Pontos idő: 2024. május 4., szombat 12:35



Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 Hazafelé 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
papó írta:
Ki ne szedd a fát ! az adja a mélységét az akváriumnak .

Ez volt a terv, csak eléggé beárnyékolja a bal előteret. Egyébként élőben nem mutat rosszul, csak képen nehéz megoldani, főleg egy ultrakompaktból készült kompaktosítással előállított kompakt géppel... A lenti képeken látszik, hogy bizony ott sötét van picit, bár a nagy állítgatásoknak köszönhetően most nézegetve kissé túl függőleges lett az a fa... holnap meg is piszkálgatom (csak ne lenne olyan instabil).
A HC egyébként szépen benőtte a helyét, a parvula is dógozik, bár jobban is kapkodhatná a gyökereit. A hydro rájött, hogy akár az övé is lehetne az egész aki, még jó, hogy az olló másként gondolja. A fissidenst is nyírbálni, tépegetni kell rendszeresen, mert bokrosodik, mint valami lóféleség. A többi növény is elvan, és a kis fonál alga is mutatkozik itt-ott, vele fény-, és CO2 játékot játszunk. Nem unatkozok az akival, mindig kitalálunk egymásnak valamit, vagy alga jelentkezik, vagy én gondolom úgy, hogy régen áztattam már el az étkezőt.
A képek pedig:

Kép
Kép
Kép
A képek elkészülte óta a rotala visszavágva.
Jöhetnek a kritikák, észrevételek, javaslatok.


2011. december 26., hétfő 22:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ki ne szedd a fát ! az adja a mélységét az akváriumnak .

_________________
Kép


2011. december 20., kedd 21:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
KaZe írta:
Zoi, erre nem is a "nagyon jó hangulata" az igaz, hanem inkább az, hogy nagyon sajátságos, egyedi, nekem kicsit szürreális, mint egy álmom. Baró lesz, ha a HC elterül ott, ahol neki kell. Persze ott is el fog, ahol nem kellene, de ez úgyis a te dolgod. Gratulálok hozzá.

Megtisztelsz. Igyekeztem valami olyat összerakni, amilyet még nem láttam eddig. Ez sikerült is, mostmár csak növényes akvarisztikai szemmel kell, hogy megüsse a mércét.


2011. november 17., csütörtök 21:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Zoi, erre nem is a "nagyon jó hangulata" az igaz, hanem inkább az, hogy nagyon sajátságos, egyedi, nekem kicsit szürreális, mint egy álmom. Baró lesz, ha a HC elterül ott, ahol neki kell. Persze ott is el fog, ahol nem kellene, de ez úgyis a te dolgod. Gratulálok hozzá.

_________________
Kép


2011. november 17., csütörtök 21:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
papó írta:
Kár , hogy nem készült el a HAC -ra , mert nagyon jó hangulata van az akváriumnak.
Igazi tájkép lesz ha elfoglalják a helyüket a növények.

Köszönöm! Engem is bántott eleinte, de hátha jövőre is lesz HAC, és akkor olyan állapotában küldhetem be, amilyennek most is szerettem volna. Így nem hajt az idő, és lőhetek még róla sok-sok képet, hogy a megfelelőt elküldhessem. Meg azért ha nagyon versenyezni akarok még lesz rá lehetőség.
papó írta:
Hova lett a Hydrocotile spec ??

atti76 írta:
Sztem jobb hátul, a kövek mögött.

Talált. Onnan szeretném majd előrehozni a nagy kő elé, hogy ne tűnjön olyan nagynak. Az indításkor ez előtt a kő előtt jóval magasabban volt a talaj, de dolgozott a kiegyenlítődés. Bal hátul is van egy kevés, mert ott még nem volt semmi, és jó nagy adag volt a Hydro, hogy annak mi lesz a szerepe a végleges összképben, még nem teljesen tiszta. Valamit lehet játszok vele a bal oldali nagy kő körül... vagy majd dönt a saját sorsáról...
stevo írta:
Szépen dúsul a "HC", alakul ez kéremszépen, mint az a bizonyos a prés alatt ;)
Egy kérdés: a lávaköveket hol vetted/találtad? :P Égre-földre vadászok de sehol se találtam megfelelő forrást... :?

Köszi!
A lávakő ADA Fuji. Ennél olcsóbban is találsz gondolom. Amikor én vettem, még nem voltam eléggé tájékozott, hogy mit, hol tudok beszerezni....


2011. november 15., kedd 20:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
papó írta:
Hova lett a Hydrocotile spec ??


Sztem jobb hátul, a kövek mögött.

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. november 15., kedd 8:40
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Szépen dúsul a "HC", alakul ez kéremszépen, mint az a bizonyos a prés alatt ;)
Egy kérdés: a lávaköveket hol vetted/találtad? :P Égre-földre vadászok de sehol se találtam megfelelő forrást... :?


2011. november 14., hétfő 23:37
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Kár , hogy nem készült el a HAC -ra , mert nagyon jó hangulata van az akváriumnak.
Igazi tájkép lesz ha elfoglalják a helyüket a növények.
Hova lett a Hydrocotile spec ??

_________________
Kép


2011. november 14., hétfő 22:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Ahogy az előzőben írtam, dolgoztam kicsit a képeken, mert sajna a gépem nem alkalmas akvárium fotózásra. A képek készülte után volt egy nyírás, úgyhogy a HC és a rotala azóta már mást mutat.
Íme a képek:
Kép
Kép


2011. november 14., hétfő 22:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
istvan.fazekas írta:
A kevés növényzettel való indítás miatt borítékolható volt a macerás kezdet, de a jelenlegi fotón jelentős erősödés látható.Ahogy combosodnak a növényeid egyre kevesebb bajod lesz! :kocka:
Itt szeretném megköszönni a Tőled kapott Hydrocotyle sp. növénykét,ami egy igazi gyöngyszem. ;)

Igen. Szerencsére alakulnak a dolgok, az ecset napi adagokban kapja a Carbo-t, és talán megtaláltam az ideális szűrő szívó és beömlő kontra diffúzor elhelyezést. A HC szépen növöget, már egy nyírást is eszközöltem, hogy inkább szerte, mint széjjel nőjön ;) Készítettem képeket is a HAC-ra gondolva, de aztán meggondolkodtam, és úgy döntöttem jövőre is lesz verseny, és inkább egy nekem is megfelelő állapotról készült képpel versenyeznék. A képeket pedig egy kis utómunka után felteszem ide, ha lesz egy kis szabadidőm.
A Hydro meg egészségedre váljék, megpróbáltam ugyanolyan jó szívvel adni, mint ahogy én kaptam...


2011. november 13., vasárnap 19:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron