Pontos idő: 2024. április 26., péntek 4:39



Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
 facebook 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A Facebookon jó kis beszélgetések folynak .
Mivel a felület interaktívabb , így hamarabb megy a kérdés -felelek .
A hátrány , hogy eltűnnek a párbeszédek .

Íme egy példa :

Szabolcs Rigó
32 perce
Sziasztok!
Hátha valaki egyböl megtalálja a hibát... (De bevallom, keveset tudok foglalkozni az akváriumaimmal sajnos.)
Van egy 45x50x35 cm-es, azaz álló akváriumom. 78 liter de szerintem max 60 liter víz van benne. Napi 7 órát világítok 60W-al (ezt tudom növelni72-re csak nem mertem.) Nagy nyomású co2 van, a dc mindig lime zöld. Heti 35-40% körüli vízcsere van (ami lehet túl sok is, de erröl késöbb.)
Jelenleg nagyon kevés, összesen 4 halacska lakja, de amano-ból van benne vagy 10-12 db, illetve kb 20-25 bloody mary garnéla (ezek elképesztöen szépek.)
Hydor pro 250-es szürö, gyári töltettel, illetve van bent egy kis sera szilikát megkötö. (Ezt már ideje lenne cserélnem, mert ha jól emlékszem 3 hónap alatt kimerül.)
Növények: Rotala bonsai, pici marsilea, egy-egy tö litorella, fissidens, reinickii mini, lomariopsis és pogo helferi van benne. Emellett alga, méghozzá viszonylag sokféle. Ecset, agancs, zöld pont és poralga. De nyomokban,m intha fonalat is láttam volna. Egyk sem zavaró mennyiség, bár asurface scum mennyiségéböl látszik, hogy a növényeket zavarja.
Táp: napi 1-1 pumpa planter és macro. (@Papó! Az "új", felturbózott planter megy bele)
Ha kértek rakok fel fotót is majd ha az jobban segít. AMi biztos, hogy az áramlást embertelen nehéz belöni az akvárium formája miatt. Illetve a scape föszereplöje egy komoly méretü redmoor fa, fissivel. Ez alatt sárkánykövek. A barlanból isten se sepri ki a mulmot, szóval lehet ez sem optimális. Viszont most nem voltam 1 hétig, illetve 9 napig az akvámnál és a szomszéd tápozta, de nyilván a vízcserék között most így több telt el és mintha hajszállal jobb lett volna a helyzet. Amellett, hogy komolyat nöttek a növények 9 nap alatt is.
Az akva - pontosan nem is emlékszem - de túl van a fél éves koron, szóval bejáratási idöröl már nem lehet beszélni. Hol a bibi a rendszerben?
Tetszik
Tetszik
Imádom
Vicces
Hűha
Szomorú
Dühítő
HozzászólásMegosztom
Hozzászólások
Gábor Veréb
Gábor Veréb Akkor is van tápozva ha nem szükséges / így láthatatlanul / .
Tetszik · Válasz · 30 perce
Szabolcs Rigó
Szabolcs Rigó Azaz sok a táp? Most próbaként pár napja 8 órára tettem az idözítöt a korábbi 7-röl.
Tetszik · Válasz · 29 perce
Gábor Veréb
Gábor Veréb Ha megnőtt minden akkor csak szinten kellene tartani .
Tetszik · Válasz · 28 perce
Gábor Veréb
Gábor Veréb Az mondod egy hét alatt nőtt egy csomót .. minek ?? Hiszen már készen volt . Termésre gyúrsz ? :)
Tetszik · Válasz · 28 perce
Gábor Veréb
Gábor Veréb Ha sokat tápozol sokszor kell vizet cserélned , frissítened és nem lesz algád.
Tetszik · Válasz · 26 perce
Szabolcs Rigó
Szabolcs Rigó Nem, csak nincs idöm metszeni, ritkítani, stb. :( Meg biztos azért is látom úgy, mert most nem minden nap láttam, de a reinicki mini egy-egy töve már kész kazal. Meg magas is a "mini"-hez képest.
Tetszik · Válasz · 26 perce
Szabolcs Rigó
Szabolcs Rigó Minden héten megcsinálom a cserét. Vegyem vissza, mondjuk két naponta 1-1 pumpára?
Tetszik · Válasz · 26 perce
Gábor Veréb
Gábor Veréb Szabolcs Rigó Ha kész kazal , akkor a tövek már folytogatják egymást .. ki kellene tekergetni és meghagyni a fő hajtást , mert jön az alga .
Tetszik · Válasz · 25 perce
Gábor Veréb
Gábor Veréb Szabolcs Rigó Így van .. vedd vissza..
Tetszik · Válasz · 25 perce
Szabolcs Rigó
Szabolcs Rigó OK, hétvégén megpróbálom megritkítani, illetve a tápokat visszavenni.
Tetszik · Válasz · 25 perce
Szabolcs Rigó
Szabolcs Rigó Köszi a tippet, reméljük távgyógyító vagy megint!
Tetszik · Válasz · 24 perce
Gábor Veréb
Gábor Veréb Szabolcs Rigó Ugyan .. :)
Tetszik · Válasz · 24 perce

_________________
Kép


2016. december 13., kedd 21:04
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron