Pontos idő: 2024. június 1., szombat 16:22



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Fantázia Kert 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 11:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Ófehértó (Nyíregyháza és Nyírtelek)
Ó jól van az én nem bánkódom :) úgyis több hibát is elkövettem megérett a szétszedésre. Ebben egy kicsi régi és többségben az új tropica táptalaj van vegyesen plusz ista aktív talaj. Kíváncsi leszek én mit találok ha majd szétszedem, és remélem az új indításba már nem kerül be a cianó


2014. január 11., szombat 20:32
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Hellac írta:
Nem sikerült legyőzni a cianot, borzasztó mennyiségben van jelen. nem momdom hogy mindent megpróbáltam de a vízcserék, a takarítás meg az excital nem segített.
Azért erre nem számítottam hogy egy bő fél év múlva a ciano fogja kifektetni :D
Mindegy tanuló indulásnak jó volt a növények szépek.
Egy két héten belül újraindításra kerül sor. Már amúgy is elég lomos a kinézete, a cuba szőnyeg kezd felválni, Növények lemosása, talaj átmosás, új táptalaj baci kultúra és mehet is tovább :)
Remélem sikerül megszabadulnom a takonytól.

Nagyon sajnálom Laci !
Nehéz helyzetben vagyok , mert a boltban volt már mindegyik akváriumban komoly cíano támadás.
Egyben nem sikerült kiirtani pedig mindent kipróbáltam.
A többiben nyoma sincs .
Volt olyan, amelyikben 1 kezelés elég volt és volt olyan amelyben vagy három hétig tartotta magát.
A vízpáraméretek szinte ugyan azok voltak .
Ja még valami.
Amelyikben nem sikerült kiíratni abban a Tropica táptalaj közzé nem volt semmi más anyag - kvarchomok stb- keverve.
Mikor széjjelszedtem ,a szokásos agyagréteg helyett sármassza volt a agyagtalaj alatt.

_________________
Kép


2014. január 10., péntek 20:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 11:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Ófehértó (Nyíregyháza és Nyírtelek)
Nem sikerült legyőzni a cianot, borzasztó mennyiségben van jelen. nem momdom hogy mindent megpróbáltam de a vízcserék, a takarítás meg az excital nem segített.
Azért erre nem számítottam hogy egy bő fél év múlva a ciano fogja kifektetni :D
Mindegy tanuló indulásnak jó volt a növények szépek.
Egy két héten belül újraindításra kerül sor. Már amúgy is elég lomos a kinézete, a cuba szőnyeg kezd felválni, Növények lemosása, talaj átmosás, új táptalaj baci kultúra és mehet is tovább :)
Remélem sikerül megszabadulnom a takonytól.


2014. január 10., péntek 20:06
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Hellac írta:
leállítottam a szűrőt és mindig közvetlen az algára nyomtam, állt egy 20 percet és visszakapcsoltam.
Akkor most várok még jó pár napot, csinálok még egy vízcserét is közbe és hét vége felé nyomok egy ilyen 2 napos kúrát ha úgy látom hogy még mindig nő vissza

Igen így lenne jó , nehogy a növényeket kár érje.

_________________
Kép


2013. december 9., hétfő 21:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 11:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Ófehértó (Nyíregyháza és Nyírtelek)
leállítottam a szűrőt és mindig közvetlen az algára nyomtam, állt egy 20 percet és visszakapcsoltam.
Akkor most várok még jó pár napot, csinálok még egy vízcserét is közbe és hét vége felé nyomok egy ilyen 2 napos kúrát ha úgy látom hogy még mindig nő vissza


2013. december 9., hétfő 19:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Hellac írta:
5 napon keresztül adtam 14ml-t 70 literhez, most nem ment bele már pár napja, nincs semmi baja a növényeknek meg a halaknak se.
a falakon is azt írja 5 napon keresztül adagoljuk és 10 nap után látható a változás, türelmes vagyok én, kivárom a 10 napot még egy-két vízcsere meg takarítás.
majd csinálok még egy kúrát ha nem múlt el
így jó lesz? :)
jó félig volt a 250ml-es falkon elment belő 70ml, még egy kúra és szinte el is fogy

ja amúgy a helferi bírja legkevésbé ezt a cianót, szó szerint eltünt az összes tő :o na de ennyi növényi áldozat belefér fél év alatt egy kezdő akváriumba :D

No igen Laci , de írtam a fórumon is és mondtam is , hogy ne így használjátok. :(
Két nap használat után várni pár napot és ekkor már látható is hogy megadta magát , vagy kell még egy kétnapos kezelés és közvetlen az algára.

_________________
Kép


2013. december 9., hétfő 19:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 11:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Ófehértó (Nyíregyháza és Nyírtelek)
5 napon keresztül adtam 14ml-t 70 literhez, most nem ment bele már pár napja, nincs semmi baja a növényeknek meg a halaknak se.
a falakon is azt írja 5 napon keresztül adagoljuk és 10 nap után látható a változás, türelmes vagyok én, kivárom a 10 napot még egy-két vízcsere meg takarítás.
majd csinálok még egy kúrát ha nem múlt el
így jó lesz? :)
jó félig volt a 250ml-es falkon elment belő 70ml, még egy kúra és szinte el is fogy

ja amúgy a helferi bírja legkevésbé ezt a cianót, szó szerint eltünt az összes tő :o na de ennyi növényi áldozat belefér fél év alatt egy kezdő akváriumba :D


2013. december 9., hétfő 17:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
papó írta:
Hellac írta:
Kis helyzetjelentés, mennek a heti karbantartások, Papó tanácsára easy life excital-al kezelem a zöld cianó taknyot, 5 kezelést kapott, mintha visszahúzodott de még korán sem múlt el.
Viszont hírtelen eltünt az összes alga, fonal, ecset, zöld szőr, minden :o már csak a ciano maradt, nem tudom ehez van e köze a excitalnak?
Ja ne haragudj Papó nem vittem vissza de nem is fogom mert alig maradt benne, elhasználom és valamelyik nap bemegyek rendezem az árát... :?
képeket majd hamarosan rakok fel talán már cianó nélkül :D

Nem adagoltad túl . ?
Mintha mondtam volna , hogy türelemmel..... :oops:

csak türelem el fog az múlni csak halgas az öreg rutinra :D


2013. december 9., hétfő 17:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Hellac írta:
Kis helyzetjelentés, mennek a heti karbantartások, Papó tanácsára easy life excital-al kezelem a zöld cianó taknyot, 5 kezelést kapott, mintha visszahúzodott de még korán sem múlt el.
Viszont hírtelen eltünt az összes alga, fonal, ecset, zöld szőr, minden :o már csak a ciano maradt, nem tudom ehez van e köze a excitalnak?
Ja ne haragudj Papó nem vittem vissza de nem is fogom mert alig maradt benne, elhasználom és valamelyik nap bemegyek rendezem az árát... :?
képeket majd hamarosan rakok fel talán már cianó nélkül :D

Nem adagoltad túl . ?
Mintha mondtam volna , hogy türelemmel..... :oops:

_________________
Kép


2013. december 9., hétfő 17:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 11:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Ófehértó (Nyíregyháza és Nyírtelek)
Kis helyzetjelentés, mennek a heti karbantartások, Papó tanácsára easy life excital-al kezelem a zöld cianó taknyot, 5 kezelést kapott, mintha visszahúzodott de még korán sem múlt el.
Viszont hírtelen eltünt az összes alga, fonal, ecset, zöld szőr, minden :o már csak a ciano maradt, nem tudom ehez van e köze a excitalnak?
Ja ne haragudj Papó nem vittem vissza de nem is fogom mert alig maradt benne, elhasználom és valamelyik nap bemegyek rendezem az árát... :?
képeket majd hamarosan rakok fel talán már cianó nélkül :D


2013. december 9., hétfő 17:09
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: