Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 21:29



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Mohás nano 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Én is üdvözöllek itt nálunk kolléga.
Bár még nagyon ifjú az akvád így még sok mindent mondani nem lehet.
Az alapok jónak tűnek, és várom a DIY CO2-vel mikor bedurrannak a növénykék milyen is lesz.
Ui:
Az a kő tényleg nem kell, és én is megnézném közelebbről a pilácsod.
Jah és nyiss annyi topicot amennyi jól esik és amikor!
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. február 19., szerda 20:04
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nagyon kíváncsi vagyok milyen kő nélkül.

_________________
Kép


2014. február 19., szerda 19:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Erről a lámpáról tudnál írni bővebben? Egész szép fénye van, led létére. :geek:

_________________
Kép


2014. február 19., szerda 17:34
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
papó írta:
Igen arra .
Nem találom természetesnek és beszűkíti a teret ... szerintem... :roll:



Köszönöm, úgy döntöttem este kiveszem, és megnézem, úgy milyen.
Addig is itt van két kép a tegnapi állapotról, itt már letisztult a víz. néhány HT levél elfonnyadt, nem tudom vágjam le őket, vagy hagyjam? A redmoor elkezdett néhol fehérleni, illetve a felszínen, ahol a kő és a fa felszín közelben van, ilyen barnás buborékok gyűltek össze. Vízcsere, csak hétvégén lesz 10-20% szóval egyenlőre még nem bántom. :) A szűrőt is kicsit visszavettem, és félig a felszín fölé hoztam a kifolyót, így jól mozog, viszont a növények az aljazon nem annyira mint eddig.
Kép
Untitled by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép
Untitled by gegob87 Aquascape, on Flickr

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. február 19., szerda 15:49
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Igen arra .
Nem találom természetesnek és beszűkíti a teret ... szerintem... :roll:

_________________
Kép


2014. február 19., szerda 13:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Köszönöm mindkettőtöknek!
Papó erre a 2 számmal jelölt kőre gondolsz igaz?
Kép
matek by gegob87 Aquascape, on Flickr

Arra gondoltam, hogy a 2-est beteszem az 1 számmal jelölt kő helyére, az 1-est pedig kiveszem, mert a 2-es alakja jobban tetszik. Lehet tényleg egy kicsit zsúfolt a terep így. Köszönöm!

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. február 19., szerda 13:27
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Üdvözlet a fórumon.
A második követ elölről jobboldalról vagy hátrébb tenném a hátsó nagy kő közelébe , vagy baloldalt hátra.
Az is lehet , hogy egyszerűen kivenném .
A többi oké. :D

_________________
Kép


2014. február 19., szerda 10:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Üdv a fórumon!

Egyáltalán nem baj, hogy naplót nyitottál, sőt.. :D

Nagyon szépen belőtted az arányokat, nem mondanám meg képről, hogy ez az első növényesed.
Talán a táptalaj egy kicsit sok. De dz se gond, ha jól elfedted általános aljzattal.

_________________
Kép


2014. február 19., szerda 9:41
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Sziasztok!

Gergő (26) vagyok tök új a fórumon és a növényes akváriumok világában is. Pár hónapja megtetszettek a növényes akváriumok és beszereztem egy 25 literes akit, amit most hétvégén sok olvasgatás, tanácskérés és matekozás után sikerült is elindítanom.
(Azért nyitottam ezt a topikot, hogy ennek az akinak a fejlődését dokumentálhassam, remélem ez nem probléma, mint frissen regisztrált tag, azonnal naplót nyitok.) :)
Mint már írtam hétvégén indító projekt volt, nagyon fárasztó pláne elsőre de gondolom ezt rajtam kívül mindenki tudta. :)
Tehát kicsit bővebb leírás:

Aki: 45x24x26 25 liter
Talaj: Plant grow táptalaj 1 liter+ gyöngykavics 1 liter (összekeverve picit soknak találtam a táptalajt és kiszedtem a felét az akiból), és 6 liter fekete zúzott bazalt
Dekor: kövek (pontos típust nem tudok :) és 3 kisebb red moor gyökér
Szűrés: Eheim 2213 (alul kerámia gyűrű + szivacs + sok matrix trop + vékony perlon, nincs túltömve)
Fény: DIY ledszalagos 60 darab (5730) hideg fehér, illetve van még benne 12 darab RGB led amiből a kék és a piros van bekötve.
CO2: Jelenleg nincs, beszerzés alatt van a citromsavas megoldás.

Indítás: 2014.02.16. Vasárnap

Növények: karácsony moha aljzatra kötözve, skipy moha fára kötözve, és Hydrocotyle Tripartita Japan apró darabokban elültetve, mint általános:) növény egyenlőre.
Állatok: RC garnéla, néhány guppi és oto algaevő, majd ha beállt a dolog akkor telepítem be őket.

Összeállításra egy délután és egy egész nap ráment, majdnem minden percét élveztem. Mélypont, a feltöltésnél elfelejtettem lesúlyozni a fát és feljött amikor már minden el volt ültetve akkor picit rajtam volt a sírhatnék, de sikerült megoldani.
Most minden reggel kap baci oldatot, és heti 2,5 ml micro tápot. Jelenleg fehéres a víz, ez gondolom a bacik miatt van, amikor a pumpát indítottam, akkor is köpött némi porszerű fehér dolgot, ezt a mátrixnak tulajdonítom, remélem beáll. :) A pumpa szépen csendben jár, forgatja a vizet, megpróbáltam úgy elhelyezni, ahogy itt a fórumon láttam.
A növény ültetés lent maradási arány szempontból jónak mondható, ez talán annak is köszönhető, hogy egészen a levelekig lehúztam a talajba a 3 centis darabokat, egy-kettő jött fel csak.
Véleményem, hogy a hardscape így soknak tűnik, de ha az aljnövényzet feljön akkor szerintem nem lesz vészes, nem lett annyira természetes mint amilyet szerettem volna, az emelésem is tömörödött, a fa kiemelkedésével, megrogyott picit (remélem a táptalaj nem keveredett nagyon fel, elvileg van rajta bazalt bőven?!). Sokat kell még tapasztalnom ez ügyben, de tanultam vele, a következő szebb lesz, ennyi sikerült így első akinak.
A teljes domunetáció itt: http://www.flickr.com/photos/117859202@N04/
Néhány kép a munkálatokról:
Kép
Kép
IMG_1155_resize by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép
IMG_1156_resize by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép
IMG_1163_resize by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép
IMG_1182_resize by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép
IMG_1184_resize by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép
IMG_1188_resize by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép
IMG_1191_resize by gegob87 Aquascape, on Flickr

Köszönöm, hogy megnézted! Véleményeket kritikákat szívesen veszek, mint kezdő növényes. :)
Sziasztok!

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Gegob 2014. március 31., hétfő 9:26-kor.



2014. február 19., szerda 8:28
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: