Pontos idő: 2024. május 9., csütörtök 17:12



Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
 Flaming June 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Régóta nem jelentkeztem, úgyhogy itt az ideje egy kis áápdétnek :pápá: Ja és csináltam neki egy új naplót is, mert ez már ugye nem Emerald Elysium néven fut, hanem Flaming June-ként várja a kritikákat, az AGA mélyen tisztelt zsűri csapatától.

Az elmúlt hetekben kicsit összesűrűsödtek a dolgok, plusz PC csere is volt a velejáró adatmentésekkel és a már nagyon aktuális rendszerezésükkel(húú de utálom ezt! :evil: )

A következő sorok tudom, hogy keményen marketingszagúak lesznek, de higgyétek el nem annak szánom(meg szerintem szükség sem nagyon lesz rá, mert a képek úgyis önmagukért beszélnek).

Szóval, mint említettem egy kicsit lóti-futi-zsufi(...de "meleg" ez így :D ) volt az elmúlt pár hét, ezért gondoltam, ha már úgy sincs időm foglalkozni az akváriummal, akkor letesztelem milyen is az, amikor valóban hosszabb távon le...rom.

Több, mint 5 hétig(AGA nevezés óta) nem cseréltem vizet, csak az elpárolgott mennyiséget pótoltam. Nem volt se mulmozás, se növény nyírás. A világítás(napi 8.5h 70W HQI), CO2 porlasztás, DRAK N, P és Kramerdrak adagolás, halak etetése ugyanúgy ment tovább, mint ha a heti/2heti rutinszerű karbantartásokat is megcsináltam volna. Úgy indultam neki a dolognak, hogy ezzel most nagy eséllyel ki fogom nyírni az akváriumomat, de rádöbbentem, hogy tud az élet még meglepetésekkel szolgálni.

Arra számítottam, hogy a karbantartások hiánya az erős, napi 8.5h világítás és a folyamatos tápozás együttesen majd szép algatenger kialakulását fogja eredményezni, de a tények rám cáfoltak.

Több mint 5 hét le...rás eredményei a következők lettek:

- életemben nem voltak még ilyen gyönyörű, színes Rotaláim
- a zöld növények színárnyalatbeli különbségei is szépen előjöttek
- a "dzsungel" szinte áthatolhatatlan lett, az alsó növények mégsem sárgultak el és nem kopaszodott fel semmi sem
- minden egyes növény majd kicsattan és a legszebb formáikat hozzák
- egy szem alga sem keletkezett a növényeken és az üvegen, egyedül a diffi mellett lévő gyökéren telepedett meg némi ecsetalga, de ezt már annak tudom be, hogy szinte semmi áramlás nem volt az akváriumban, mert majdnem több volt benne a növény, mint a víz.

Szóval a teszt mondhatni sikerrel lezárult és részemről kijelenthetem, hogy egy jó szűréssel kombinálva a DRAK tápok "bolondbiztosak", úgyhogy aki nem akar, nem tud hetente/2 hetente foglalkozni az akváriuma pátyolgatásával, az is érhet el velük meglepő eredményeket.

Egy dolgot sajnálok csak, hogy az AGA nevezés nem egy hónappal később volt, ezeket a képeket szívesebben beküldtem volna a korábbiak helyett. Most vasárnap megszabadítottam az akváriumot a "szenvedéseitől", lecseréltem a vizet és szépen megritkítottam mindent, mert megérdemelte!

...és akkor jöjjenek a képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

...itt már megnyírva/ritkítva
Kép


2012. október 15., hétfő 17:57
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: