Pontos idő: 2024. június 15., szombat 23:46



Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Első próbálkozás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Üdv mindenkinek,

Csaba vagyok egy lelkes újonc ebben a témában. Meg volt már régen egy 220l-es akváriumom de mindig topára ment, meghaltak a halak, növények minden. Most végre rászántam időt és pénzt rendbe hoztam. De félek sok hibám lesz, van és megint elrontom a dolgokat. Sajnos anyagilag nem állok úgy, hogy a legkomolyabb dolgokat megvehessem. Tropica fish-ben is sokat segítettek már de itt mégis gyorsabb.

Szóval egy hete elindítottam az akváriumot.

115cm*45cm*42cm
JBL pro flora start 1-1,5cm magasan táptalaj
20l kvarhomok rá
Pár bazalt szikla
AQUAEL FZN-3 AKASZTÓS KÜLSŐ SZŰRŐ
CO2 Low Prof DIY citrom sav és szóda
85W T8 világítás

Növények:
echinodorus bleheri - levelek elhalnak
echinodorus quadricostatus
crypto fajok
anubiasok - szépen hajt
valisnia - levelek elhalnak
Moha

Ez a szett most. Tudom kissé szegényes, de leg van :)
https://plus.google.com/photos/11039039 ... zbuwgcqtHg

Szóval így állok most, beépítésnél én is eceteltem majd alapos mosás régen mindig barna algám volt sok rem most elkerül. Homokot egy hétig áztattam kimostam több léről, red moor is ázott 1,5 hétig. Mire kell most nagyon odafigyelnem. Azt vettem észre, hogy a red moor olyan érdekes nyálkás réteget ereszt magából ez normális? Sajnos felúszik azért van rajta most egy szikla rem később nem fog már, vagy igen? Le kellett volna kötni..

Azt vettem észre, hogy pár növény levele foszlik el az azért van mert 1 hetesek és majd ezután fog legyökerezni stb? Vagy van valami konkrét gond? Mert pl anubias meg hozza a levelét. Tápom most még van Ferropol 24, Ferropol, Sere florena. Mivel kellene még, milyen olcsóbb megoldás van? Milyen gyakran?

A szűröm tudom, nem a legjobb a gyári szivacs valamint láva és lúg elleni kis fehér henger van benne. De nagy külső szűrőre nincs pénzem, víz áramlás kevéske.

Másik kérdés valahogy meg kellene azt oldani hogy víz áramlás legyen az akváriumban? Van rá valami sufni módszer?
CO2 most megy DC az szép zöld sztem az ok.

De mégis úgy érzem, hogy valami nem jó ideges vagyok hogy költöttem rá és most elrontom. Szeretném ha szép lenne és dísze lenne az ebédlőnknek.

Tudnátok tanácsot adni elsősorban olcsó megoldásokat amennyire lehet.

Köszönöm szépen
Csaba


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kensington 2013. augusztus 26., hétfő 18:46-kor.



2013. augusztus 26., hétfő 16:55
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron