Pontos idő: 2024. április 30., kedd 13:35



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Babar írta:
Hy Killer!
Azt szeretném kérdezni tudnál-e segíteni a cuccok beszerzését illetően?

Szerintem dobj egy PM-et.
Tuti tud segíteni.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. július 6., vasárnap 19:53
Profil

Csatlakozott: 2014. június 18., szerda 19:54
Hozzászólások: 199
Hy Killer!
Azt szeretném kérdezni tudnál-e segíteni a cuccok beszerzését illetően?


2014. július 6., vasárnap 15:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
mmt1 írta:
Kérdés: Debrecenben hol lehet 2 literes szikvizes palackot venni? Kólásom van, de a szikvizesnek azért erősebb a fala.

Előre is köszönöm a választ.


Löki szóda, hatvan utcai kertben... 500 ft kettő és vadi új, címke nélküli szép palackok. :D

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. április 17., csütörtök 12:46
Profil

Csatlakozott: 2014. február 5., szerda 18:42
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Debrecen
Fura pont így csináltam.
Eltelt olyan nagyjából 2-3 hét mire csökkent kicsit a nyomás 1,8-ra.
De mindegy is. A töltet végén járok, így a következőnél jobban fogok rá figyelni, hogy napi egyszer megmozgassam a tölteteket. Hátha ezzel meg tudom előzni az ingadozást.
Köszönöm a választ.


2014. április 17., csütörtök 11:29
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ha lement 1.8-ra viszonylag hamar, akkor az azt jelent, hogy "B"-ben valami mégsem megy jól.
Nem ment végbe a kémiai reakció egy ideig, aztán hirtelen igen. Ettől lett 3 BAR.
Nekem az "Y"-ba bekötött 2db visszacsapó szelep, az ozmóvíz használata a palackokban és a "B" palackban a szódabikarbónába teljesen belefúródó cső
alkalmazása tette kiegyensúlyozottá a működését. Az idejét sem tudom, hogy mikor volt nyomásugrásom.
Minden töltet szépen ment le.

Kép

Kép

Kép

Kép


2014. április 9., szerda 19:36
Profil

Csatlakozott: 2014. február 5., szerda 18:42
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok,

Az elmúlt pár napig tökéletesen üzemelt az élesztős rendszer. Hajszál pontosan tartotta a 2 bar-t.
Viszont pár napja elkezdett kicsit csökkenni olyan 1,8 bar-ra. Ma reggelre viszont felugrott 3 bar-ra (hajszál pontosan annyi).
Furcsállom, mert ozmó vízzel van feltöltve, és pontosan követtem az összeállítási lépéseket.
Attól nem félek, hogy szétmenne a palack, mert a szódás elég sokat bír -mint ahogy írtátok-, de kérdésem az, hogy most csináljak vele valamit? Állítsam vissza a 2 bar-t? és ha igen hogyan? Vagy csak hagyjam ennyin a rendszert? Vagy van egy 3. opció...
Előre is köszönöm a válaszokat.

Illetve: e miatt több bubi jön a co2-ből, és megérezték a garnik. 120-as az akva, és olyan percenként 12-13 bubi volt az eddigi adagolás 2 bar-on. Ma reggelre ez megugrott olyan 50-60 bubi per perc-re. Mind a pinponglabdák szállnak ide-oda a garnik faltól-falig :D


2014. április 9., szerda 5:57
Profil

Csatlakozott: 2014. március 4., kedd 16:46
Hozzászólások: 37
Killer81 írta:
Üdv !

Ha a szódabikarbóna megvan, de a nyomás elszökött, akkor nagy valószínűséggel a citromsavas palacknál ereszt valami.
Nyomásmérő óra csatlakozója, kupak tömítés, kupak csőcsatlakozó.

Ha elfogyott a szódabikarbóna reggelre, akkor viszont valószínűleg a "B" palacknál ereszt vagy a "B" palacktól a CO2 diffúzorig bárhol lehet gond.
Kupaktömítés, csőcsatlakozók, visszacsapó szelep, tűszelep gyors csatlakozói.

Én nyomás alá helyezném és egy hordó vízbe nyomnám úgy, hogy csak a nyomásmérő óra lógjon ki vagy folyékony szappanos ecsettel körbepecsmecselném,
míg meg nem találom hol fúj bubikat a szivárgás.


szia!

köszi válaszod sikerült megoldani a problémát nyomásmérő óra alatt szétment a cső, de most már minden rendben .


2014. április 6., vasárnap 18:04
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Üdv !

Ha a szódabikarbóna megvan, de a nyomás elszökött, akkor nagy valószínűséggel a citromsavas palacknál ereszt valami.
Nyomásmérő óra csatlakozója, kupak tömítés, kupak csőcsatlakozó.

Ha elfogyott a szódabikarbóna reggelre, akkor viszont valószínűleg a "B" palacknál ereszt vagy a "B" palacktól a CO2 diffúzorig bárhol lehet gond.
Kupaktömítés, csőcsatlakozók, visszacsapó szelep, tűszelep gyors csatlakozói.

Én nyomás alá helyezném és egy hordó vízbe nyomnám úgy, hogy csak a nyomásmérő óra lógjon ki vagy folyékony szappanos ecsettel körbepecsmecselném,
míg meg nem találom hol fúj bubikat a szivárgás.


2014. április 5., szombat 21:58
Profil

Csatlakozott: 2014. március 4., kedd 16:46
Hozzászólások: 37
Hi!!
Kérdés: rendeltem neten ezt a cuccot feltöltöm a palackokat meg is van a 2 bár nyomás de reggelre nincs bene nyomás mért van ez ??


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2014. április 4., péntek 20:55
Profil

Csatlakozott: 2014. február 5., szerda 18:42
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszönöm a gyors válaszokat! Papó beugrom hozzátok ma reggel.

Update: Debrecenben a Széchenyi 57-59 szám alatt lévő Reál élelmiszerdiszkontban lehet kapni 2 literes D-soda szifonokat. Sikerült 2 teljesen új karcmentes üvegre szert tenni.
Ugyanitt citromsav is kapható. Bár most csak étkezési kis 10 gr-os zacskók voltak, de szokott lenni nagyobb kiszerelésű dobozos is.


2014. március 8., szombat 8:52
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron