Pontos idő: 2024. április 26., péntek 8:32



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Nanokám. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2016. január 6., szerda 22:06
Hozzászólások: 16
"Szia! Kíváncsian várom a fejleményeket,mert én is kb 4 hete ültetem el őket. A nővényke nő mint a gomba, de sajnos nem nagyon akar "szinesedni"
Tapatalkkal küldve az én SM-T815 eszközömről
Mert semmi nincs a vizedbe .
Megérkezett a teszt .. holnap küldöm az eredményeket ."

Üdv Papó.
Az "szuper" csak azt nem értem, hogy hova tűnik el a vizemből a táp. ( napi 0,5 ml macro; 0,4 ml carbo, és heti 1,6 ml planter)
Köszönöm várom az eredményeket,illetve a későbbi instrukciókat is.


2017. december 19., kedd 10:24
Profil

Csatlakozott: 2016. január 6., szerda 22:06
Hozzászólások: 16
Sziasztok!


Egy kis helyzet jelentés az aksimrol. Ahogy tanácsoltad Papó a macro elemeket el kezdtem adagolni,és ennek hatására gyönyörű szép növekedést tapasztalok a nővényeknél.

De sajnos egy kis "probléma" is mutatkozott az akvámnál. Az üveg felületen megjelent egy kis minimális barna, és zöld pont alga. Eleocharis acicularis,szépen növöget, de nem terjeszkedik (sajnos) Myriophyllum 'Guyana' alsó leveleit " eldobja ". Ludwigia "super red" eszméletlen nagyot szépet nőtt,de sajnos nem színesedik.


Az lenne a kérdésem.

Algásodás mi miatt lehet ?

A nővényeken tapasztalt negatív dolgok mi miatt alakulhattak ki ? 


A válaszokat előre is köszönöm. 


Íme egy pár kép. A kép minőségért bocs,de jelenleg csak ez van. 


KépKépKépKép

Tapatalkkal küldve az én SM-T815 eszközömről


2017. december 13., szerda 19:22
Profil

Csatlakozott: 2016. január 6., szerda 22:06
Hozzászólások: 16
Szia! Köszi szépen még egyszer, de a "Nyolcvanegy" is irigylésre méltó. :D

myk74 írta:
Nagyon jó lesz! Még mindig irigy vagyok :)


2017. november 23., csütörtök 8:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Nagyon jó lesz! Még mindig irigy vagyok :)

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2017. november 20., hétfő 6:50
Profil

Csatlakozott: 2016. január 6., szerda 22:06
Hozzászólások: 16
Üdv Papó!

Köszönöm szépen a segítséget, és a biztató szavakat. Persze ha bármi van akkor itt jelzem.

papó írta:
Mivel már eltelt vagy 10 nap .. a macroval is elindulhatsz .
1/2 mi/ nap .
Bármi lenne írj .
Nagyon szépen alakul .


2017. november 15., szerda 10:56
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Mivel már eltelt vagy 10 nap .. a macroval is elindulhatsz .
1/2 mi/ nap .
Bármi lenne írj .
Nagyon szépen alakul .

_________________
Kép


2017. november 14., kedd 21:53
Profil

Csatlakozott: 2016. január 6., szerda 22:06
Hozzászólások: 16
Vasmacso írta:
ejanikaa írta:
Üdv mindenkinek!

Egy kis helyzetjelentés a nanokámról.
Az akváriumomat 16 napja indítottam el a vizet négynaponta cserélem, aminek a mennyisége öt liter.
Vízcsere alkalmával bacikat és TF plantert adagolok (1ml/csere a planterból) egyelőre macro elemeket nem adagolok az akváriumomba. Naponta 0,4 ml carbo megy bele illetve Aquline color tápsó 2 naponta egy csepp. Világítási idő körülbelül öt óra.

Azóta történt változások, amit tapasztaltam.

A víz felszínén egy kisebb mértékű hártyásodást tapasztaltam többszöri vízcsere alkalmával egyre kevesebb hártya képződik.
Eleocharis acicularis növénykén sok változást nem történt gondolom, elsőnek gyökérzetre gyúr. :D
Myriophyllum 'Guyana' nővényén növekedést tapasztaltam így úgy gondolom, hogy jól érzi magát a helyén.
Az akvába bekerült egy új szerzemény is Ludwigia „super red” amin egyelőre sok változást nem tapasztalok.

Két kérdésem lenne hozzátok.

A világítási időt növelhetem e?
A macro adagolását mikortól kezdjem?

Íme, egy pár kép (remélem, megjelenik :D )

Kép
Kép
Kép


További szép napot mindenkinek.
Gratula szepen alakul . Tapot majd Papo mondja hogy lenne jo a vilagitas mehet feljebb akar 7 orara is .
Egy eszrevetel csak a felszini hartya .
Felszinfodrozas megtori ezaltal a szuro hatekonyabban segit az eltunteteseben . Mivel akasztos a szuro ha jol latom nehez eriteljes fodrozast letrehozni ,En ugy oldottam meg hogy egy kis muanyag lapot hajlitottam ala ahol a viz befolyik az akiba a lapra erkezzen lehet a lap vegeit par fokba felhajlitani igy keletkezik egy kis hullam es mar fodrozodik is .

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


Üdv László!

Köszi szépen az infót.


2017. november 14., kedd 11:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
ejanikaa írta:
Üdv mindenkinek!

Egy kis helyzetjelentés a nanokámról.
Az akváriumomat 16 napja indítottam el a vizet négynaponta cserélem, aminek a mennyisége öt liter.
Vízcsere alkalmával bacikat és TF plantert adagolok (1ml/csere a planterból) egyelőre macro elemeket nem adagolok az akváriumomba. Naponta 0,4 ml carbo megy bele illetve Aquline color tápsó 2 naponta egy csepp. Világítási idő körülbelül öt óra.

Azóta történt változások, amit tapasztaltam.

A víz felszínén egy kisebb mértékű hártyásodást tapasztaltam többszöri vízcsere alkalmával egyre kevesebb hártya képződik.
Eleocharis acicularis növénykén sok változást nem történt gondolom, elsőnek gyökérzetre gyúr. :D
Myriophyllum 'Guyana' nővényén növekedést tapasztaltam így úgy gondolom, hogy jól érzi magát a helyén.
Az akvába bekerült egy új szerzemény is Ludwigia „super red” amin egyelőre sok változást nem tapasztalok.

Két kérdésem lenne hozzátok.

A világítási időt növelhetem e?
A macro adagolását mikortól kezdjem?

Íme, egy pár kép (remélem, megjelenik :D )

Kép
Kép
Kép


További szép napot mindenkinek.
Gratula szepen alakul . Tápot majd Papo mondja hogy lenne jó a világítás mehet feljebb akar 7 órára is .
Egy észrevétel csak a felszíni hártya .
Felszínfodrozás megtöri ezáltal a szűrő hatékonyabban segít az eltüntetéseben . Mivel akasztós a szűrő ha jól látom nehéz erőteljes fodrozást létrehozni , Én úgy oldottam meg hogy egy kis műanyag lapot hajlítottam alá ahol a víz befolyik az akiba a lapra érkezzen, lehet a lap végeit pár fokba felhajlítani így keletkezik egy kis hullám és mar fodrozódik is .

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vasmacso 2017. november 14., kedd 18:16-kor.



2017. november 14., kedd 8:25
Profil

Csatlakozott: 2016. január 6., szerda 22:06
Hozzászólások: 16
Üdv mindenkinek!

Egy kis helyzetjelentés a nanokámról.
Az akváriumomat 16 napja indítottam el a vizet négynaponta cserélem, aminek a mennyisége öt liter.
Vízcsere alkalmával bacikat és TF plantert adagolok (1ml/csere a planterból) egyelőre macro elemeket nem adagolok az akváriumomba. Naponta 0,4 ml carbo megy bele illetve Aquline color tápsó 2 naponta egy csepp. Világítási idő körülbelül öt óra.

Azóta történt változások, amit tapasztaltam.

A víz felszínén egy kisebb mértékű hártyásodást tapasztaltam többszöri vízcsere alkalmával egyre kevesebb hártya képződik.
Eleocharis acicularis növénykén sok változást nem történt gondolom, elsőnek gyökérzetre gyúr. :D
Myriophyllum 'Guyana' nővényén növekedést tapasztaltam így úgy gondolom, hogy jól érzi magát a helyén.
Az akvába bekerült egy új szerzemény is Ludwigia „super red” amin egyelőre sok változást nem tapasztalok.

Két kérdésem lenne hozzátok.

A világítási időt növelhetem e?
A macro adagolását mikortól kezdjem?

Íme, egy pár kép (remélem, megjelenik :D )

Kép
Kép
Kép


További szép napot mindenkinek.


2017. november 13., hétfő 11:21
Profil

Csatlakozott: 2016. január 6., szerda 22:06
Hozzászólások: 16
myk74 írta:
Mindíg az irigység fog el, ha meglátok egy ilyen szép kis nanot. Csak így tovább. :)
Hali! Köszi a bíztató szavakat.

Tapatalkkal küldve az én SM-T815 eszközömről


2017. november 1., szerda 13:24
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron