Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 15:54



Hozzászólás a témához  [ 359 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Következő
 On the edge of a magical forest 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Rég jelentkeztem az akváriumommal illetve helyzetével.
Sok jó hírem nincs vele kapcsolatban.Volt egy saját bénaságomnak köszönhető szűrő leállásom,ami jó egy napig tartott mire észre vettem.Mondanom se kell hazaérve a munkából tiszta opálos víz fogadott,akkor gyanúm szerint,kinyírtam a szűrőben lévő baktérium állományt.Majd néhány napra takarítás céljából szétkaptam a szűrőt,hát mondanom se kell iszonyatosan dzsuvás volt.Szűrőanyagokat nem piszkálva kitakarítottam a műszert,majd összeraktam és beüzemeltem.Pár perc múlva észre vettem hogy ereszt,persze a bútort megint eláztatta.Szétszed,átnéz összerak.Megint folyat.Megint szétszed minden tömítés szilikonos,öregedés nyomát nem véltem felfedezni rajta,majd még egyszer átkentem őket.Összerak,folyat.Gyors telefon váltás,papó ! (köszönöm szépen ismételten) segített ki a slamasztikából elküldtem neki a berendezést,komplett tömítés csere lett a vége.Ez idő alatt egy JBL 1500-as szűrő vitte az akváriumot.És mivel ez a szűrő malőr nem volt elég,gyanús hogy a leállásnak köszönhetően rendesen elkoszolódott a talaj is,és előkerült a kékalga-cianobaktérium.Durva mértékben elszaporodott,bármivel is próbálkoztam eddig.Volt sűrűbb vízcsere-leszívásokkal egybe kötve,carbo direktbe,algaírtó por fecskendővel célba juttatva,baktérium kultúra célirányosan adagolva (az előző setupban segített).Múlt hét végén már a stem növényekről kellett lemosogatnom-leszívnom.Újra ültettem azokat is,de mára ismét megjelent rajtuk.
Többféle vegyszert már nem szándékozom beleönteni mert egy korábbi direkt algaírtás is rendesen megütötte a növényeket is nem csak az algát.Szóval a jelenlegi alga állományom : kék alga,ecset,zöld szőr alga.
Nem tudok tőlük szabadulni.
És ez végett kicsit kedvetlen lettem ez végett.A munka is közre játszik,hogy nem tudok több időt ráfordítani,de úgy hiszem hogy ha napi szinten is cserélném a vizet,akkor sem oldódna meg az ilyen irányú gondom.
Jelenleg,csak vegetál az akvárium,kép sem készült róla elég rég.
U.i.:
Közben azért morfondírozok,hogy mi is lehet a kiváltó ok az algásodásnál.Ami biztos hogy közre játszott az a szűrőleállás,illetve a csere szűrő megérkezéséig kimaradt idő.Illetve a talaj is ludas lehet,majdnem olyan könnyű mint a manado és rendesen átrendeződött ez is,elöl volt 4cm,fa ahol van ott meg 16-18cm(harisnyába kötött kaviccsal történt az emelés).Na már most ez a rész szinte teljesen kiegyenlítődött,és hátul egészen fent van a táptalaj rész,ami gyanúm szerint fel tud keveredni.Illetve rájátszhatott a Montecarlo istentelen lassú alkalmazkodása-rothadása.
Több összetevős ez a képlet,de bármit is teszek nem sikerül felül kerekednem rajtuk.
Az akvárium sorsán még gondolkodok,illetve ha van is megoldás a jelenlegi megmentésére azon is.
Köszi,hogy elolvastad a hosszúra sikeredett szövegelésemet. :kocka:
:pápá:


2015. december 15., kedd 19:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
T.Tamás30 írta:
.
Illetve valami talaj tabin is töröm a fejem a fejem,hogy egy kis tuningot biztosítsak a növények.
Képek lesznek ha van valami értelmes kondíciója a növényeknek. :pápá:


Nekem is ez ugrott be elsőre talajba nyomható táp, MC tapasztalatom az hogy nagyon nehezen viseli a beavatkozásokat.
A legutóbbi tarra vágást kb 1 hónap alatt heverte ki,és én is talajba nyomható tápot akarom kipróbálni hátha jót tesz neki.

_________________
KépKépKép


2015. október 5., hétfő 21:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A türelmem megvan,csak ha más növények rovására megy a türelmem,akkor lehet inkább mellőzöm a türelmet :)


2015. október 5., hétfő 19:33
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
T.Tamás30 írta:
Kép nincs a mai poszthoz.Nem mondhatnám hogy elégedett vagyok az akváriummal.Szépen zöld szőrös minden,üveg növény dekor mindenre jut belőle.Arra megállapításra jutottam,hogy soha az életbe MC be nem teszi a lábát az akváriumomba.Az oké hogy nem egy villám növény,de hogy a második próbálkozásomra is csak egy barnuló kínlódó növénytömeg legyen belőle-1,5 hónappal az ültetés után-,az már több mint unalmas,és szerintem a vergődése szépen táplálja az algákat.Szerintem hamarosan kikapálom,és kiokoskodok valamit helyette.A többi növény okkal móddal fejlődik,a friss extra vas szépen kezdi megmutatni jótékony hatását.
Lassan megint ráfér a szűrőre egy takarítás,illetve az átlátszó gyári csöveket cserélem,mert kezdenek igen csak rövid lenni.
Illetve valami talaj tabin is töröm a fejem a fejem,hogy egy kis tuningot biztosítsak a növények.
Képek lesznek ha van valami értelmes kondíciója a növényeknek. :pápá:

Ejj Tamás .. türelem .. szép lesz az , csak nagyon lassan alakul át .

_________________
Kép


2015. október 5., hétfő 19:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Kép nincs a mai poszthoz.Nem mondhatnám hogy elégedett vagyok az akváriummal.Szépen zöld szőrös minden,üveg növény dekor mindenre jut belőle.Arra megállapításra jutottam,hogy soha az életbe MC be nem teszi a lábát az akváriumomba.Az oké hogy nem egy villám növény,de hogy a második próbálkozásomra is csak egy barnuló kínlódó növénytömeg legyen belőle-1,5 hónappal az ültetés után-,az már több mint unalmas,és szerintem a vergődése szépen táplálja az algákat.Szerintem hamarosan kikapálom,és kiokoskodok valamit helyette.A többi növény okkal móddal fejlődik,a friss extra vas szépen kezdi megmutatni jótékony hatását.
Lassan megint ráfér a szűrőre egy takarítás,illetve az átlátszó gyári csöveket cserélem,mert kezdenek igen csak rövid lenni.
Illetve valami talaj tabin is töröm a fejem a fejem,hogy egy kis tuningot biztosítsak a növények.
Képek lesznek ha van valami értelmes kondíciója a növényeknek. :pápá:


2015. október 5., hétfő 19:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Tudtok valami jó kis könnyen emészthető magyar nyelvű leírást,feketevizes biotóp akváriumokról?
Úgy minden érdekelne.
Köszi előre is :pápá:


2015. szeptember 27., vasárnap 15:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
A józan paraszti ész az sokat ér... :oops: Nked is igazad lehet :D 8-)

_________________
KépKépKép


2015. szeptember 9., szerda 18:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Srácok !
Jól látható , hogy vas nincs az akváriumban ...
Akkor miért akartok minden mást adagolni ?? :)

Vízcsere előtti értékek:
pH:7
gH:7
kH:4
NH4:0,5mg/L
NH3:0,003mg/L
NO2:0,0mg/L
NO3:17mg/L
PO4:0,25mg/L
FE:0mg/L
1 nappal a vízcsere utáni értékek,közvetlen az akváriumból szedve:
pH:6,8
gH:7
kH:4
NH4:0mg/L
NH3:0mg/L
NO2:0mg/L
NO3:10mg/L
PO4:0,25mg/L
FE:0mg/L

_________________
Kép


2015. szeptember 8., kedd 17:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Molroth írta:
Nem lehet, hogy a macro hiányzik? Vagy csak legalább kálium? A micro önmagában kevés lehet, a montecarlo meg pláne szereti a macrot, főleg a foszfátnak tud örülni. Csak tipp!

Tapatalk-kal küldve az én D2303-el


Morloth kollégának igaza lehet,nekem is kell adagolni a foszfátot persze csak nagyon vékonyan.

_________________
KépKépKép


2015. szeptember 8., kedd 9:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Nem lehet, hogy a macro hiányzik? Vagy csak legalább kálium? A micro önmagában kevés lehet, a montecarlo meg pláne szereti a macrot, főleg a foszfátnak tud örülni. Csak tipp!

Tapatalk-kal küldve az én D2303-el

_________________
Kép


2015. szeptember 7., hétfő 22:29
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 359 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: