Pontos idő: 2024. május 2., csütörtök 3:08



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 aranyhal betegseg 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
pilla írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert a teleszkópszemű aranyhalam néhány napja elég furcsán viselkedik. Elég sokat pihen az akvárium közepén (eddig inkább rejtettebb területen pihent), néha hirtelen mozdulatokat tesz, de a legijesztőbb, hogy ugyanilyen hirtelen mozdulatokkal a fejét a talajhoz dörzsöli (olvastam, hogy ez utalhat, parazitás betegségre, de a testén semmit nem látok). Ezen kívül étvágya rendesen van és más dolgot nem vettem észre rajta.
Még annyit hozzátennék, hogy múlt héten volt egy kisebb ammóniamérgezés az akváriumba (az aljazat kitisztítása miatt), de azt vízcserével kezeltük.

Segítsetek, mert így fogalmam sincs, hogy mivel kezeljem :(

Jó lenne tudni , hogy milyen vegyszert használtál .
Gondolom volt egy vízcsere .
Tettél az akváriumba vízkezelő szereket ?
Amennyiben nem akkor feltétlenül kellene .
Ajánlatos az aranyhalnak 100 literenként egy evőkanál jódmentes konyhasót tenni a vízbe.


2012. május 7., hétfő 9:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
pilla írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert a teleszkópszemű aranyhalam néhány napja elég furcsán viselkedik. Elég sokat pihen az akvárium közepén (eddig inkább rejtettebb területen pihent), néha hirtelen mozdulatokat tesz, de a legijesztőbb, hogy ugyanilyen hirtelen mozdulatokkal a fejét a talajhoz dörzsöli (olvastam, hogy ez utalhat, parazitás betegségre, de a testén semmit nem látok). Ezen kívül étvágya rendesen van és más dolgot nem vettem észre rajta.
Még annyit hozzátennék, hogy múlt héten volt egy kisebb ammóniamérgezés az akváriumba (az aljazat kitisztítása miatt), de azt vízcserével kezeltük.

Segítsetek, mert így fogalmam sincs, hogy mivel kezeljem :(

Lehet kopoltyúférgesség.......

_________________
KépKépKépKép


2012. május 7., hétfő 9:24
Profil Honlap

Csatlakozott: 2012. március 12., hétfő 16:55
Hozzászólások: 18
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert a teleszkópszemű aranyhalam néhány napja elég furcsán viselkedik. Elég sokat pihen az akvárium közepén (eddig inkább rejtettebb területen pihent), néha hirtelen mozdulatokat tesz, de a legijesztőbb, hogy ugyanilyen hirtelen mozdulatokkal a fejét a talajhoz dörzsöli (olvastam, hogy ez utalhat, parazitás betegségre, de a testén semmit nem látok). Ezen kívül étvágya rendesen van és más dolgot nem vettem észre rajta.
Még annyit hozzátennék, hogy múlt héten volt egy kisebb ammóniamérgezés az akváriumba (az aljazat kitisztítása miatt), de azt vízcserével kezeltük.

Segítsetek, mert így fogalmam sincs, hogy mivel kezeljem :(


2012. május 7., hétfő 9:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pilla írta:
Köszönöm szépen megnyugtattál! :)
De azért majd még figyelgetem.. és ha valami változás van írok.

Persze .. természetesen ha bármit észre vennél , akkor írj ..

_________________
Kép


2012. március 12., hétfő 21:07
Profil

Csatlakozott: 2012. március 12., hétfő 16:55
Hozzászólások: 18
Köszönöm szépen megnyugtattál! :)
De azért majd még figyelgetem.. és ha valami változás van írok.


2012. március 12., hétfő 20:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pilla írta:
Szia!

Köszönöm szépen a választ, azért a biztonság kedvéért töltöttem fel ide két képet mindkét szeméről, hogy megnézd :)

http://tothnorbertgabor.com/download/hal2.jpg

http://tothnorbertgabor.com/download/hal1.jpg

Köszi előre is!

Ha jól látom semmi baja nincs , csak egy igen különleges lakótársad lett . 8-)

_________________
Kép


2012. március 12., hétfő 20:37
Profil

Csatlakozott: 2012. március 12., hétfő 16:55
Hozzászólások: 18
Szia!

Köszönöm szépen a választ, azért a biztonság kedvéért töltöttem fel ide két képet mindkét szeméről, hogy megnézd :)

http://tothnorbertgabor.com/download/hal2.jpg

http://tothnorbertgabor.com/download/hal1.jpg

Köszi előre is!


2012. március 12., hétfő 20:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pilla írta:
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ma vettem egy fátyolfarkú aranyhalat, aminek az egyik szeme teljesen fekete, a másik pedig rendes. Ez esetleg valamilyen betegség jele, vagy szállításkor sérült? Igazából arra nem emlékszem, hogy az üzletben milyen volt a szeme.. szóval nem tudom, hogy eredetileg ilyen volt-e vagy pedig valahogy kezelnem kellene-e.

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia !
Üdv a fórumon.
Elsőre azt mondom , hogy semmi probléma nincs a hallal , az hogy nem egyforma színű a szeme csak érdekesség.
Ha úgy érzed , hogy valami nem stimmel , kérlek tegyél fel egy képet , hogy megnézhessem.

_________________
Kép


2012. március 12., hétfő 18:35
Profil

Csatlakozott: 2012. március 12., hétfő 16:55
Hozzászólások: 18
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ma vettem egy fátyolfarkú aranyhalat, aminek az egyik szeme teljesen fekete, a másik pedig rendes. Ez esetleg valamilyen betegség jele, vagy szállításkor sérült? Igazából arra nem emlékszem, hogy az üzletben milyen volt a szeme.. szóval nem tudom, hogy eredetileg ilyen volt-e vagy pedig valahogy kezelnem kellene-e.

Válaszokat előre is köszönöm!


2012. március 12., hétfő 17:09
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zsolt zsigmond írta:
azert kerdem mert a hal olyan 1.5 eves es eleg lerobbant alapotban van ,es elege a szivemhez nott mert eleg esetlen neki mindig hianyzott egy uszonya es a farkuszonnya is le van gorbulve szuletesi genetikai hiba es soha nem volt egy jo uszo,de evel nem farasztalak, koszi szepen a segiseget es remelem hogy holnap marmint ma kapok valami gyogyszert a costia elen
koszi

A 1.5 éves aranyhal még gyerek .
Van neki még minimum 10 éve ..

_________________
Kép


2011. december 23., péntek 23:20
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: