Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 7:34



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Második 54 literes növényesem 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Csak két kép az új halacsokról, most ők a nagy kedvencek. :)

Kép

Egy csoport kép a frissen hadrendbe állított brigádról, kicsit homályos, de a lényeg látszik!
Kép


2011. december 31., szombat 13:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
weak írta:
csabi1987 írta:
Hali!

Egy kis helyzetjelentés! :)
Először is elöntött a barna alga, amivel különösebben nem is foglalkozom. A nagyobb problémám az az hogy az Inline Difim elromlott, ereszt a drága. :)
Pillanatragasztóval megragasztottam ami jó megoldásnak tűnt, de valamiért a bubiszámlálóról lenyomja a co2 csövet. Kézzel megfogtam a csövet hogy ne nyomja le, de akkor megint csak eresztett a Difi.
Nem tudom hogy mit csináljak!? Co2 nélkül legyen az aksi 5 napig?
Mondanom se kell hogy mennyire örülök most ennek, az égiek szerintem egész délelőtt csak csuklottak...
Valakinek valami ötlet? Tanács?

Szia Csabi,

nekem is inline diffim van, de nekem az a szétszedhetős ducibb fajta. Anno gondolkoztam én is rajta, hogy hogyan tudom majd tisztítani... mikor még nem volt rajta nyomás, simán átjött rajta a víz és megtelt a tartály, szóval úgy gondoltam, hogy ha van egy kis tér benne a gáznak, akkor át lehet rajta paszírozni valami ecetes vizet, vagy ilyesmit ha nagyon bekoszolódna. Jelenleg nem nagyon tud ez megtörténni, mert a rendszer jól tartja a nyomást és amióta működik nem került egy csepp víz se a tartályba a napi 14 óra szünet ellenére sem. Ha az anyánál ereszt akkor egy vékony réteg teflonszalaggal megpróbálhatnád tömíteni a dolgot (bár szerintem inkább a cső mellett ereszt, az anya csak rögzíti azt a helyén.

Szerintem nem kell elsötétíteni, csak ne kapcsold föl a lámpáját amíg nincs CO2. Egy saját példa a kis irodai kockám, ahol szombat-vasárnap se CO2, se fény és nem hogy nincs alga, de a növények ezen idő alatt is képesek ezen dolgok ellenére is picit fejlődni. Nem lesz gond ebből, visszafordíthatatlan pedig pláne nem :buksi:


Én már lemondtam erről a difiről, holnap már úton lesz a másik. :)
Köszi mindenkinek a segítséget!


2011. december 26., hétfő 21:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
csabi1987 írta:
Hali!

Egy kis helyzetjelentés! :)
Először is elöntött a barna alga, amivel különösebben nem is foglalkozom. A nagyobb problémám az az hogy az Inline Difim elromlott, ereszt a drága. :)
Pillanatragasztóval megragasztottam ami jó megoldásnak tűnt, de valamiért a bubiszámlálóról lenyomja a co2 csövet. Kézzel megfogtam a csövet hogy ne nyomja le, de akkor megint csak eresztett a Difi.
Nem tudom hogy mit csináljak!? Co2 nélkül legyen az aksi 5 napig?
Mondanom se kell hogy mennyire örülök most ennek, az égiek szerintem egész délelőtt csak csuklottak...
Valakinek valami ötlet? Tanács?

Szia Csabi,

nekem is inline diffim van, de nekem az a szétszedhetős ducibb fajta. Anno gondolkoztam én is rajta, hogy hogyan tudom majd tisztítani... mikor még nem volt rajta nyomás, simán átjött rajta a víz és megtelt a tartály, szóval úgy gondoltam, hogy ha van egy kis tér benne a gáznak, akkor át lehet rajta paszírozni valami ecetes vizet, vagy ilyesmit ha nagyon bekoszolódna. Jelenleg nem nagyon tud ez megtörténni, mert a rendszer jól tartja a nyomást és amióta működik nem került egy csepp víz se a tartályba a napi 14 óra szünet ellenére sem. Ha az anyánál ereszt akkor egy vékony réteg teflonszalaggal megpróbálhatnád tömíteni a dolgot (bár szerintem inkább a cső mellett ereszt, az anya csak rögzíti azt a helyén.

Szerintem nem kell elsötétíteni, csak ne kapcsold föl a lámpáját amíg nincs CO2. Egy saját példa a kis irodai kockám, ahol szombat-vasárnap se CO2, se fény és nem hogy nincs alga, de a növények ezen idő alatt is képesek ezen dolgok ellenére is picit fejlődni. Nem lesz gond ebből, visszafordíthatatlan pedig pláne nem :buksi:


2011. december 25., vasárnap 19:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
HoZee írta:
Pedig az a 3bar nem is olyan sok ennek a diffinek. Valami hasonlóval kell meghajtani, hogy normálisan porlasszon.
Megfelelő átmérőjű csövet akarsz ráhúzni? Csak a biztonság kedvéért megkérdezem, hogy ugye úgy csinálod, hogy letekered az anyát a diffiről, aztán ráhúzod a csőre, a csövet feltolod tökig a kis csonkra és megszorítod az anyával.
Nem látsz rajta semmi deformációt, vagy sérülést?
Azt tudom elképzelni, hogy túlságosan kicsi a falvastagsága a csövednek amit használsz. CO2 vagy pneumatika csövet használsz, vagy a sima szilikon levegőcsövet?

Ha 2 baron hajtom akkor már túl nagy bubik jönnek belőle, 2 hete üzemeltetem 1,5 baron, semmi gond nem volt vele.
A cső szerintem jó, annak idején a GA-ból vettem.
Igen úgy csinálom ahogy mondod. Az anyán van egy pici kis sérülés, ez régen is megvolt, a pillanatragasztós módszerrel sikerült orvosolni, de most már ez se segített.
Köszönöm mindenkinek az ötleteket, de megérett a csere. Mondjuk várhatott volna pár napot. :)
Gabibá jövőhéten küldi nekem az akril Difit. :)


2011. december 25., vasárnap 19:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 30., péntek 7:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pázmánd (Fejér)
Pedig az a 3bar nem is olyan sok ennek a diffinek. Valami hasonlóval kell meghajtani, hogy normálisan porlasszon.
Megfelelő átmérőjű csövet akarsz ráhúzni? Csak a biztonság kedvéért megkérdezem, hogy ugye úgy csinálod, hogy letekered az anyát a diffiről, aztán ráhúzod a csőre, a csövet feltolod tökig a kis csonkra és megszorítod az anyával.
Nem látsz rajta semmi deformációt, vagy sérülést?
Azt tudom elképzelni, hogy túlságosan kicsi a falvastagsága a csövednek amit használsz. CO2 vagy pneumatika csövet használsz, vagy a sima szilikon levegőcsövet?

_________________
Kép


2011. december 25., vasárnap 15:57
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
csabi1987 írta:
Amíg nem lesz új Difim takarjam le az akváriumot? Sajnos pár napig sehogy se tudom megoldani a Co2 beoldását.

Egészen biztos , hogy van otthon egy közönséges porlasztóköved.
Addig míg lesz másik difi használd azt , egy másfél bubi /másodperc.

_________________
Kép


2011. december 25., vasárnap 14:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Amíg nem lesz új Difim takarjam le az akváriumot? Sajnos pár napig sehogy se tudom megoldani a Co2 beoldását.


2011. december 25., vasárnap 13:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Idézet:
Túlságosan megnyúlt a CO2 csöved vagy esetleg megrepedt/szétnyílt a CO2 csövet leszorító műanyag hollandi.
Ha az első akkor egy sima párcenti csőlevágással ez orvosolható.
Ha a második akkor már más a helyzet.


Levágtam a csőből pár centit, sajnos ez se segített.

Idézet:
Ha jól látom a szűrő vize egy kerámia csőben áramlik át a cuccon?
Ezt a kerámia csövet veszi körbe a CO2 gázzal teli tartály?
Akkor mi van ha maga a kerámia cső belülről annyira bealgásodott, hogy egyszerűen bármekkora is lenne a nyomás az nem tudná benyomni a gázt a vízbe?
Tudod mint a külső szűrők csövezése szokta.
Csak itt mivel nem átlátszó a kerámia nem látszik az algásodás.

Így kénytelen valahol utat találni ami nem más a CO2 cső mellett van.
Én erre tippelek, hogy a reaktor kerámia csövét meg kellene belülről takarítani.
Mondjuk egy kis Domestossal.


Jól gondolod!
Takarítás korábban megtörtént, 1 nap alatt szerintem nem tud ennyire bealgásodni ill. koszolódni. 2 hete takarítottam ki.
A másik dolog meg az hogy 3baron kipróbáltam most és úgy porlasztotta a Co-t rendesen. Sziszegett mint az őrült, meg kézzel fogni kellett a bubiszámlálón a csövet hogy ne nyomja le.

Idézet:
Jól látom , hogy a CO2 tartós teszt sárga ?
Az azt jelenti , hogy 6 alatt lehett a PH .
Nem igazán jó .


2 napja mértem PH-t Sera csepp tesztel, ugyan nincs meg a kis papiros amin össze kell nézni a teszt eredményét, de én olyan 6,5-re tippelnék (halvány zöld volt), a keménység meg 9KH volt.


2011. december 25., vasárnap 12:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Jól látom , hogy a CO2 tartós teszt sárga ?
Az azt jelenti , hogy 6 alatt lehett a PH .
Nem igazán jó .

_________________
Kép


2011. december 25., vasárnap 12:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
csabi1987 írta:

Kép

Amit írok szigorúan csak ötletként vedd!
Soha nem használtam ilyen mottyot így csak ötletelni tudok miért is ereszti a gázt a reaktorod.
(ez a lom inkább rektornak mind sem diffúzornak nevezhető)
Több ötletem is van.
Az első:
Túlságosan megnyúlt a CO2 csöved vagy esetleg megrepedt/szétnyílt a CO2 csövet leszorító műanyag hollandi.
Ha az első akkor egy sima párcenti csőlevágással ez orvosolható.
Ha a második akkor már más a helyzet.

A második ötlet:
Ha jól látom a szűrő vize egy kerámia csőben áramlik át a cuccon?
Ezt a kerámia csövet veszi körbe a CO2 gázzal teli tartály?
Akkor mi van ha maga a kerámia cső belülről annyira bealgásodott, hogy egyszerűen bármekkora is lenne a nyomás az nem tudná benyomni a gázt a vízbe?
Tudod mint a külső szűrők csövezése szokta.
Csak itt mivel nem átlátszó a kerámia nem látszik az algásodás.
;)
Így kénytelen valahol utat találni ami nem más a CO2 cső mellett van.
Én erre tippelek, hogy a reaktor kerámia csövét meg kellene belülről takarítani.
Mondjuk egy kis Domestossal.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. december 25., vasárnap 12:12
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron