Pontos idő: 2024. április 26., péntek 23:12



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
 DIY Csillag Patrik Platina Edition 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Vasmacso írta:
Szia Killer81.
El kell szomoritsalak a borotvapenge rozsdamentes acelbol keszul minden esetben .
Bevonat nincs rajta sima egyszeru hokezelessel teszik minimalisan eltartova.
Azert ilyen vekony hogy a leheto legkissebb elkikepzest keljen alkalmazni a keszitesnel. Egy modern borotva szamoljuk 5 pengevel egybe van kb 1 gramm a sulya namost a platina mai arfolyama Kép
Na most ez igen draga lenne egy 6+2 ajandekos csomagban

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről

Jaja, sajnos ez van. Erre írtam, hogy pl egy Gillette Platinum 5 darabos (normál "zsilett") pengénél, ami 3-400 Ft, nem biztos, hogy elhiszem, hogy tényleg platinát használnak. Még ha csak az élszalagot vonják is be, akkor is kb nullszaldós lenne a gyártónak. :D
Ellenben egy Feather (japán márka), vagy Merkur platinumnál (német, solingeni acél) már hihetőbb, mert az áruk is inkább 2000 Ft környéke/10 penge, és amíg a Gillette Platinumot 2-3 borotválkozás (két kör/alkalom) után eldobom, addig a Feather és a Merkur is bír lazán 18-20 alkalmat a cseréig, és eleve sokkal élesebbek is (a featherrel konkrétan úgy jártam az első alkalommal, hogy olyan éles volt, hogy konkrétan nem éreztem, amikor megvágtam magam vele. Egy az egyben, mint egy szamuráj kard...).
Bocs, ja sok voltam, de a borotvál a másik nagy szenvedélyem az akvárium mellett. :D

_________________
Kép


2016. október 11., kedd 20:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Killer81 írta:
Szerintem tök megérné ! ;)

Nekunk biztos a gyartonak kevesbe

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről


2016. október 11., kedd 19:50
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Szerintem tök megérné ! ;)


2016. október 11., kedd 19:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Szia Killer81.
El kell szomoritsalak a borotvapenge rozsdamentes acelbol keszul minden esetben .
Bevonat nincs rajta sima egyszeru hokezelessel teszik minimalisan eltartova.
Azert ilyen vekony hogy a leheto legkissebb elkikepzest keljen alkalmazni a keszitesnel. Egy modern borotva szamoljuk 5 pengevel egybe van kb 1 gramm a sulya namost a platina mai arfolyama Kép
Na most ez igen draga lenne egy 6+2 ajandekos csomagban

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről


2016. október 11., kedd 18:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Maga az elkészítés módja is zseni .
Kép

_________________
Kép


2016. október 11., kedd 18:01
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Az idő lesz a megmondhatója. :D
Viszont megdöbbentően vékony az eldobhatókban a penge. Hajszál vékony és a perforáció még ebből a pici anyagból is
elvesz vagy 40%-ot. Ebből kiindulva amúgy nem lepne meg, ha nem valami galvanizált vacak lenne, hanem tiszta platina.
De a mai eldobható világban amilyen rövid időtartamra tervezik ezeket, simán elképzelhető, hogy ez is csak be van vonva.
Na az újnak megvan még a csomagolása. Ha hazaérek megpróbálom megtalálni mit ígérnek a csomagoláson a sima arcbőrön kívül. :D


2016. október 11., kedd 11:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Killer81 írta:
Üdvözlet !
Azt pedig 6 éves korom óta tudom, hogy a borotva penge tiszta platina.


Mint gyakorló borotvás, ebbe belekötnék. :) Én 4-5 éve a hagyományos borotválkozás híve vagyok, egy velem majd egy idős Gillette biztonsági borotvakészüléket használok, és jó sok pengemárkát és típust kipróbáltam, sokról olvastam, mielőtt megvettem volna, szóval többé-bevésbé kiismerem magam a témában. :)

A borotvapengék nem platinából készülnek (drága mulatság lene. :D).
Alapból a borotvapengék valamilyen egyszerű és puha rozsdamentes acélból készülnek, ezek kapnak az élkiképzés után valamilyen kemény és ellenálló bevonatot. Itt jöhet szóba a krómtól a platináig minden, amiből bevonatot lehet képezni.
Nem vagyok vegyész, szóval vizsgálni nagyon nem tudtam, de nem tenném le a nagyesküt, hogy a platinum jelölésű pengék tényleg platinát kapnak pluszban, pláne az olcsóbbaknál érzem kétségesnek, illetve abban egészen biztos vagyok, hogy csak az él kap bevonatot, és nem az egész lap. De ha platina is, csak nagyon vékony réteg kerül fel rájuk. ezért van az, hogy ha elkezd lekopni az élről a bevonat, akkor onnantól nagyon gyorsan veszítik az élüket.

Bocsánat, hogy így belerondítottam. Maga a kivitelezés nagyon ötletes, igazi Killer81 minőség! :)
Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.

_________________
Kép


2016. október 11., kedd 11:18
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Üdvözlet !

A Twinstar-os vízbontós kísérletek nyomán régebben keringett egy feltevés, miszerint a gyári
készülék egy nagyszerű tulajdonsága, hogy a vízbontást végző fémrács kapott egy platina bevonatot.
Ennek köszönheti tartósságát, tehát hogy használat során nem zabálja föl az elektrolízis.
Számomra ez kicsit olyan hit kérdése dolog, bár az is igaz, hogy az élettartama és az a tény, hogy nem
tanácsos mindenféle fémeket a vízbe oldani valahol megtámasztja a platina lehetőségét.
Nem mintha tudnám a platina mennyire oldódik elektrolízissel vízben...
Amiért kissé aktualitását veszítette a dolog, hogy kitűnő minőségben megjelentek a készüléknek egyes
klónjai, melyek némi utána olvasgatást követően talán egyes példányok még jobbak is bizonyulnak mint az ELSŐ változat.
Azért nem EREDETIT írtam, mert manapság ez már nem helyénvaló szerintem. És egy tökéletes klón 15eFt-ért nem rossz.

Történt minap, hogy kis feleségem javasolta tegyek rendben a borotválkozós polcomon, mert különben
erőszakos cselekedetek tömkelege és sérülések tárháza.
Kiderült van úgy 10 darab 2 pengés eldobható borotvám, ami már fölöslegesen fogja ott a helyet, mivel
elhasználódott. Azt pedig 6 éves korom óta tudom, hogy a borotva penge tiszta platina.
Egy tapéta vágóval bütykölni kezdtem őket és kiderült, hogy okos mozdulatokkal szétszedhetők.
Eljött a lehetőség a Csillag Patrik porlasztó fejet elkészíteni platinából.
Értelem szerűen itt a forrasztás nem lehetett alternatíva, így egy furmányos módszer alkalmaztam.

Vigyázat ! A kezek fokozott veszélynek lesznek kitéve !

Szükségem volt még 2 csavarra, jó sok anyára, 4 alátétre, ollóra, vezetékre, forrasztó pákára.

A pengéket először is kinyertem a borotvából. A borotvák pengéi anyagtakarékosság végett papír vékonyak és perforáltak.
A perforáció direkt jól fog jönni az összefogatásnál.

Tehát a borotvák:

Kép

Vékonyabb csavarral egyébként pont át lehetett volna fűzni a pengék lyukain, de most ezt bevágással oldottam.
A pengék közti táv 2 anyányi. De jó szó.

Kép

A szemközt lévőket egy kis eltolással kell elhelyezni és pont 1-el kell kevesebb penge.
Az egyik végén a vezeték két pólusát az utolsó anyákhoz forrasztottam.

Kép

Természetesen ilyen kis pengékből nem lesz akkora porlasztó, amivel a környező tavakat be lehetne "füstölni", de azért nano léptékkel már nem olyan kicsi.

Kép

A csavarokat a végüknél 2 PVC lap közé ragasztottam, amolyan szemben lévő fésűk stílusban, ügyelve az egyenlő távolságokra.
Természetesen mondanom sem kell, hogy a két fél nem érhet egymáshoz.
A legnagyobb szívás egyébként a kis fehér távtartó fésű legyártása volt, amely a ragasztás alatt egyben tartja a távolságokat.

Kép

Végül egy-egy vályúba rakva epoxi ágyba öntöttem a csavarozott részeket, hogy a vízzel kizárólak csak a platina érintkezzen.
Még majdnem szép... Nem ?

Kép

Kép

Kép

Kép

A porlasztó természetesen hozza a tőle elvárható teljesítményt. Az animáción DC 12V 1A-el hajtom meg, tehát egy szolid teljesítménnyel.

Kép

Kép

Körülbelül ennyi lenne.
Élettartam adatokkal egyenlőre nem szolgálhatok.
Ha esetleg nem válna be, akkor van egy eszményi zöldségszecskázóm !


2016. október 11., kedd 10:31
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron