Pontos idő: 2024. május 4., szombat 12:40



Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Első növényes nano 30l 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Igen a csiga petéi.
Valóban nem lesz kis csigád , de meg van a megoldás a fehér bigyókra :D

_________________
Kép


2012. december 11., kedd 22:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
papó írta:
Halvány fogalmam nincs mi lehet.
Néhány trópusi csiga pete hasonló.
Van valami hasonló állat az akváriumban ?

Kép


Alakulgat az aksi :pápá:


2 db süncsiga van benne! Azok petéi lennének? Ha jól tudom azok nem kelnek ki édesvizben.


2012. december 11., kedd 22:52
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Halvány fogalmam nincs mi lehet.
Néhány trópusi csiga pete hasonló.
Van valami hasonló állat az akváriumban ?

Kép


Alakulgat az aksi :pápá:

_________________
Kép


2012. december 11., kedd 22:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
Sziasztok!

Néhány napja észrevettem az egyik anubiason néhány apró fehér csomót, eddig nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, viszont ma azt látom, hogy a fán és a köveken is van belőle. Mi lehet ez? Találkoztatok már ilyennel?
Kép
Kép
Remélem látható a képeken.

Ha már fotóztam lőttem egy teljes képet is az akváriumról. A háttér hétvégén vissza lett vágva.
Kép

Ja és erről képről jut eszembe... úgy tűnik az egyik anubias virágozni készül :D


2012. december 11., kedd 22:22
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Mivel már van nagynyomású CO2 , nem kell a carbó csak ha ecsetalgát vagy valami hasonló letapadó algát látsz.

_________________
Kép


2012. november 25., vasárnap 20:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
Olvasgattam a fórumot és több helyen is azt irtátok, hogy nem kell folyamatosan adagolni a carbo-t, mert akár káros is lehet.
Nekem ugyan van egy kis fonalalga, amit folyamatosan szedegetek, így szépen szinten tartható. Menjen továbbra is a carbo vagy hagyjam el?


2012. november 25., vasárnap 19:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
korcsmaros írta:
papó írta:
Nos igen.
A sima TPN és az én fehér színű löttyöm lenne az igazi.

Nem is értem miért nem adtam Neked mikor legutóbb találkoztunk.
Vagy adtam ?
Már nem emlékezem.
Ha valakit érte küldesz akkor a kezébe adok egy üveggel.


Abból sajnos nem kaptam, az újból hoztam, de abban maradtunk, hogy azt egyelőre ne használjam.
Mostanában nem megyek arra, postán meg tudjuk esetleg oldani? Persze akkor a sima TPN is kellene.

Persze küldöm .
Írd le privátban a címet és kedden Nálad lesz.

_________________
Kép


2012. november 23., péntek 23:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
papó írta:
Nos igen.
A sima TPN és az én fehér színű löttyöm lenne az igazi.

Nem is értem miért nem adtam Neked mikor legutóbb találkoztunk.
Vagy adtam ?
Már nem emlékezem.
Ha valakit érte küldesz akkor a kezébe adok egy üveggel.


Abból sajnos nem kaptam, az újból hoztam, de abban maradtunk, hogy azt egyelőre ne használjam.
Mostanában nem megyek arra, postán meg tudjuk esetleg oldani? Persze akkor a sima TPN is kellene.


2012. november 23., péntek 23:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
korcsmaros írta:
Icepeak írta:
Igen valószínűleg hiány. Nincs más mint előre:)

TPN megnövelni. Ugyebár 50liter/5ml/hét (gyári adagolás) Nademármost én 54l/15ml/hét (fotonreaktorral , nagynyomásúval külsőszűrővel) Én neked azt ajánlom ,hogy próbáld meg 6ml/hét adagolás. Valószínűleg látni fogod a növényeken ,hogy jobban érzik magukat.
Menj be a Tropicalfish-be és vedd meg a papó féle macrot (nem drága ennél olcsóbbat nem találsz és marhajó)! Ebből napi szinten adj 1ml-t!!! (én napi 3ml adok neki)


Kb. 2hét és a növényeid helyreálnak. A tápozás változtatása után 3nappal erősebb bubizást fogsz észrevenni. :)


Szóval akkor jól gondoltam. Mindenképpen emelem az adagot, de akkor ott a Kálium kérdése. A TPN+ szegény káliumban ezt eddig csak a liquid carbo-ban lévő káliummal ellensúlyoztam (próbáltam) Ha elkezdem emelni a TPN-t kétszeres, vagy akár ahogy Te is adagolod 3x-os mennyiségre, akkor gondolom mellé kellene káliumot is adagolni, hogy ne kezdjek algásodni. Mivel fogalmam sincs mennyi van a carbo-ban, így nem tudom mennyi kálium kiegészítés kellene. Belebonyolódok rendesen! :)
Úgy érzem valami olyan cucc kellene, amiben jók az egymáshoz viszonyított arányok. "Papó féle macro" ez jól hangzik! Ehhez mivel tudnám bevinni a mikroelemeket? TPN+ mehetne a macroval együtt? Papó mit szólsz hozzá?

Nos igen.
A sima TPN és az én fehér színű löttyöm lenne az igazi.

Nem is értem miért nem adtam Neked mikor legutóbb találkoztunk.
Vagy adtam ?
Már nem emlékezem.
Ha valakit érte küldesz akkor a kezébe adok egy üveggel.

_________________
Kép


2012. november 23., péntek 22:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
Icepeak írta:
Igen valószínűleg hiány. Nincs más mint előre:)

TPN megnövelni. Ugyebár 50liter/5ml/hét (gyári adagolás) Nademármost én 54l/15ml/hét (fotonreaktorral , nagynyomásúval külsőszűrővel) Én neked azt ajánlom ,hogy próbáld meg 6ml/hét adagolás. Valószínűleg látni fogod a növényeken ,hogy jobban érzik magukat.
Menj be a Tropicalfish-be és vedd meg a papó féle macrot (nem drága ennél olcsóbbat nem találsz és marhajó)! Ebből napi szinten adj 1ml-t!!! (én napi 3ml adok neki)


Kb. 2hét és a növényeid helyreálnak. A tápozás változtatása után 3nappal erősebb bubizást fogsz észrevenni. :)


Szóval akkor jól gondoltam. Mindenképpen emelem az adagot, de akkor ott a Kálium kérdése. A TPN+ szegény káliumban ezt eddig csak a liquid carbo-ban lévő káliummal ellensúlyoztam (próbáltam) Ha elkezdem emelni a TPN-t kétszeres, vagy akár ahogy Te is adagolod 3x-os mennyiségre, akkor gondolom mellé kellene káliumot is adagolni, hogy ne kezdjek algásodni. Mivel fogalmam sincs mennyi van a carbo-ban, így nem tudom mennyi kálium kiegészítés kellene. Belebonyolódok rendesen! :) Egyébként nekem is külsőszűrő és nagynyomású CO2 van, jelenleg percenként 40 bubival. (apropó mi az a fotonreaktor?)
Úgy érzem valami olyan cucc kellene, amiben jók az egymáshoz viszonyított arányok. "Papó féle macro" ez jól hangzik! Ehhez mivel tudnám bevinni a mikroelemeket? TPN+ mehetne a macroval együtt? Papó mit szólsz hozzá?


2012. november 23., péntek 22:24
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron