Pontos idő: 2024. április 27., szombat 22:09



Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
 Red Moor Garden 128l 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 30., péntek 7:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pázmánd (Fejér)
mardelboy írta:
És azok is bírják a nagynyomást?


Milyen nagy nyomást? Ahhoz a diffúzorhoz szerintem 1,5bar-nal nem kell több.

_________________
Kép


2011. december 6., kedd 7:07
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
És azok is bírják a nagynyomást?


2011. december 6., kedd 5:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 30., péntek 7:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pázmánd (Fejér)
Gyakorlatilag bármelyik akvarista boltban kapsz.

_________________
Kép


2011. december 5., hétfő 23:36
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Nohh megoldása a problémámnak hogy úton van az új reduktorom (karácsonyiajándék) de még kell szereznem valahonnan egy kis műanyag visszacspót! Ha azt tudja valaki hol lehet szerezni kérem jelezze!
Kicsi ideig kell még kibírni a rendszernek és a növényeknek és újra zölddé robbantom!


2011. december 5., hétfő 18:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 30., péntek 7:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pázmánd (Fejér)
A mágnesszelep egyébként az elmenő oldalt tehermentesíti, tehát elengedi a nyomást a diffúzor felöl amikor alaphelyzetbe áll. De ezt ki tudod próbálni, ha pl kiveszed a körből és belefújsz az egyik meg a másik oldalába. Normál esetben az elemnőt átengedi. Hacsak nem fordítva kötötted be és alaphelyzetben a palack oldalt ereszti.
Hogy minél kevesebb gázt engedjen el én a szelep után kb. 5cm-re tettem egy visszacsapót, így csak az 5cm-es szakaszban lévő gázt engedi el.
Akkor lehet még esetleg gáz a szeleppel, ha pl. valamikor beázott, mert ilyenkor bevízkövesedik belülről és esetleg nem zár el normálisan. Ez is lehet probléma, mert ha nem zár el, akkor szivárog a diffúzor felé a gáz, de mivel alaphelyzetben leereszt így nem a diffibe megy a gáz, hanem a szabadba.
Ezt még érdemes lenne körbe járni, ha OK, akkor vagy a csövek vagy a csatlakozások eresztenek.
Viszont valahol nagyon kell szivárognia, hogy 8 nap alatt elmenjen 5kg gáz.

_________________
Kép


2011. november 27., vasárnap 14:25
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Megnéztem a tömítést, ott sem enged, bár eléggé tré állapotú az "O" gyűrű, a szelepen pedig van egy kicsi rézcsavar oldalt, amivel az átáramló gáz mennyiségét tudom állítani!


2011. november 27., vasárnap 12:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 30., péntek 7:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pázmánd (Fejér)
mardelboy írta:
Mutatja a nyomást az óra, és elírtam a szelep elektronikáját. Körbekentem már a reduktort is de nem találtam meg a hibát, viszont mindenképpen le kell cserélnem mert nem vagyok benne biztos hogy jó-e. Akkor a mágnesszelepem jó?van rajta is egy szabályzó, lehet hogy azon a lefújást is kitudom küszöbölni?


Az a baj, ha ennyire ereszt valahol, akkor lehet nem is látni hogy buborékol mert akkora a mennyiség.
Milyen szabályzó van a mágnesszelepen? Nem csak egy gomb vagy kar, amivel lehet működtetni vezérlés nélkül?
A palack és a reduktor között is megnézted? Mert ott van egy tömítés, lehet az nem tömít jól.

_________________
Kép


2011. november 27., vasárnap 11:51
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Mutatja a nyomást az óra, és elírtam a szelep elektronikáját. Körbekentem már a reduktort is de nem találtam meg a hibát, viszont mindenképpen le kell cserélnem mert nem vagyok benne biztos hogy jó-e. Akkor a mágnesszelepem jó?van rajta is egy szabályzó, lehet hogy azon a lefújást is kitudom küszöbölni?


2011. november 27., vasárnap 11:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 30., péntek 7:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pázmánd (Fejér)
mardelboy írta:
Az akvarisztikát semmiképpen nem akarom feladni! csak low tech kategóriában menne mindaddig amíg ki meg nem tudok venni mindent hozzá!
A technika pedig:
Palack: 5kg
Reduktor: egészségügyi oxigén reduktor
Mágnesszelep: fröccsiparban használt 12 wattos
Buborékszámláló: SERA Flore
Diffúzor: SERA Flore
CO2 cső: kék színű nagynyomású merev cső
Egyéb: 1 precíziós szelep, és egy nagynyomású ipari tűszelep.
Már néztem szappanhabbal hogy hol ereszt de nem találtam meg, viszont a szelep kikapcsolásakor lefúj egy ezred mp alatt, de nem hiszem hogy 8 lefújás alatt elmenne 5 kiló gáz :O


Nekem is olyan mágnesszelepem van ami kikapcsoláskor elengedi a nyomást, tuti nem ez a baj. Egyébként nem 12V-ost akartál írni?. A 12W-ot kicsit sokallom egy mágnesszelepnek.
Én az oxigén reduktorra tippelnék. Látod rajta a palack nyomását? Tudtommal az oxigén palackokban nincs akkora nyomás mint a CO2-ben. Nem lehet hogy ez a gond. hogy nem bírja a nyomást és valahol átenged a tömítés benne?
5kg megy el 8 nap alatt? Az elég durva, nekem ugyanekkora akváriumnál egy 500gr-os 2 hónapig elég. Még az 5kilós nálam nincs beüzemelve de akkor az lesz közel 2 év :)

_________________
Kép


2011. november 26., szombat 21:40
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Az akvarisztikát semmiképpen nem akarom feladni! csak low tech kategóriában menne mindaddig amíg ki meg nem tudok venni mindent hozzá!
A technika pedig:
Palack: 5kg
Reduktor: egészségügyi oxigén reduktor
Mágnesszelep: fröccsiparban használt 12 wattos
Buborékszámláló: SERA Flore
Diffúzor: SERA Flore
CO2 cső: kék színű nagynyomású merev cső
Egyéb: 1 precíziós szelep, és egy nagynyomású ipari tűszelep.
Már néztem szappanhabbal hogy hol ereszt de nem találtam meg, viszont a szelep kikapcsolásakor lefúj egy ezred mp alatt, de nem hiszem hogy 8 lefújás alatt elmenne 5 kiló gáz :O


2011. november 26., szombat 21:06
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 104 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: