Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 17:33



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Sakuras vs the mosses 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Köszi az infót!Várjuk a folytatást! :lol:

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. október 12., szerda 21:00
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
sok izgalmas és ritka moha :D
alig várom! sok sikert!


2011. október 12., szerda 12:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 11., csütörtök 21:46
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Debrecen
myk74 :
Nem mertem rákötni a talajszűrőre a külső szűrőt féltem. hogy felszippantja a talajt :)
3 liter és kb 7 liter knott-os talajra volt szükségem

N-dee:
Köszi ;)
Hát remélem szép kis aksi lesz belőle. Többféle elrendezés is van fejben, de lehet folyamatosan fogom rendezgetni a fákat... :P
Most egyelőre pár középre összpontosított red moor fa fog a két felső sarokba kukucskálni, persze elkerülve, hogy szimetrikus legyen 8-)

Jelenleg lebegnek a fák. Az armatúra valószínűleg ma lesz " felakasztva" elsőnek =)
ma csináltam egy vízcserét a másik sakurás- aksiban. Örömmel jelentem, hogy a legszebb piros anyukák nagy része petés :P

_________________
KépKép


2011. október 11., kedd 16:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Szuper! Kíváncsi vagyok nagyon, hogy milyen is lesz a mohás garni-lak, de téged ismerve, akár majd nevezhetnél is vele bármelyik növényes versenyen 8-)


2011. október 7., péntek 14:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kiváncsian várom a fejleményeket!Pöpec lesz.Azért is vagyok kiváncsi,mert az enyém is 54 literes,és ami külső szűrőt szereztem ahhoz van egy eheim talajszűrő szett,és nálad láthatom hogy a kettő szűrés kombinációja hogy válik be!Én nem külön akartam használni a talajszűrőt hanem a szívó ágra akartam kötni,de ez így külön jobban tetszik,és lehet el fogom lopni az ötletedet ha nem bánod .:mrgreen: .Nagyon szép színe van a talajnak,jó választás volt,hány liter kellett belőle?

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. október 7., péntek 13:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 11., csütörtök 21:46
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok !

Szeretném nektek bemutatni a második garnélás akváriumomat amit most kezdtem el építgetni. Ennek fejlődését szeretném itt naplózni, hogy később jobban nyomon lehessen követni, illetve a ti gondolataitokra is kíváncsi vagyok ;)
Hogy miért is a garnizás? Bizonyára néhányan akik tudják, hogy ki vagyok nem ebben az akvarisztikai vonalból ismernek. Idén az akvakertészetet szüneteltetem az érettségi miatt, mert nem tudnék egy általam elvárt növényes akváriumot összehozni a kevés szabadidőmben. Akvárium nélkül viszont nincs élet :P valamit csak kell csinálni ha itthon vagyok... :mrgreen: . 2 éve vettem meg az első csapat RC-t, de már akkor beléjük szerettem. Azóta egy kisebb akváriumban szintén elindult egy Sakura csapat. Most az lenne a célom, hogy tudjam őket szelektálni és legyen egy "SSS grade Sakura" csapatom 8-)
Remélem összejön valami égető csapat ;)
Persze növényfej létemre nem csak egy pamacs moha lesz az akváriumban....., hanem 10 :lol:
Íme a lista, azokból a mohákból amilyen van nekem itthon:
Fissidens moha
Taiwan moha
Anchor moha
Flame moha
Weeping moha
Riccardia
Gömbmoha
Stringy moha
Riccia ( ezt valószínűleg nem rakom be, csak a baj lenne vele )
és még van egy fajta mohám, aminek a levélzete olyan mint a vesicularia mohának, de az elágazásai olyanok mint a peacock mohának akár a crhristmas mohának. Később teszek fel róla képet, hátha valaki felismeri ( taiwanból rendelt növény mellé csomagoltak egy kis adagot )

Suikei data
akvárium: 60x30x30
világítás: 55 W power compact
szűrés: talajszűrő egy sera-s légpumpával,+ Ehem 2224 , purigen
Tápozásra K2SO4-et fogok kis adagban adagolni, ritkán kis adag JBL ferropol-t
Talaj: 3 liter matrix, jbl filter boost, penac W, Knott- agyagos talaj
Dekor: bambusz-szén rudak, dekorfák, tebang levél

Garnik etetésére Ebita Breed Spinach, Shirakura kaja, +valami bébi garnikaja.
Van még vitaminom is amit majd vízcseréknél adagolnék.
Vízcserét 1-2 hetente 30-50%-ot tervezek( Tudom hogy a garnik nem szeretik a nagy vízcseréket, de nálam eddig nem láttam ,hogy baj lett volna belőle+a kristálytiszta vizet a szemem megszokta, nehezen viselném a barna vizet :D )
Itt volnának a képek, amiket gyorsan készítettem, csakhogy a lényeg látszódjon.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ui.: 2 hétig megy még az aksi élőlények nélkül, addig is sűrű vízcserék. 1 hétig világítás, növények nélkül. A világítás meg lesz emelve , kb 40-50 centire az aksitól, így csak nem kapnak "napszúrást" a garnik.
A nagy sodrást a sok mohával szeretném majd lefolytani.
Ha van kérdésetek ne habozzatok feltenni, remélem egy tetszetős garni-lakot sikerült összehozni :roll:
Amint történés van rakok ki képet ;)
Köszi hogy benéztél :P

_________________
KépKép


2011. október 6., csütörtök 21:58
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: