Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 11:16



Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 Első 54literes növényesem 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ezt egyszerre írtuk .. :lol: :lol:

_________________
Kép


2011. július 7., csütörtök 20:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
csabi1987 írta:
Egyébként miért annyira fontos a 4000k-K-es fénycsövet lecserélni 6500K-re?

A 4000 kelvines színhőmérséklet önmagában kevés.Legfeljebb akkor használható ha egy magasabb pld 10000 kelvines csővel együtt használod.
A színhőmérséklet önmagában is nagyon találó kifejezés , hiszen ha ránézel egy színre szinte érzed a hőmérsékletét . :)
A vörössel ugye érezzük a tűz melegét a kékkel a jég hidegét ...A színhőmérséklet emelkedésével a fény vörös összetevői csökkennek, míg kék összetevői növekedek, tehát minél magasabb a fény színhőmérséklete, annál "kékebb", és minél alacsonyabb a fény színhőmérséklete annál "vörösebb" lesz a színe. .
Derült időben, átlagos napsütés esetén ez kb. 5600 K. Hajnalban vagy naplementekor a színhőmérséklet 2500 K-re is csökkenhet, viszont borult, párás, ködös időben 6-10000 K-re is növekedhet.
Pld.nyílt tengeren, ill. magas hegyekben a színhőmérséklet 10-20000 K-t is elérheti.
Reggeli, délutáni alacsony napállás: 4800 K

Napos idő, árnyékban: 6000 !!!
Mi nem az árnyékban szertnénk növekedésre serkenteni a trópusi fényhez szokott növényeinket ;)

A fény különböző fontos összetevői nem jutnak le a víz alá.
MInél magasbba kelvin annál inkább hasonlít a természetes napfényhez ... már ami víz alatt fontos.
A trópusokon a színhőmérséklet pld az egyenlítő környékén elérheti a 20 000 kelvint .
Persze 10 000 környékén már nagyon árt a szemünknek , de a napot sem bámúljuk. 8-)
A 6 500 kelvin egy arany közép út ..de vörös levelü növények szeretik az akár 10 000 kelvint is.

_________________
Kép


2011. július 7., csütörtök 20:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
csabi1987 írta:
Egyébként miért annyira fontos a 4000k-K-es fénycsövet lecserélni 6500K-re?

6000 és 8000 Kelvin szám a legkedvezőbb a növényeknek és a legkedvezőtlenebb az algáknak.
;)
Minél alacsonyabb ez a szám annál több az alga és kevésbé nőnek a növények.
Minél magasabb a szám, szinte semmi esélye az algának bár a 10000 Kelvin felett a növényeknek sem sok. (bár van ellen példa bőven)
Ez csak a saját tapasztalataim.
Láttad az akvám nálam most egy 4700K és két 6000K Sera cső világit minimális zöld pont alga mellett.
De a világítás csak egy az ezer apró dolognak ami miatt alga lehet de az is tény 6- és 8 ezer Kelvines világítás legyen a meghatározó.
Amit persze lehet keverni kisebb Kelvin számúval is.
Akkor ezzel nem lehet gond.
Jah!
Csak 3 vagy az 5 sávos teljes spektrumú csöveket használj!

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. július 7., csütörtök 20:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
csabi1987 írta:
SlyChocolate írta:
Szia Csabi, üdv itt a fórumon.
Látom Te is a Nemzeti ünnepünk hosszú hétvégéjén indítottad mint ahogy én is.
:D
Nekem személy szerint az utolsó pár kép nagyon tettszik. És ahogy írtad az F-cső cseréket mindenképp tedd meg.
Jó, hogy az akva méreteihez illeszkedő méretű növényekre váltottál.
A másik észrevétel a talaj mennyiségét sokkalom, sajna a manado nem alkalmas domb építésére mivel túl könnyű.
Idővel a vízmozgás (eroziója) lapossá fogja tenni.
;)
Esetleg a szűrődben lévő szűrőanyagokról tudnál infót adni?
Az atomizer diffi mennyire vált be? Mekkora nyomással kell használni és tényleg ködszerű a porlasztása vagy csak kamú az egész?


Szia SlyChocolate!
Köszi Neked is! :) Örülök hogy tetszik. :)
Hát a manado szerintem sok mindenre nem alkalmas. :) De nem nagyon tudtam szerezni Amazoni talajt mostanában és ahogy az előbb is írtam, türelmetlen vagyok. :)
Az esőztetőm is azért van az aki hátfalán, mert ha csak az egyik esőztető van rajta akkor egyszerűen kimossa a talajt a sodrás. :S
A szűrőanyagom az teljesen gyári, annyi hogy az aktív szenet lecseréltem Resun aktívszénre, azért ezt vettem mert ez volt a helyi kereskedésben. :)
De viszont a vizem kristálytiszta amióta benne van a szűrőbe.
Az atomizer difi szerintem egy nagyon jó dolog, nem fogja vissza a szűrő teljesítményét. Nekem 1,5-2 bubi/mp-nél nem ködösít, vagy legalábbis nem nagyon látni.
Ha csak az apró bubikra koncentrálsz akkor lehet látni hogy ott vannak, de kipróbáltam magasabb bubi számnál, hát ott már látszik, nagyobb bubik jönnek.
A lényeget el is felejtettem. :) Én 2,1 baron hajtom Papillon reduktorral, tökéletesen üzemel ezen a nyomáson, lehet kisebb nyomáson is meghajtja.

Köszi az infókat.
Javasolnék a Tetra szűrődbe egy jó adag Siporaxot és ha még van helyed esetleg mellé Mátrixot.
Keresd ez ügyben Papót, nyugodtan, nem fogsz csalódni....
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. július 7., csütörtök 20:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Egyébként miért annyira fontos a 4000k-K-es fénycsövet lecserélni 6500K-re?


2011. július 7., csütörtök 20:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
papó írta:
"A nagy lapos kő amolyan válaszkő a parvula és a HC között" ...
Na most tényleg kifúrja az oldalam a kiváncsiság míg fel nem teszed az új képeket.
Ja ... köszi a rendelést , küldöm a Blyxát.
Hétfőn tudom csomagolni kedd délelőtt már ügyködhetsz :)
Valamivel több lesz mint 3 tő , de az itt fórumozóknak ez a minimum :D
Lesz egy kis meglepi is... , hogy addig a Te oldaladat is fúrja a kiváncsiság :lol:

Én meg köszi a növényt! :)Akkor várom a csomagot! :)
Már én is nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz az. :)


2011. július 7., csütörtök 20:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
"A nagy lapos kő amolyan válaszkő a parvula és a HC között" ...
Na most tényleg kifúrja az oldalam a kiváncsiság míg fel nem teszed az új képeket.
Ja ... köszi a rendelést , küldöm a Blyxát.
Hétfőn tudom csomagolni kedd délelőtt már ügyködhetsz :)
Valamivel több lesz mint 3 tő , de az itt fórumozóknak ez a minimum :D
Lesz egy kis meglepi is... , hogy addig a Te oldaladat is fúrja a kiváncsiság :lol:

_________________
Kép


2011. július 7., csütörtök 19:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
SlyChocolate írta:
Szia Csabi, üdv itt a fórumon.
Látom Te is a Nemzeti ünnepünk hosszú hétvégéjén indítottad mint ahogy én is.
:D
Nekem személy szerint az utolsó pár kép nagyon tettszik. És ahogy írtad az F-cső cseréket mindenképp tedd meg.
Jó, hogy az akva méreteihez illeszkedő méretű növényekre váltottál.
A másik észrevétel a talaj mennyiségét sokkalom, sajna a manado nem alkalmas domb építésére mivel túl könnyű.
Idővel a vízmozgás (eroziója) lapossá fogja tenni.
;)
Esetleg a szűrődben lévő szűrőanyagokról tudnál infót adni?
Az atomizer diffi mennyire vált be? Mekkora nyomással kell használni és tényleg ködszerű a porlasztása vagy csak kamú az egész?


Szia SlyChocolate!
Köszi Neked is! :) Örülök hogy tetszik. :)
Hát a manado szerintem sok mindenre nem alkalmas. :) De nem nagyon tudtam szerezni Amazoni talajt mostanában és ahogy az előbb is írtam, türelmetlen vagyok. :)
Az esőztetőm is azért van az aki hátfalán, mert ha csak az egyik esőztető van rajta akkor egyszerűen kimossa a talajt a sodrás. :S
A szűrőanyagom az teljesen gyári, annyi hogy az aktív szenet lecseréltem Resun aktívszénre, azért ezt vettem mert ez volt a helyi kereskedésben. :)
De viszont a vizem kristálytiszta amióta benne van a szűrőbe.
Az atomizer difi szerintem egy nagyon jó dolog, nem fogja vissza a szűrő teljesítményét. Nekem 1,5-2 bubi/mp-nél nem ködösít, vagy legalábbis nem nagyon látni.
Ha csak az apró bubikra koncentrálsz akkor lehet látni hogy ott vannak, de kipróbáltam magasabb bubi számnál, hát ott már látszik, nagyobb bubik jönnek.
A lényeget el is felejtettem. :) Én 2,1 baron hajtom Papillon reduktorral, tökéletesen üzemel ezen a nyomáson, lehet kisebb nyomáson is meghajtja.


2011. július 7., csütörtök 19:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
papó írta:
Szia Csaba !
Üdv a fórumon.
Előszór is boldog névnapot -8 napig érvényes - :D
Kicsit elvesztem a fényképek között , hogy követni tudjam az akváriumot , de végűl is a nagy agyammal rájöttem , hogy a legalsó kép a legfrissebb :lol:
Nem voltál egy kicsit türelmetlen mikor szétszedted a reed moor gyökeres akváriumot ?
Már majdnem készen volt .. :(
Igazán -lehet tévedek - türelmetlen lehettél , hogy kialakúljon a végső beteljesedés :D
Persze ha köves berendezés jobban vonz akkor megbocsájtható az új elrendezés.

Valahogy idegenűl hat-NEKEM _ az akvárium közepén a nagy lapos kő , de nem tudhatom mi az elképzelésed.
A többi kő elrendezése -számomra - hibátlan , nagyon igéretes . 8-)
Stonehenge-re van kihegyezve ??
Lássuk a medvét.... :lol:


Köszi papó! :)
De türelmetlen voltam, vagyok. :) Igazából ez a köves stílus nekem jobban bejön, később szeretnék egy nagyobb, 112 literes akvárium és addig szeretnék sok mindent kipróbálni. A nagy lapos kő amolyan válaszkő a parvula és a HC között, bár a képen nincs rajta a parvula, de ma elültettem egy pár tövet. Majd rakok fel róla képet, csak nyőjjön még egy kicsit. :)


2011. július 7., csütörtök 19:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Szia Csaba !
Üdv a fórumon.
Előszór is boldog névnapot -8 napig érvényes - :D
Kicsit elvesztem a fényképek között , hogy követni tudjam az akváriumot , de végűl is a nagy agyammal rájöttem , hogy a legalsó kép a legfrissebb :lol:
Nem voltál egy kicsit türelmetlen mikor szétszedted a reed moor gyökeres akváriumot ?
Már majdnem készen volt .. :(
Igazán -lehet tévedek - türelmetlen lehettél , hogy kialakúljon a végső beteljesedés :D
Persze ha köves berendezés jobban vonz akkor megbocsájtható az új elrendezés.

Valahogy idegenűl hat-NEKEM _ az akvárium közepén a nagy lapos kő , de nem tudhatom mi az elképzelésed.
A többi kő elrendezése -számomra - hibátlan , nagyon igéretes . 8-)
Stonehenge-re van kihegyezve ??
Lássuk a medvét.... :lol:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2011. július 7., csütörtök 18:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: