ha megengedsz nekem annyi ajánlást, én a rotalát visszavágnám és dúsítanám szépen befelé. Mondjuk így is bokor lesz belőle, de érdemes lenne alaposan visszavágni, a felső új hajtásokat pedig ledugdosni a többi mellé. Ennyi gondozást igényel a rotala, aztán majd szerzel egy sövényvágót és nyírhatod világba. Az alapos dúsításnak az lényege, hogy mindig visszavágod, (nem kell sajnálni, mert jó erős a világításod, tehát gyorsan fog nőni) a levágott részeket pedig a kívánt dús állapotig visszatömködöd az aljzatba. Ja és próbáld meg úgy csinálni, hogy a jobb oldali átnyúló dekor hosszú ága kicsit látható maradjon, ne nyelje el majd a háttér, mert szerintem látványos effekt a medencében.

_________________
Kép


2011. augusztus 28., vasárnap 10:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Nekem nagyon tetszik! ;) A fák nagyon szépek!Pár hét és te sem fogsz panaszkodni!Grat!Ja, ajánlom a kolibri halakat!Megfelelő etetéssel és hőmérsékleten nagy szépek!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. augusztus 27., szombat 21:13
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Daníí írta:
Szép elrendezés, nekem tetszik, talán egy észrevétel, nem lenne szebb vagy hangsúlyosabb ha a rotarát beraknád bal vagy jobb oldalra a fa mögé? ez csak nekem az észrevételem. :D :oops:

Milyen élőlényeket tervezel bele? :)


Az az igazság hogy énis ezen variáltam hogy hova tegyem a rotalát de szerintem tuti lesz még vmi átrendezés mert így még nem érzem olyan húdejónak... :)

Halakon belül pedig valami szép színes rajhalra gondoltam, de ezt még nem gondolyam végig. De pár sziámi algaevő biztos :D


2011. augusztus 27., szombat 19:40
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Szép elrendezés, nekem tetszik, talán egy észrevétel, nem lenne szebb vagy hangsúlyosabb ha a rotarát beraknád bal vagy jobb oldalra a fa mögé? ez csak nekem az észrevételem. :D :oops:

Milyen élőlényeket tervezel bele? :)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. augusztus 27., szombat 19:31
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: