Pontos idő: 2024. április 26., péntek 14:48



Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 Munkahelyi juwel 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Sziasztok!
Már többször eszemben volt, de mindig elfelejtettem megkérdezni. Van a munkahelyemen egy nagy automata vízlágyító berendezés akkora mint egy kisebb hűtőszekrény. szerintetek használhatnám a vizét az akváriumhoz?

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. január 20., hétfő 12:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
Alakul.
Legalább gyakorolsz a hazaira :D


Igen, alig várom hogy annak is nekikezdjek. Örülök, hogy legalább ezt elkezdhettem átépíteni. Nagyon hiányzik már egy szép növényes aki.

Idézet:
Szia a reaktort támaszd alá,vagy egy gumis bilincsel rögzisd mert ha viz lesz benne akkor le ne törje a szűrő csövét


Köszönöm az észrevételt, mindenképpen rögzíteni fogom. Bilincset is kap, meg alátámasztást is.

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. január 18., szombat 16:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
Szia a reaktort támaszd alá,vagy egy gumis bilincsel rögzisd mert ha viz lesz benne akkor le ne törje a szűrő csövét


2014. január 18., szombat 15:39
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Alakul.
Legalább gyakorolsz a hazaira :D

_________________
Kép


2014. január 18., szombat 15:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Folyt. Köv.
Itt vagyok a munkahelyemen, nyomok egy 24-et. Amit kifelejtettem: az akiba beraktam a befolyó csövet. Nem valami szép,de egyenlőre ez van. A kifolyót még meg kell hajlítanom. Persze a reaktort is rákötöttem a szűrőre. Utoljára feltöltöttem jó félig. betettem egy atman pumpát, hogy átszellőztesse a vizet.
Így néz ki most:
Kép

Kép

Kép

Lehet hogy a hátfalra felragasztok még egy fóliát mert eléggé átlátszó.

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. január 18., szombat 11:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Sziasztok!
Ma kimentem a párommal a munkahelyünkre. Lenyomott ő is egy 12 órás műszakot. Én meg nekiláttam az akinak. Összeraktam a szűrőt. Alul egy rekesznyi helyen ülepítő. második rekesz kerámia gyűrű. Harmadik rekesz kerámia gyűrű, matrix és lávakő keveréke. Negyedik rekesz: mátrix. Ötödik rekesz: mátrix. erre jön egy réteg sera filtervatta. Kupak a helyér. Kupak belsejében 1200-as atman. Kimostam és újra összeraktam a co reaktort(10"-os szűrőház). teletömtem kis darabokra vágott vill. szer. gégecsővel. ÖÚjracsöveztem, beiktattam két darab visszafolyásgátlót és a bubiszámlálót. A végéra rácsattintottam a tűszeleppel egybeszerelt mágnesszelepet. Fúrtam egy lyukat a szekrény hátuljára. Kivezettem a szűrő csöveit. Folyt. köv. holnap! :pápá:

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. január 17., péntek 22:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
asera írta:
boszeb írta:
Akkor most etessem a bacikat vagy ne. Pedig logikusan hangzik. Ha valamilyen élő szervezet szaporodik terjeszkedik, akkor logikusan gondolva táplálék és tápanyagok felhasználásával teszi. Vagy nem? Mindenképpen szeretném felkészíteni a szűrőt a berendezésre. vagy szerezzek érett vizet mint ahogy régen csinálták. Talán az is segíthet.


Etesd,feltétlen,külömben nincs értelme az egésznek!


Akkor nem szóltam :oops: Anno még akvakertészen osztottak ki, hogy mi hülyeség halkaját rakni a vízbe a baciknak.. nem is lepődök meg :D :lol:

Más: A kövek nagyon szépek!! Kíváncsi vagyok, hogy víz alatt hogy fog kinézni.

_________________
Kép


2014. január 12., vasárnap 11:05
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Mint már írtam korábban egy vonyarcvashegyi kőkereskedésben találtam. Nagyon szép struktúrájú kövek. a vízbe téve nagyon sötét zöld szinte fekete. 20% ecettel nem pezseg. Arra gondoltam tele rakom a két sarkán a az akinak a kvarchomokot kisebb darabokkal és megpróbálok két magasabb teraszt kialakítani. Remélem sikerül.

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. január 12., vasárnap 10:02
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
boszeb írta:
boszeb írta:
Köszi!
Nem tudom milyen kövek teszek fel képet. A köveket lelocsoltam ecettel, nem láttam semmi pezsgést. A szűrőről is teszek fel de az bent van mér a munkahelyemen az aki szekrényében.
Kép


Tudja valaki, hogy ez milyen kő lehet?


Én ilyesmi köveket a hegyekben szoktam látni a patakokban.

_________________
K.Tamás


2014. január 12., vasárnap 9:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
boszeb írta:
Köszi!
Nem tudom milyen kövek teszek fel képet. A köveket lelocsoltam ecettel, nem láttam semmi pezsgést. A szűrőről is teszek fel de az bent van mér a munkahelyemen az aki szekrényében.
Kép


Tudja valaki, hogy ez milyen kő lehet?

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. január 12., vasárnap 9:44
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron