Pontos idő: 2024. április 27., szombat 15:10



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Részemről az öröm. ;)


2013. július 22., hétfő 19:02
Profil

Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 14:49
Hozzászólások: 137
Azt hiszem Killer nem vagyok egydül ha azt mondom ,egy kincs vagy ezen a fórumon ! :)


2013. július 22., hétfő 18:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Kb. 4 nap alatt volt meg minden.


Ha az összetevők megvannak, akkor 5 perc összerakni... 5 perc üzembe helyezni.

A első BETA szett, ami segített megérteni a pontos működését annak ellenére hogy szivárgott 1 óráig készült.
A javított verzió még egy óra munkát igényelt, de az is szivárgott.
A harmadik változat 2 óra bütykölés után tökéletesen tömített. (kúpos illesztés)
Ez most a jelenlegi teszt darab.
A blogot három délután írtam, kb. napi 2 órában. Ennek nagy része az "animáció" összerakása.
A videó 2 óráig készült felvétellel, szerkesztéssel, rendereléssel, feltöltéssel.
Azóta napi 3 percet szánok bubi számlálásra és a fogyás megnézésére, adatok felírására.

Remélem elég kimerítő választ adtam. ;)

Ennyi érdekelt, köszi.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. július 22., hétfő 16:33
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Az anyagiak és a rászán idő áttekintése...
Nos miután rátaláltam a dologra ebay-en neki kezdtem az alkatrészek beszerzésének.
Kb. 4 nap alatt volt meg minden.
- tűszelep, 3500Ft+500Ft posta Vatera
- SERA co2 cső, 3m, kb. 1500Ft, Tropical Fish
- 2db szódás flaska 500Ft volt töltve, később találtam jobbat, amit üresen is adtak 250Ft a 2db
- nyomásmérő óra Festo 0-6 BAR, Vatera, 1000Ft+500Ft posta, mikor másnak csináltam már boltból vettem, 2180Ft új,
neten találtam új órát 780Ft-ért is, Debrecenben 1400Ft volt újonnan, ami a legkultúráltabb árban lenne
- nyomásmérő csatlakozó átalakító hollander 6-os csőhöz 900Ft, mintha a fogam húzták volna egy kis réz pöcökért ennyi pénz
- két fecskendő, aminek felhasználtam a kúpjait, 30Ft
- "Y" elágazó csinálva lett, önköltsége 150Ft lett volna, profin üvegből meg tudom most már csináltatni 300Ft-ért
- porlasztókő kb. 300Ft, Tropical Fish
- a kupak elkészítése érdekesebb, meg tudtam csinálni 30Ft-ból, de ha profi öntvény kupakban gondolkodunk, akkor 2900Ft egy
flaska műgyanta, 750ml, 10ml kell egy kupakhoz, tehát durván kijön belőle 70db, azaz 2db 90Ft-ba esik, plusz a 4db üvegcsonk
5mm-es üvegcsőből 400Ft, felfelé kerekítve 500Ft-ba esik 2db DIY "profi" kupak, az elkészítés 20 perc, kötési idő 2 óra
- a szódabikarbónából 4-450Ft lett volna gyógyszertárban 1kg, de egy Vaterán talált debreceni hölgy 350Ft-ért adta kilóját
- a citromsav ugyanettől hölgytől 800Ft / kg
A töltetek 200g adagokkal számolva 5x üzembe helyezi a szettet. Ha 50 literes akváriummal számolunk egy töltet kb. 75 nap kifutási idővel bír.
Egy töltet 230Ft-ba esik. Ha minden igaz 1 kiló töltet ebben az esetben 1 év és 10 nap, ha állandóan megy. :shock:
Ha adja Isten sikerül beszerezni hozzá egy mágnesszelepet, akkor 375nap x 24 óra = 9000óra üzemidő / 10óra naponta = 900nap = 2év és 170 nap üzemidő. :o

A saját szettem elkészítése igényesebb kivitelben postaköltségekkel és 1x-i 200g töltettel: 9200Ft
Gagyibb kivitelben (ami ugyanennyit tud): kb. 8000Ft

Ha az összetevők megvannak, akkor 5 perc összerakni... 5 perc üzembe helyezni.

A első BETA szett, ami segített megérteni a pontos működését annak ellenére hogy szivárgott 1 óráig készült.
A javított verzió még egy óra munkát igényelt, de az is szivárgott.
A harmadik változat 2 óra bütykölés után tökéletesen tömített. (kúpos illesztés)
Ez most a jelenlegi teszt darab.
A blogot három délután írtam, kb. napi 2 órában. Ennek nagy része az "animáció" összerakása.
A videó 2 óráig készült felvétellel, szerkesztéssel, rendereléssel, feltöltéssel.
Azóta napi 3 percet szánok bubi számlálásra és a fogyás megnézésére, adatok felírására.

Remélem elég kimerítő választ adtam. ;)


2013. július 22., hétfő 6:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Ha lenne egy kis időd kb összedobnád mennyi munkaórád van a projektben?
Illetve mennyit költöttél rá eddig?
Kivi lennék mennyi is az annyi?
Előre is köszi.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. július 21., vasárnap 20:22
Profil

Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 6:21
Hozzászólások: 58
Killer81 írta:
Ha nagyon takarékos vagy és nem vagy rest aukciós oldalakon keresni az alkatrészeket, akkor 7-9eFt-ból kijön.
Arról nem is beszélve, hogy visszajön az ára idővel.
Jól gondolod ! Ha elzárod a gázt, akkor megáll a reakció és "várakozik".
Egyensúlyba áll a nyomás a két palack közt és ennyi...


Köszönöm a gyors választ. Ahogy nézem ebay-en az olcsóbbik 7e, a drágább, de esztétikusabb 9e. Lehet jobban megéri nekem egyben megrendelni.


2013. július 21., vasárnap 12:15
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ha nagyon takarékos vagy és nem vagy rest aukciós oldalakon keresni az alkatrészeket, akkor 7-9eFt-ból kijön.
Arról nem is beszélve, hogy visszajön az ára idővel.
Jól gondolod ! Ha elzárod a gázt, akkor megáll a reakció és "várakozik".
Egyensúlyba áll a nyomás a két palack közt és ennyi...


2013. július 21., vasárnap 11:49
Profil

Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 6:21
Hozzászólások: 58
Nagyon elgondolkoztam, hogy beruházok egy ilyenre. Nagyon esztétikusra sikerült a te DIY megoldásod is! :o
Jelenleg élesztős rendszerrel bajlódok, de sokat kell vele foglalkozni.

Azt ugye jól gondolom hogy ha elzárom valahogy az aksi felé menő ágat leáll a reakció?


2013. július 21., vasárnap 11:35
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ahogy az iromány is mutatja nem saját ötlet.
Csupán rátaláltam és közelebb hoztam az érdekelt réteghez,
mert úgy láttam, Magyarországon még vakfoltnak tekinthető mindeddig.


2013. július 20., szombat 20:34
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:26
Hozzászólások: 159
Ha az ötlet eredetileg nem a tied , akkor köszönettel tartozom mert ennyire részletesen megismertetted a cuccot


2013. július 20., szombat 17:21
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: