Pontos idő: 2024. június 1., szombat 16:20



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 vesztegzár a garni-szállóban 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
papó írta:
jó lesz ez.
Úgy képzelem el , mintha egy szakadék lenne.
Ezért a baloldalra nem ültetnék nagy növényeket .


há, ezt észre se vettem, úgy eltűnt a napló. :)
szóval igen, ez nagyon jó meglátás, rögtön magamévá is teszem és átalakítom nemsokára ennek nyomán. most egy kicsit nem ilyen, és éppen nem is publikus sajnos.
az előző után nem sokkal ugyanis úgy néz ki, totálra tönkrevágtam, saját hülyeségből.
sajnálatos módon a lakók is jobblétre szenderültek. az utolsót valószínűleg saját kezűleg intéztem el :( :(

úgy néz ki, túl hamar vettem ki a szivacsszűrőt. aztán, mivel a garnik állandóan a HMben bújdokoltak, nem vettem észre, hogy pusztulnak, csak akkor, mikor napi kettesével szépen már kifele szedegettem a hullákat :(
végül egyetlen egy maradt, mire a mérgezést helyrevágtam, de egyrészt ocsmánnyá vált minden, bár kifejezetten erős algásodásom továbbra sincs, csak épp annyi, hogy ránézni legyen rossz:), meg a növények egy része inkább gondolkodik, hogy most mit kezdjen a helyzettel.
azt az egy utolsó túlélőt naponta figyeltem, egyszercsak látom egy bokor alatt heverni - na erre megpiszkáltam, nem mozdul. hú bakker, csipesz, óvatosan megfog, előhúz - hát lóg a hátán a kabát. sikerült vedlés közben ráhoznom a szívbajt.
még aznap figyeltem, hátha sikerül neki, de végül nem tudott kivergődni a kabátból, úgyhogy ennyi :(

most próbálom rendbe vágni a növényeket, újabb garni csapat addig nem jön. kép se. :)
még a HM is bebarnult csúnyán, most vágtam a hétvégén. szóval még van mit tenni.


2013. december 9., hétfő 17:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
nebula írta:
hát képnek nem nevezném, ráadásul nem volt energiám a szivaccsal se bajlódni, de most ez ilyen. a HM kezelhetetlen.

Kép

jó lesz ez.
Úgy képzelem el , mintha egy szakadék lenne.
Ezért a baloldalra nem ültetnék nagy növényeket .

_________________
Kép


2013. november 6., szerda 18:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
hát képnek nem nevezném, ráadásul nem volt energiám a szivaccsal se bajlódni, de most ez ilyen. a HM kezelhetetlen.

Kép


2013. november 6., szerda 9:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
mióta bekerült az akasztós, azóta nem csináltam fotót - az elején nem lehetett a dzsuvatornádó miatt, aztán meg a vénasszonyok és zöldalgák nyara elintézte nekem, hogy a frontüveg mindig tiszta GDA legyen [az őszi alacsony nap egész délelőtt bevilágít az akváriumba sajnos].
viszont hétvégén csináltam takarítást és tegnap mértem is egy kört, kíváncsi voltam, kivehetem-e már a szivacsszűrőt, hogy végre ott is tudjon a HM terjeszkedni [ez micsoda egy gyomnövény], és nem nagyon találom a garnikat, pedig 14en költöztek be, napi 1-2t látok csak.
képek persze még most sincsenek:)

úgy gondoltam, ebbe a kis vödörbe elég lesz a heti tápozás - hát ezt át kell értékelni. a nitrát az rendben van, 10mg, foszfátot most nem tudtam mérni, mert kölcsön adtam a tesztet, viszont vas az egy cafatnyi sincs benne, vakítóan tiszta maradt a víz az edényben - mindez két nappal vízcsere/tápozás után nem túl bíztató.
nitrit-ammónia abszolut zéró, ez viszont jó.

szóval repül a szivaccsszűrő és megy még bele mikró. képet meg este megpróbálok csinálni.


2013. november 5., kedd 10:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
Mexx2 írta:
nebula írta:
igazából azt a kockába tartogatom :) és csak egy van. a 10es megszűnik, amikor beindul a 250es majd, addig csak kísérleti jelleggel szerepel.


Ejha, nagy lépés lesz 10-ről 250-re lépni.


Az már az ötödik lesz. 20szal kezdtem, aztán jött az első igazi, egy 65ös. Aztán most van egy 40es kocka és ez tízes. És egy éve tervezem a 250est.

Tapatalk-kal küldve az én C6603-el

edit: ezt a rühes T9-et aki kitalálta...


2013. október 29., kedd 14:06
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
nebula írta:
igazából azt a kockába tartogatom :) és csak egy van. a 10es megszűnik, amikor beindul a 250es majd, addig csak kísérleti jelleggel szerepel.


Ejha, nagy lépés lesz 10-ről 250-re lépni.

_________________
K.Tamás


2013. október 29., kedd 12:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
igazából azt a kockába tartogatom :) és csak egy van. a 10es megszűnik, amikor beindul a 250es majd, addig csak kísérleti jelleggel szerepel.


2013. október 29., kedd 12:32
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
nebula írta:
megérkeztek végre a lakók a hétvégén, és az akasztós szűrő is. ennek örömére megcsaptam a HM bokrot szép ívesre. remélem a többi doltog a garnik helyreteszik, mert kezdett itt-ott megjelenni olyasmi, aminek semmi keresnivalója itt.

az akasztós minimumra zárva is tornádót csinál:) kicsit mintha nagy lenne tíz literhez az fzn-2. képet majd csinálok, amikor leülepedett, most elég ocsmány a víz.

a kísérleti szénsavazáshoz viszont eszembe jutott valami. sajnos a fő baj, hogy agyon keményítem így a vizet, és még heti vízcserével is túl nagy lesz az ingadozás. viszont megtaláltam a régi szódásszifonomat, mi lenne, ha lágy vízzel csinálnék szódát, és ásványvíz helyett azt kapná? vagy úgy meg a pH lesz gáz?


Miért nem csinálsz a szódásszifonból egy co2 rendszert?

_________________
K.Tamás


2013. október 29., kedd 10:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
megérkeztek végre a lakók a hétvégén, és az akasztós szűrő is. ennek örömére megcsaptam a HM bokrot szép ívesre. remélem a többi doltog a garnik helyreteszik, mert kezdett itt-ott megjelenni olyasmi, aminek semmi keresnivalója itt.

az akasztós minimumra zárva is tornádót csinál:) kicsit mintha nagy lenne tíz literhez az fzn-2. képet majd csinálok, amikor leülepedett, most elég ocsmány a víz.

a kísérleti szénsavazáshoz viszont eszembe jutott valami. sajnos a fő baj, hogy agyon keményítem így a vizet, és még heti vízcserével is túl nagy lesz az ingadozás. viszont megtaláltam a régi szódásszifonomat, mi lenne, ha lágy vízzel csinálnék szódát, és ásványvíz helyett azt kapná? vagy úgy meg a pH lesz gáz?


2013. október 29., kedd 10:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
nem, csak a HM és a myrio az új. minden más az eredeti.
az anubiason is látok vagy négy-öt kicsi levélkezdeményt.


2013. október 19., szombat 18:49
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: