Pontos idő: 2024. április 26., péntek 13:56



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 DeKol akváriumai 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
HUGO írta:
Chihiros lámpa?


Igen, most került rá egy Chihiros A601-es. Eddig teljesen megvagyok vele elégedve

_________________
Sólyom Gábor


2017. május 23., kedd 18:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Megérdemelted a címet .
Látszik a gondoskodás az akváriumaidon .
JANNUS333 írta:
Nagyon igényes munkák. Patika..gratula hozzájuk így fóruumon keresztül is..



Köszönöm szépen. Mondhatni nekem izgalmasabb az akva előtt ülni mint tv-t nézni.

_________________
Sólyom Gábor


2017. május 23., kedd 18:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Chihiros lámpa?

_________________
Pé.Zoli


2017. május 21., vasárnap 15:49
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Nagyon igényes munkák. Patika..gratula hozzájuk így fóruumon keresztül is..


2017. május 19., péntek 20:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Megérdemelted a címet .
Látszik a gondoskodás az akváriumaidon .

_________________
Kép


2017. május 19., péntek 20:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Elsőnek is szeretném újra megköszönni azoknak akik rám szavaztak a hónap akváriuma áprilisi részén. Nyereményemből szeretném majd beültetni a kisebbik akváriumot ami jelenleg még növénytárolóként szolgál ( ennek okára még később vissza térek)
Az általatok eddig látott akvárium is át eset egy két változtatáson. Talán az egyik legnagyobb ilyen változás az volt hogy az akváriumot sikeresen átköltöztettem a régi lakásunkból az újban. Ami elég körülményes volt mert nem szedtem ki a garnélákat, hanem egy centi vizet hagytam benne és úgy utaztam át vele az egyik helyről a másikra. Mivel költözés volt így úgy döntöttem hogy az akvárium kap egy saját bútort. Végezetül talán az egyik leglátványosabb változás is megtörtént a tegnapi napon, mivel megérkezett az akvárium új világítása. Az új világítás látványosan "kiemeli" a garnélák színét.A képeken nem történt semmi fajta javítás, vagy manipuláció.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A kicsi 40 literes opti is költözött velem az új lakásban. Viszont a másik garnélás akvárium, amiben igazából csak Microsorium és Bolbitis volt az megszüntetésre került. Ezért most a kis 40 es akvárium dugig van a nagy garnis akvárium növényeivel. De mivel úgyis hamarosan berendezem a kicsi akváriumot így gondoltam megmutatom nektek, hogy mekkora két tő növényem van.

Kép


És végezetül a két akvárium egymás mellet, ez a kép korábban készült, itt még a garnélás akváriumon a régebbi világítás van. Majd a kábeleket normálisan rendezni akarom hogy ne ilyen össze visszaság legyen a két akvárium között.

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2017. május 18., csütörtök 19:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Szépek!

_________________
Pé.Zoli


2017. április 15., szombat 18:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Egy kis update:

96 literes garnélás akvárium kapott egy "kis" frissítést.Mivel lassan költözni fogok így szerettem volna lecserélni a légpumpa meghajtású szűrőt egy halkabb megoldásra. Így végül egy Hydor Prof 250 került "alá". Szűrőválasztásnál szempont volt hogy ha későbbiekben esetleg növényes akváriumot akarok ebből az akváriumból csinálni akkor ne legyen a szűrő az akadálya. Nagyon jó a véleményem erről a szűrő típusról. Maximum 5 percbe került a beüzemelés, amiben benne van az is hogy a zacskóba lévő szűrőanyagot kibontottam és átmostam csap alatt. Nyugodt szívvel tudom bárkinek ajánlani. Igaz hogy körülbelül 2 hét múlva költözök, de ennek ellenére beüzemeltem. Mind ezt azért tettem hogy két hét alatt kialakul majd benne a baktérium kultúra aminek köszönhetően nem egy steril szűrőt kell majd hadba állítani. Így most jelenleg a régi szűrő is bent van és az új szűrő csövei is az akváriumba vannak. Garnélák védelmére egy sűrű szivacs került a szívó csonkra. Ennek jelenleg rikító kék színe van, de pár hét és ugyan olyan színe lesz mint a légpumpás szűrőn lévő szivacsnak.

Ha már update volt akkor gondoltam fotózgatok egy kicsit, szintén telefonnal készült képek ( a képeken semmi utómunka nem történt ):


Jelenleg így fest az akvárium:

Kép

Garnélák már nézegetik az új szivacsot:

Kép

Egyik legszebb garnélám:

Kép

Egy smile head garni:

Kép

Kép

Kép

További képek:

Kép

Kép

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2017. április 15., szombat 15:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 24., péntek 17:54
Hozzászólások: 222
Na ez egy jó ötlet volt Dekol, hogy egybe nyitottad a naplót.
Garnéla szempontjából sokszor ingerszegény a magyar közönség, jó ha látnak szép crystalokat!

Majd átmegyek már személyesen is, megnézni őket (na meg ha lehet, megfotózni :P )


2017. április 12., szerda 22:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Egy mai random telefonos kép az egyik garniról:

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2017. április 12., szerda 22:32
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: