Pontos idő: 2024. május 12., vasárnap 9:57



Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Következő
 Munkahelyi juwel 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
boszeb írta:
Egy mai kép.
Kép


Olyan mintha két sziget lenne.
Lehet, hogy középen ki is szedném a növényt és elől sem hagynám ennél jobban benőni, csak sűrűsödni.
Így egyszerre két akváriumot is csinálhatsz az egyben.

_________________
K.Tamás


2014. április 5., szombat 9:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
"Nagyon szép állatban van.
Le a kalappal előtted .."

"Nagyon szépen alakul valóban.. a baloldalra abba a nagy üres részbe tűzdelhetnél pár tő növényt nyírásnál és kész is lenne :) !
Melóhelyen gondolom büszkék, hogy ilyen szépen feldobod a környezetet :D"

Köszi szépen! Igyekszem a lehető legjobban odafigyelni rá. Mindent rendszeresen csinálok (tápozás, vízcser stb.)

A két szélén a stau most kezd magához térni. Ültetéskor szép nagy volt, aztán sárgultak a levelei. Majd kezdet felkopaszodni az az öt centi amekkorára "megnőtt". Lenyisszantottam a leveleit amik algásak vagy sárgák voltak. Persze csak egyesével. Aztán pár napja vettem észre hogy oldalán szépen hajt. Gondoltam segítek neki bokrosodni. Levágtam a tetejét és mellé dugtam. remélem szépen terjeszkedni fog a segítségemmel.Na ennyit szerintem nem írt még senki a sturól:)

Baloldalt az üres sarokba a pogostemon erectus-nak kellene domborítania de még nem ért ki a szikla mögül. Majd segítek neki!
A két hydr szépen terjeszkedik. A Hydrocotyle Tripartita szerintem megtízszerezte magát. Amikor megláttam a zacsiban ezt a csenevész vékony növénykét.. hát.. És tessék csak úgy szalad szerteszét:) Lassan kaszálni kell és oldal átfut a pogo alatt.

a melóhelyen sokan megnézegetik, főleg a párom kolléganői a nővérkék a legjobban. Sokan bökik be a hátam mögött a vendégek is hogy: Nagyon szép gratulálok! tavaj nem ilyen volt! Ez nagyon jól esik! Kicsit hosszú lett bocs!
Üdv. Balázs!

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. április 4., péntek 23:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagyon szépen alakul valóban.. a baloldalra abba a nagy üres részbe tűzdelhetnél pár tő növényt nyírásnál és kész is lenne :) !
Melóhelyen gondolom büszkék, hogy ilyen szépen feldobod a környezetet :D

_________________
Kép


2014. április 4., péntek 22:15
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Nagyon szép állatban van.
Le a kalappal előtted ..

_________________
Kép


2014. április 4., péntek 18:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Egy mai kép.
Kép

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. április 4., péntek 16:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Nem tudom mitől algás a kövek teteje, és picit középen az aljzaton picit szőrős a talaj, de csak picit
-világítás 8 óra
-co2 előtte egy órával bekapcs, előtte egy órával lekapcs adagolás állandó nem piszkálom
-szűrés szétszedés nélkül megy indítás óta nagy áramlás nincs szépen lengedeznek a növények
-heti 50 liter vízcsere, nincs kihagyva egyszer sem 40 liter lágyítós víz 10 liter csapi, leszívócsővel átmatatom az aljzat felszínét es a növényeket is amennyire lehet
- tápozás heti 25 ml micro, napi 3 ml macro (200liter az akvárium és a növény min 3szer annyi mint ültetéskor)
-más nem jut eszembe:))

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. április 3., csütörtök 8:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
boszeb írta:
Szia! Köszi hogy érdeklődsz. Egész jól fejlődik. Már háromszor nyírtam. Vagdosom a z algás régi leveleket is. Pici ecset jelentkezik a kövek tetején, de nem vészes. A növények fejlődnek, ki jobban ki kevésbé. Pénteken dolgozom és készítek friss képet. Tervbe van hétvégén a szűrőtakarítás ha kell egyáltalán?? Szűrőcsövet viszont kell pucolnom. Meg fogom csinálni a második 2x39W-os beépíthető lámpatestet is. Így már 4x39W lesz. Készítek egy 10 centi magas habosított PVC tálcát a gyári juwel tetőre, hogy ne melegedjen és melegítsen a világítás. Képet pénteken feltöltöm!

Üdv. Balázs

Nem kellene algának lennie ..
Tudod az okát ?

_________________
Kép


2014. április 2., szerda 21:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Szia! Köszi hogy érdeklődsz. Egész jól fejlődik. Már háromszor nyírtam. Vagdosom a z algás régi leveleket is. Pici ecset jelentkezik a kövek tetején, de nem vészes. A növények fejlődnek, ki jobban ki kevésbé. Pénteken dolgozom és készítek friss képet. Tervbe van hétvégén a szűrőtakarítás ha kell egyáltalán?? Szűrőcsövet viszont kell pucolnom. Meg fogom csinálni a második 2x39W-os beépíthető lámpatestet is. Így már 4x39W lesz. Készítek egy 10 centi magas habosított PVC tálcát a gyári juwel tetőre, hogy ne melegedjen és melegítsen a világítás. Képet pénteken feltöltöm!

Üdv. Balázs

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. április 2., szerda 21:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Hogy áll ez az akvárium :D ? Rég hallottunk felőle!

_________________
Kép


2014. április 2., szerda 11:15
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
boszeb írta:
"Fekete fantom lazacról volt szó .. az amanda pici ebbe az akváriumba"
Igen :oops: aztán fekete tetrát tudott beszerezni a srác. De nem engedek a nyomásnak és marad a tetra. De a tetra is jó ebbe a társaságba ugye?

Persze az is jó de jobban ment volna a rózsa lazachoz , temperamentumban is.

_________________
Kép


2014. március 3., hétfő 13:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: