Pontos idő: 2024. május 2., csütörtök 1:58



Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 ALGÁK 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 4., csütörtök 20:51
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Tiszafüred
Üdvözletem!

A hetekben sikerült az 54 L aksim mellé nagynyomású CO2 rendszer beállítása. Mivel a megvilágítás 15 W volt így a W számot növeltem. Beépítésre került egy powercompact 36 W-os fénycső 6500 K illetve működik mellett továbbra is a 15 W sylvania fénycső. Addig míg a 15 W működött a CO2 mellett nem volt probléma a barna algával. Igaz a növényeken nem látszott, hogy bubiznak. A "fejlesztést" követően a növények igen-igen elkezdtek bubizni azonbap pár nap alatt megjelent a barna alga a növényeken illetve az aksi falán. Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a kiváltó ok. Gondolok arra, hogy erősebb fény mellett egy kis ammónia jelenléte is okozhat ilyen problémát, a gyengébb megvilágítás mellett oedig nem volt mérvadó az ammónia mennyisége.

Köszönettel a válaszokat!


2011. szeptember 1., csütörtök 11:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Zeppelin !
Holnap gyere be a boltba és megoldjuk a problémát.
Lesz növény is .. ;)

_________________
Kép


2011. június 24., péntek 16:50
Profil

Csatlakozott: 2011. április 1., péntek 10:18
Hozzászólások: 61
zeppelin írta:
Sziasztok !
Az új akváriumomat ellepte a cianó.
Hiába cserélgetek naponta vizet , semmit nem használ.
Soha többet ADA talaj :evil:
Help !!

Szia !
Papó adott nekem valamilyen növényt , ami egy hét alatt kiírtotta.
Nem jut eszembe a növény neve :(


2011. június 24., péntek 9:25
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Sziasztok !
Az új akváriumomat ellepte a cianó.
Hiába cserélgetek naponta vizet , semmit nem használ.
Soha többet ADA talaj :evil:
Help !!


2011. június 23., csütörtök 23:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Úgy gondolom, hogy amíg valaki nem műszerrel méreti a vizét hanem cseppentős tesztekkel, addig az értékeket leginkább tájékoztató jellegűnek kell tekinteni egyszerűen azért, mert van pl. az a kis hitvány műanyag mérőkanál, amire azt írja, hogy "egy púpos kanállal az X reagensből", hát ott elég széles lehet a szórás, hogy mennyi is lehet a porból az annyi, amit a gyárban etalonként vettek alapul. Másrészt nincs meg a teljes színskála, hanem úgy kb. tudod csak belőni az értékeket pl. 0.5 és 1 ml között, de hogy a kettő között mennyi...
Mindazonáltal valami értéket mégis csak kapsz a vizedről, tehát ha elfogadod az esetleges pontatlanságot (ami szerintem egyértelműen nem bizonyítható) akkor a rendszered jól fog működni. A lényeg az, hogy megpróbálsz informálódni, mielőtt elkezdenéd belelökdösni a medencébe találomra a PO4-et vagy az NO3-at. Nem jó, elhihetitek, részemről ez már egy lepróbált dolog (cseppentős bigyók lustaságból előnemkerülése okán). Tudjuk, hogy a tapasztalat nagy úr. :)
Itt szerintem a lényeg az, ha extrém értékeket mérsz, akkor kell/lehet inkább gyanakodni, de azt is csak úgy, hogy más méréssel megpróbálod az előző, vélhetően hibás mérésedet alátámasztani. Vagy mérsz kétszer, vagy megjelensz egy ibrik vasszerrel Papónál és megmondja majd neked a tutit, lévén ők nem cseppentőssel dolgoznak (ha jól tévedek Papó)
Ill. létezik egy harmadik megoldás, a helyi vízművek zéerrté felkeresése és jódrágán bevizsgáltatjátok a vizeteket.
Addig is hagyjuk meg a gyáraknak az ártatlanság vélelmét, mert nélkülük még pontatlan cseppentősünk sem lenne e...

_________________
Kép


2011. április 27., szerda 16:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Azért mondtam , hogy olvasd el.
Vannak olyan tesztek melyek akár 20 % !!!! eltérést mutatnak a valós értékekkel szemben.
Attila többször volt kint a gyárban.
Volt olyan labor -nem egy - melyet fegyveres őrök vigyázták és nem lehetett belépni.
Látta , hogy hogyan is készűlnek cuccok.
Nem egy sufni és nem hórdókból méregetik a cuccoc minimálbérért.

_________________
Kép


2011. április 26., kedd 19:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
SlyChocolate írta:
papó írta:
Csepp teszteket használunk , de ha valakinek komolyabb vizsgálat kell azt is megoldjuk : arzén stb.

Akkor kérdezek újra.
Sokan panaszkodnak a Sera csepp tesztjeire Nálatok melyik márka vált be?

Olasd el a belinkelt cuccnak a jobboldalon a véleményeket a tesztekről .
Mi a Serat használjuk , de ha minden összejön akkor lesz erről egy álásfoglalás a Sera részéről.
Nem hagyom annyiban , hogy gyalázzák a Bayer gyógyszergyár termékét :D

Pont ezt akartam kérdezni hisz hatalmas konszern a Sera és nem tudom mi az oka, hogy több oldalon is negatív kritikát olvastam a csepp tesztjeiről.
???

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 26., kedd 19:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
papó írta:
Csepp teszteket használunk , de ha valakinek komolyabb vizsgálat kell azt is megoldjuk : arzén stb.

Akkor kérdezek újra.
Sokan panaszkodnak a Sera csepp tesztjeire Nálatok melyik márka vált be?

Olasd el a belinkelt cuccnak a jobboldalon a véleményeket a tesztekről .
Mi a Serat használjuk , de ha minden összejön akkor lesz erről egy álásfoglalás a Sera részéről.
Nem hagyom annyiban , hogy gyalázzák a Bayer gyógyszergyár termékét :D

_________________
Kép


2011. április 26., kedd 19:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Csepp teszteket használunk , de ha valakinek komolyabb vizsgálat kell azt is megoldjuk : arzén stb.

Akkor kérdezek újra.
Sokan panaszkodnak a Sera csepp tesztjeire Nálatok melyik márka vált be?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 26., kedd 19:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Kérdés. Ha én bevinnék egy kis vizet az akiból, azt megtudjuk mérni? Esetleg osztani és szorozni is tudunk hogy mi hiányzik a vízből?

_________________
Pé.Zoli


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HUGO 2011. április 26., kedd 19:33-kor.



2011. április 26., kedd 19:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: