Pontos idő: 2024. május 9., csütörtök 8:09



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Tower of Darnassus 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Én nem látom , csak mikor szól ,hogy menjek csinálni mert nagy a dzsumbuj:D De mindig akkor szol mikor "butulunk":D Hát ki emlékszik utánna ilyenekre , őszintén???:D Lehetne elől is nagyobb a dzsumbuj , de csak idő kérdése:) Már gondolkodik normális akván , világításon és nagynyomású co2-n:D Remélem mihamarabb beindul a buli nála:)



ui.: Visszanézegetve a képeket elég fura milyen jól fejlődik ilyen környezetben is az akva:)



Elkapta a gépszíj? ;)
Ha mutatsz neki egy két akváriumot a fórumról lehet nem kell sokat várni az új berendezésig. :)

_________________
K.Tamás


2013. február 6., szerda 7:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Icepeak írta:
Én nem látom , csak mikor szól ,hogy menjek csinálni mert nagy a dzsumbuj:D De mindig akkor szol mikor "butulunk":D Hát ki emlékszik utánna ilyenekre , őszintén???:D Lehetne elől is nagyobb a dzsumbuj , de csak idő kérdése:) Már gondolkodik normális akván , világításon és nagynyomású co2-n:D Remélem mihamarabb beindul a buli nála:)

Májadra vigyázz :D

_________________
Kép


2013. február 5., kedd 21:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Én nem látom , csak mikor szól ,hogy menjek csinálni mert nagy a dzsumbuj:D De mindig akkor szol mikor "butulunk":D Hát ki emlékszik utánna ilyenekre , őszintén???:D Lehetne elől is nagyobb a dzsumbuj , de csak idő kérdése:) Már gondolkodik normális akván , világításon és nagynyomású co2-n:D Remélem mihamarabb beindul a buli nála:)



ui.: Visszanézegetve a képeket elég fura milyen jól fejlődik ilyen környezetben is az akva:)

_________________
Kép Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Icepeak 2013. február 5., kedd 21:19-kor.



2013. február 5., kedd 21:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Mire észreveszitek megfolyt a dzsungel benneteket :D

_________________
Kép


2013. február 5., kedd 21:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Lassan 3 hónapos az akva. Nem sokat foglalkozunk vele. Heti 1x vízcsere tápozás slusz passz. Ma kicsit kordába szedtem , mert eluralkodott a növényzet. Low-tech-hez képest gyönyörű:) No alga , hihetetlen de , az üveg csak 1szer volt takarítva. Semmi algaírtás semmi. Jólett :)


A képek a rendberakás előtt készültek. Több mint 1 hónapja nem láttam már. Ma volt egy kis időm és gondoltam ránézek és ez fogadott:) A rotala és bacopa nagyon megnőtt. Sajna a bacopa felkopaszodott így kikerült visszavágtam majd újra ültettem. Rotala 1/3 vágva. A pogot megpróbáltam kicsit megnyírbálni ,de lehetetlen. Olyan keményen összenőtt ,hogy fenomenális. Olyan oldalhajtásai vannak ,hogy szinte lehetetlen lenyírni őket. Blyxa lágy víz nélkül így néz ki.... Stagnál , de nem algásodik :) HM-nek kevés a fény. Növekszik , de elég szarul néz ki. Sp japán........ És aki látott már ekkora levelű glossot az szoljon. Betyár szép ilyen kicsi földhöz lapuló levelekkel:)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép Kép


2013. február 5., kedd 20:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Egy kis szösszenet. Vasárnapi állapot. Teljesen algamentes , gondozásmentes , csak vízcsere heti 1x 20l :)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép Kép


2012. december 19., szerda 3:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Azt a plussz 20 vagy mittomén hány hal betelepítését még gondoljátok meg jobban!

_________________
Kép Kép Kép


2012. december 8., szombat 9:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
" a kövön képen egy riccia el van rejtve"
Azért is megkerestem :D
Alakul az aksi gratula.

_________________
Kép


2012. december 7., péntek 18:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
20. napba lépett az akva. Átestünk egy brutális alga támadáson. Cyano , barna , zöld pont , fonál + valami szmötyi:S. Még felsorolni is rossz. 6nap alatt teljes egészébe kiirtottuk és meglátásaim szerint nem is jön vissza:) Persze segítségül hívtuk a jó öreg carbot és az alga excitet.

A szűrés beállt. Szépen tisztít jól kavarja a vizet , teljes egészében meg vagyok vele elégedve. A növények a low-tech körülményekhez képest nagyon szépen növögetnek. Rotala , bacopa , pogo , sp japan megállíthatatlanok. A blyxa a kezdeti csapvizes vízcserék miatt egy kicsit széthullot , de kezd életre kellni. HM növöget , de több fényt igényelne. A legnagyobb örömöm az ,hogy a glosso nem felfele nő. Nagyon lassan , de a talajhoz kapaszkodva kúszik:) Számomra ez elég hihetetlen.

Co2. Hát ez a harangos megoldás marhára jó annak akinek nincs pénze nagynyomásúra. Jó nem tökéletes , de el vannak vele a növények. Jobbnak tartom mint az élesztőst illetve csak a carbos co2 bejuttatást. Harang + carbot mindenki nyugott szível használhatja még 112L ben is:) 20nap alatt nem sikerült kiüríteni 1 flakont. Hja majd elfelejtettem változott a tápozás. Heti 15ml tpn + napi 3ml TF macro + napi 4ml carbo. Nem bízzuk a véletlenre!!!:)

Már majdnem teljes az állatkert is. 6db amano 10rc 2db anci 20db vörös dánió. Tervben van még 20db dánió és még 10db amano. Ez csak terv , kivitelezés időt igényel:)


ui: a kövön képen egy riccia el van rejtve:)

És akkor egy kép , sajna nem a legjobb:(


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép Kép


2012. december 7., péntek 17:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Az akva lassan kész. Brutális volt szétszedni.... 8évnyi mulm szemét stb stb stb.... hát nem akarok erről a részéről beszélni.:D


Talaj lefektetve , növények egy része elültetve , szűrő belőve, harangos co2 megy és a tápozás se maradt ki. Amit lehetett kihoztam belőle. Sajnos rájöttem ,hogy a háttér meg a növényes akvarisztika nem fér megy egymás mellet. Ha az elképzelésem szerint fog menni , akkor csudajó lesz:) Persze ez nem csak tőlem fog függeni. Reménykedek a legjobbakban:)



Még nincs kész!!! Bal alsó sarokba sp japán fog menni. A fejemben meglévő képzeletbeli vonalban végig blyxa fog nőni. A bacopa a jobb oldalon a régi szűrőház elejéih ki lesz hozva. Középső rész elejére meg menni fog egy kis parvula. A kő mögött középre lesz berakva az anubias mellete jobbra balra blyxa. A kő előtt pogo. Remélem azért el tudjátok képzelni! Ha nem akkor majd a jövőben a képek fognak beszélni:):):)
Csatolmány:
IMG_0387.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép Kép


2012. november 17., szombat 12:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: