Pontos idő: 2024. május 6., hétfő 19:14



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 huhuuuu 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Én a "Wende" idején 6 éves voltam, úgyhogy nem ismerem ezt a közeget. Sőt még soha nem voltam kelet-németországban, bár az itteni embereket ismerve simán kinézem ezekből is.
Na de visszatérve a tápra, ha kész lesz ki kér belőle egy tesztadagot?:)

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2011. augusztus 27., szombat 21:11
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
novenyesakvariumok írta:
Ez nagyon duuurva történet. Szépen fogalmazva szakadjon meg az ilyen. Bár ez nem hiszem, hogy német specialitás, tisztességtelen emberek mindenhol vannak.
Egy dolgot nem értek, akkor miért adott el neked halat, ha úgyis elkapatta a vámon? Visszakapta a vámosoktól? (dupla haszon :D :D )

Kedves novenyesakvariumok, ennél lényegesen durvább sztorik is vannak. Én kint születtem az NDK-ban :) az ösmerősök hajmeresztő történeteket meséltek. Pl. a legjobb barát jelentett a barátokról a stasi-nak. Majd a "Wende" után minden irat publikus lett. Minden. Egyszer átnézhette mindenki, mit jelentettek róla. A barátok azóta már nem barátok, de nem aggódom egy percig sem, hogy Gábor is szerepelt a leiratokban. :)
Ez volt az NDK. A magyar cucilizmus ehhez képest maga volt a demokrácia paradicsoma. :D

_________________
Kép


2011. augusztus 27., szombat 20:18
Profil

Csatlakozott: 2010. február 21., vasárnap 10:56
Hozzászólások: 259
papó írta:
Hathor írta:
Mikor meghívott magához akkor jött "haza" perui felfedező útjáról és rengeteg -mai szemmel nézve is - újdonságot hozott magával.
Eladott nekem egy csomó halat és aztán a határon feldobott -mint utólag kiderült- a vámosoknak.
Ja kérem valamit valamiért -gondolta ez a görény-


:( :( :(

Timike !
Azt a kalandot az idő sem szépíti meg.
A fene se tudta még akkor , hogy a Stasi hogyan is működött...
Nem kis dolog volt egyáltalán hazajutni .


Ezt a történetet még nem volt szerencsém/szerencsétlenségem hallani. Örülök, hogy hazajutottál, és nem lett bajod. : ((((. Nem tudom elképzelni, hogy a gyermekeid meg a párod hogy tudták ezt "moderáltan" elviselni. Biztosan nagyszeű, és erős emberek. Én nem tudtam volna így ... Egészen felzaklatott.


2011. augusztus 27., szombat 18:31
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Ez nagyon duuurva történet. Szépen fogalmazva szakadjon meg az ilyen. Bár ez nem hiszem, hogy német specialitás, tisztességtelen emberek mindenhol vannak.
Egy dolgot nem értek, akkor miért adott el neked halat, ha úgyis elkapatta a vámon? Visszakapta a vámosoktól? (dupla haszon :D :D )

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2011. augusztus 27., szombat 18:03
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
papó írta:
Mikor meghívott magához akkor jött "haza" perui felfedező útjáról és rengeteg -mai szemmel nézve is - újdonságot hozott magával.
Eladott nekem egy csomó halat és aztán a határon feldobott -mint utólag kiderült- a vámosoknak.
Ja kérem valamit valamiért -gondolta ez a görény- 8-)
Akkor ez volt az a halas akció, ami miatt "németbe" mentél? :)

_________________
Kép


2011. augusztus 27., szombat 17:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Hathor írta:
Mikor meghívott magához akkor jött "haza" perui felfedező útjáról és rengeteg -mai szemmel nézve is - újdonságot hozott magával.
Eladott nekem egy csomó halat és aztán a határon feldobott -mint utólag kiderült- a vámosoknak.
Ja kérem valamit valamiért -gondolta ez a görény-


:( :( :(

Timike !
Azt a kalandot az idő sem szépíti meg.
A fene se tudta még akkor , hogy a Stasi hogyan is működött...
Nem kis dolog volt egyáltalán hazajutni .

_________________
Kép


2011. augusztus 27., szombat 17:35
Profil

Csatlakozott: 2010. február 21., vasárnap 10:56
Hozzászólások: 259
Mikor meghívott magához akkor jött "haza" perui felfedező útjáról és rengeteg -mai szemmel nézve is - újdonságot hozott magával.
Eladott nekem egy csomó halat és aztán a határon feldobott -mint utólag kiderült- a vámosoknak.
Ja kérem valamit valamiért -gondolta ez a görény-


:( :( :(


2011. augusztus 27., szombat 17:27
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Nagyon köszönöm a részletes beszámolót .
Hmmm ha Németországra és a tudósai gondolok , mindig előjönnek az emlékek , de még az NDK-s időkből.
Annó volt alkalmam -80-as évek közepe- személyesen ismerni- Haertelt / Heartel vizikelyhe /
Személyesen fogadott Frankei , ami óriási dolog volt ./ dánió Frankei/
Frankei ki-be járhatott az NDK-ból -amit abban az időben -csak a kiváltságosoknak volt lehetséges.
Mikor meghívott magához akkor jött "haza" perui felfedező útjáról és rengeteg -mai szemmel nézve is - újdonságot hozott magával.
Eladott nekem egy csomó halat és aztán a határon feldobott -mint utólag kiderült- a vámosoknak.
Ja kérem valamit valamiért -gondolta ez a görény- 8-)
Kérjük az új tápsót !!! tolmácsold a tudósodnak :lol:

_________________
Kép


2011. augusztus 27., szombat 17:16
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Hát hol is kezdjem...
2010 decembere előtt Stuttgartban éltem. Stuttgartnak van egy nagyon fontos jellemzője hogy a német akvarisztika krémjének elég nagy százaléka csoportosul ez a város köré. (Stuttgart nagyon gazdag város, és sok pénzzel akvarisztizálni is könnyebb...) Még ha nem is itt laknak, a Kölle-Zoo nevű akvarisztikai lánc miatt minden hétre jut valami nagyágyú Stuttgartba... Az akvarisztikai élet másik nagy hajtómotorja Európa egyik legrégebbi állatkertje, a Wilhelma, ahol az akvarisztikai részleg nem csak az akváriumok karbantartásával foglalkozik, hanem növénygyűjtő expediciókat finanszíroz, valamint saját hibrid fajokat hoz létre. Itt főleg az Echinodorus tenyésztés jár élen. A téma kapcsán talán nem kell bemutatnom Christel Kasselmannt,-a project fő pártfogóját- az Echinodorusok világhírű szakértőjét. Sajnos hivatalosan ezek a fajok nem hagyhatják el az állatkert területét. Egyik ismerősöm (Ludwig Dennerle általános iskolai osztálytársa..)révén-aki nagyon jó viszonyt ápol a részleg vezetésével ) sikerült szereznem egy-két olyan növényt, melyeknek még neve sincs, csupán egy iktatási száma...
Na de elkanyarodtunk a témától...
Ez a kis kitérő azért kellett, hogy bemutassam az akvarisztikai helyzetet. Ezek után nem is meglepő, hogy rengeteg kicsi, és közepes cég települt erre az "iparra".
Ezek a cégek közül egyik a fent említett Drak nevű cég, Dr. Andreas Kremser egyszemélyes cége. Ahhoz képest, hogy egyszemélyes cég, elég szépen kezdi betölteni manapság a német piacot a termékeivel... Szóval ez a cég Schönaichban van, Stuttgarttól nem messze. (Cégnek elég erős nevezni, egy családi ház, melynek az alsó szintjén egy 50m2-es kémiai labor működik) Kezdetben természetesen fogalmam sem volt, hogy mi ez a cég, mit csinál, viszont az ismerősöm minden hónapban mesélte, hogy na most megyek növénytápsóért az Andreashoz. Én csak pislogtam, mert lövésem sem volt, hogy ki az ürge. Egyszer csak egy beszélgetés során felajánlotta, hogy beszél a Kremserrel, konzultáljak vele, mert szerinte nem ideális a tápozásom..
Nem sok reményt fűztem a dologhoz addig, míg be nem léptem a laborba. Első pillantásra látszódott a profizmus. A mindenféle anyagok szépen felcímkézve 100 kiló számra hevertek a polcokon...
Ami speciális az ürgében, hogy ha ajánlással mész, és szimpatikus vagy neki, elkezd beszélgetni veled. Olyan típus, hogy ki kell érdemelni a bizalmát, de ha ez megvan, akkor nem a standard termékeket kapod... (Félreértés ne essék a standard termékei is jobbak véleményem szerint mint a mai "felkapatott" ADA, ELOS, stb termékek...)
Szóval elmeséled az akváriumod történetét, milyen növényeid vannak, milyen a növekedési ráta az egyes növényeknél, hol látsz gyengébb fejlődést, esetlegesen alga, és készít valamit. Ellentétben az EL módszerrel, ez a tápozási filozófia nem arról szól, hogy mindent toljunk bele 5szörös mennyiségben, cserélgessük a vizet, nehogy túl feldúsuljon, hanem arról szól, hogy mindenki kapja meg az ideálisnál éppen hogy egy kicsivel többet, de ne túl sokat, és ne is kevesebbet. Ez egy olyan dolog szerintem, mint a porsche- amerikai autó összehasonlítás. Mindenki tudja hogy az amerikai autók erősek, gyorsak, de az igazi ínyenc akkor is porschére vágyik, mert ott minden harmonizál. Ilyen tápozással EL szintű növekedést tudtam produkálni, úgy hogy 2-3 havonta cseréltem vizet..
(nem hetente 30-50%-t mint Amanoék...) Az értékeket folyamatosan kontrolláltam, minden rendben volt.
Sajnos elköltöztem Stuttgartból, és manapság már nem áll módomban meglátogatni őt. Ennek ellenére nem rég kaptam tőle egy levelet, hogy küldjek neki képeket, hogy állnak az akváriumaim, és írjak le mindent, tapasztalatokat, mert egy új általános növénytápsón dolgozik, és az összes ismerősének az adatait felhasználva fogja elkészíteni az új "csodaszert" Ez kb két-három hónapja volt, úgyhogy lassan aktuális lesz az új termék. Megígértem neki, hogy ki fogom próbálni, bár kicsit fájó szívvel teszem, mert mindig olyan jó érzés töltött el, hogy személyre szabott keverékem van:):)

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2011. augusztus 27., szombat 10:19
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Kedves növényes...-azért ez elég hosszú név-
Erről azért még mesélhetnél :
HozzászólásSzerző: Admin » 2010.09.29. 17:42
Ma egy elég érdekes beszélgetésben volt részem. A növények táplálására használt anyagjaim elfogytak..
Mit volt mit tenni, "elugrottam" Dr. Andreas Kremserhez, a növényi tápsók világszinten elismert szakértőjéhez.
Az emberünk szerencsére még azok a boltosok közé tartozik, akiknek első az elégedett vevő, és sokadik szempont a realizált haszon.
Szóval délután írtam neki egy mailt, hogy 6ra ott vagyok, ha tud fogadni. Szerencsére tudott...

Itt kis kitérőt tartanék, az időrendiséget felborítva. Tudni kell a jóemberről, hogy ha nem interneten rendelsz tőle, akkor kikérdezi, hogy milyen akváriumhoz kellene a tápsó. Világítás, szűrés, növények milyensége, mennyisége, halak száma, stb... Ezek után megkapja az ember a számára legjobban megfelelő anyagot. Ha szimpatikus vagy neki, akkor hazaküld, hogy gyere vissza holnap, addigra kever neked valami személyreszabottat...

Visszatérve a kis kitérő után, (mivel én már voltam ott, ezért ezt a kört megspóroltuk), elmeséltem neki, hogy ki szeretném próbálni a speciálisan növényes akváriumra fejlesztett növénytápsóját(Kramer Drak). Megkaptam a kívánt dolgot, kifizettem. Ezek után kezdődött el az "igazi" beszélgetés. A kérdésem az volt, hogy miért csinálja azt, hogy a növénytápsóiban különféle Chelatokat használ fel. Ebben az anyagban EDTA, HEEDTA, DTPA valamint NTA Chelat is megtalálható.
Mondtam neki, hogy az interneten talált információim szerint ezek között nagy különbség van UV érzékenységben, akkor miért nem a legjobban ellenállót választja. Kis mosoly ült az arcára, nem hülyézett le konkrétan, bár eléggé úgy éreztem magam :D
A magyarázat az volt, hogy a Chelatokat a növények máshogy tudják megbontani, egyiknek ez a jobb, másiknak az...
Ezek után mondom ha már ebbe a kérdésbe belefutottam, sokat nem ronthatok a helyzetemen, nekiálltam kérdezni..
Miért nem lehet elérni ugyanolyan mértékű vas, és káliumtartalmat? Miért van az, hogy egy növénytápsó vagy vasban gazdag, vagy káliumban, miért nem lehet mindegyikben "gazdag"
Megint a szokásos mosoly, kezdtem magam kínosan érezni...
A válasz ismét csak a Chelatokban keresendő...A megoldást egy példával illusztrálta a "mester". A növények a Chelatot fel tudják bontani. Nekik tök mind1 mi csatlakozik az adott Chelathoz, ők egységben "gondolkodnak" Ha a bontás eredménye egy vas lett, és kell nekik vas, felveszik.
Ha a vas és kálium 1-1 arányban lenne, akkor ugyanúgy felbontanák az egységnyi Chelatot, kálium után "kutatva", viszont felesleges vas keletkezne. Ezért használ az emberünk másféléket, mivel egyiket nehezebb megbontani, míg a másikat könnyebb. A nehezebben bonthatóhoz "rendeli" az olyan anyagokat, amiből kevesebb kell a növényeknek. Így veszteségek nélkül elérhető az ideális egyensúly.
Ilyen és ehhez hasonló beszélgetéssel eltelt idő után fogtam a sátorfámat, és hazamentem.
Remélem nem csak nekem voltak újak az infók, és más is fel tudja valamire használni.

Utoljára Kremser úr elárulta a tápsójának az összetételét is.
Íme:
20980 mg/l kálium
3440 mg/l magnézium
1875 mg/l vas
715 mg/l mangán
92 mg/l réz
80 mg/l cink
70 mg/l bór
43 mg/l molibdén
25 mg/l kobalt
6,6 mg/l lítium
6,5 mg/l vanádium
6,3 mg/l alumínium
6,3 mg/l nikkel
6 mg/l szelén
és ez mind EDTA,HEEDTA,DTPA,NTA Chelatokon megkötve

_________________
Kép


2011. augusztus 26., péntek 23:17
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: