Pontos idő: 2024. május 4., szombat 9:41



Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 Left behind... 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Nem fog. A HC-t pont oda találták ki ;) Ha 8-10mm-es lesz a HC akkor már bőven elértem a célomat.


2012. május 13., vasárnap 19:42
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Jól néznek ki :D
Miért nem HM ? A HC el fog tűnni .. nem ?

_________________
Kép


2012. május 13., vasárnap 19:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Sziasztok,

korántsincs még kész. Talán jövőre :D
De egy rossz minőségű telefonos képet mutatok a kis "alföldemről"
Kép
Látjátok, ott vannak azok a fehér sziklák... na, azok nem sziklák, hanem HC lesz belőlük... sziklák majd az után ;)


2012. május 13., vasárnap 19:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Rég írtam. Gyepem van, de még némi algám is, de szerencsére alig.

A helyzet annyit változott, hogy 2db 2226 van a szekrényben sorbakötve, és a fény 3x14-ről 6x14-re bővült :)

Picit pörgős lett, de néhány hete már így megy és semmi negatívat nem tapasztaltam, sőt szépen nő minden - najó - elég észnélkül nő minden, az alga talán kicsit kevesebb is mint előtte. Ja, és a tápozás is más... Kezdem azt hinni, hogy mehet akvi fölé bármilyen nagy világítás ha minden más is rendben van. 84W 60 literre "nenenenene... A veszélyes a középső nevem" ikszdé


2012. május 4., péntek 21:49
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
weak írta:
Szia Mindenki!

ismét eltelt néhány hét, az alga nem akart fogyni, gébek ide vagy oda.Az UG szépen növöget, töretlenül, de azért hozzáteszem, nem egy idegbolond. :) Most azért már vannak pillanatok és bizonyos látószögek amelyen keresztül már egybefüggőnek látom.
Megelégeltem a zöld fonálalga jelenlétét és mivel nincs RO-m otthon (heti rendszerességel hordom boltból) valahogy blackout, nagy és gyakori vízcserék nélkül szerettem volna megszabadulni tőle. Éppen ezért, hazavittem 10db 0.7 és 2cm közötti méretű blackmollyt. Komolyan mondom, kb. 5nap telt el és alig látok fonalat :D Hihetetlen.

Az UG-ra visszatérve: sajnos van néhány csomó belőle, aminek a gyökere nem a felszín alatt fut, így sajnos lesz némi újraültetésem.
Halad ez! Türelem még mindig akad :D

A gébek soha nem lesznek hatással az algamennyiségre :D
Tudom , hogy egyszer csak meg fogod mutatni a művet


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2012. március 14., szerda 19:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Szia Mindenki!

ismét eltelt néhány hét, az alga nem akart fogyni, gébek ide vagy oda.Az UG szépen növöget, töretlenül, de azért hozzáteszem, nem egy idegbolond. :) Most azért már vannak pillanatok és bizonyos látószögek amelyen keresztül már egybefüggőnek látom.
Megelégeltem a zöld fonálalga jelenlétét és mivel nincs RO-m otthon (heti rendszerességel hordom boltból) valahogy blackout, nagy és gyakori vízcserék nélkül szerettem volna megszabadulni tőle. Éppen ezért, hazavittem 10db 0.7 és 2cm közötti méretű blackmollyt. Komolyan mondom, kb. 5nap telt el és alig látok fonalat :D Hihetetlen.

Az UG-ra visszatérve: sajnos van néhány csomó belőle, aminek a gyökere nem a felszín alatt fut, így sajnos lesz némi újraültetésem.
Halad ez! Türelem még mindig akad :D


2012. március 14., szerda 11:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Köszi Papó! Valójában én is mindig ezt a következtetést vonom le, amikor elkezdek kapkodni, mert sok az alga. Mindig rájövök, hogy egy kis türelemmel és körültekintéssel többre megyek.

A vadállatok picit felbosszantottak. Az egyik konkrétan elföldeli magátállandóan egy olyan gödörbe, amit ő fúrt. Találtam egy árkot, és már készítettem a paprikáslisztet, mire rájöttem, hogy elengedte a tapadókorong a lilyt és az áramlat mosta ki.:) Nyugisak és nem bántanak semmit. Vannak egész pici yellowfire-ek (jelenleg a kezdeti 3-ból már olyan 33-40 van amiből ismét van min. 3 petés. Mi lesz itt?! A gébek úgy tolják befelé a fonalalgát, mint a spagettit. Végül a manuális algaeltávolításnál alig kellett valamit leszednem. Nagyon ügyesek ezek a halak, vannak olyan részek, ahol már szinte nincs is az algából. Mindezt úgy kivitelezték, hogy az UG nem jött föl, vagy csak itt-ott alig. Remélem az algafogyási tendencia és az UG állapota sem változik negatív irányba.

Kb. 2 hét múlva jön az újabb ültetés. HC, parvula, acicularis kerülnek be. A HC kötözéstmegpróbálom dokumentálni, kövekre kötözve szeretném betenni őket. A problémám csak annyi, hogy legutóbb nagyon sok tő elrohadt a submersszé válás során. Majd kiderül, hogy itt most mi lesz. Jó sokat szeretnék mindenből betelepíteni ezúttal - majdnemkész kinézetűre - mert nem tudom, hogy az eleocharisok gyökerei hogyan tudnak majd terjeszkedni a kvarchomokban. Ha ez a lépés megvan, akkor már csak 1-2 hónap és kész is az akvárium. Ja... és még a microrasbora kubotai csapat is bekerül majd. (milyen érdekes, hogy vannak boltok, ahol 550-be kerül és vannak helyek ahol pedig majdnem egy ezres. Gyönyörű kis jószágok és örülök, hogy végre itthon is beszerezhető)


2012. február 20., hétfő 11:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Igazi vadállatot kaptál lencsevégre :shock: :lol:
Az alga ne tartson vissza semmitől az jön , majd megy.
Nálam is megjelent egy akváriumban, ahol eddig soha nem volt nyoma sem , pedig semmit nem változtattam .
Állandó küzdelem az élet .
Csatolmány:
küzdjünk.gif


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2012. február 17., péntek 21:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Halihó, nagyon rég nem jeletkeztem. Picit felütötte a fejét a zöld fonalalga, fogalmam sincs, hogy miért. Úgyhogy lámpalekapcs van egész nap. És arra jutottam, hogy bevetem a nehéztüzérséget...

Gabe1 és a kajája...
Kép
Gabe2
Kép
A nagyonnagyonnagy obival csináltam, 14W fény mellett és kb. 2 méterről úgyhogy sorry a minőség miatt...
Holnap vízcsere és manuális algaeltávolítás és feljöt 1-2 helyen az UG a dögök miatt, ezeket ledöföm. 1-2 hét múlva rendelek egy rakás HC-t. A kérdés az, hogy ha beteszem és elkezdi váltani a leveleit talán nem tesz jót az algahelyzetnek. Hogy csináljam? :roll:


2012. február 17., péntek 20:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Köszi az ötletet, de a fissidens amúgy is távozni fog idővel az akváriumból, mert tetszik ugyan, de annyira nem passzol az elkézelésembe. Mohaféléből a riccardia chamedryfolia tetszik leginkább és idővel erre cserélem majd a jelenlegi fissidenst is.

A HC kőre kötözését, illetve ott tartását néhány posttal lejjebb beszéltük. Szerintem sima ügy lesz... hálóval tartom majd a kövön, ami valami laposabb kavics, vagy dunaparti bazalt lesz, még nem tudom pontosan, de ez részletkérdés jelenleg. Bárcsak ott tartanék már :)
Ez nem saját fotó ugyan, de az előző akvimnál is egybefüggő és szép maradt és fejlődött azokon a területeken is, ahol nem ért az aljzathoz a gyökérzete
Kép
Szóval a tervek szerint kő-gyapot-háló és rendben lesz :)


2012. január 24., kedd 22:55
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 62 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: