Pontos idő: 2024. április 29., hétfő 0:43



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
 Ha már eltörtem a CO2 tartós tesztem 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
"Csináltam hát egyet. Nyilván nem lesz az akvárium dísze, de az én akváriumaimban sok minden van, ami finoman szólva nem szép. "
Fényképezésnél úgyis kiszedi az akváriumból a pógár..

_________________
Kép


2012. február 10., péntek 21:02
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Mikor csinálsz lemezes haltápot? :D :lol: :P

A fórum ezermestere. 8-)

_________________
K.Tamás


2012. február 10., péntek 20:32
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
;)

Kép


2012. február 10., péntek 19:22
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
A csapvízzel beüzemelt tartós teszt meg sem nyikkant.
Most pedig a "hiteles" folyadékkal töltöttel 2 óra alatt sötét kékből zöldes sárgára színeződött.
Ezek szerint jó lesz a reaktor is. :D


2012. február 10., péntek 19:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Ez viszont már tökéletes! Sőt bizonyos értelemben még a gyáritól is jobb(színösszehasonlításnak ottvan a fehér), igaz, hogy nem illik egy növényesbe.
Le a kalappal! ;)
Csinálhatnál egy saját márkát! :D

_________________
KépKépKépKép


2012. február 10., péntek 19:11
Profil Honlap
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Sziasztok !

A CO2 tartóst üveg tesztről kiderült, hogy olyan törékeny, amilyennek tűnik. Azt a pár ezrest nem sajnáltam érte, de az újabb pár ezres nekem már luxus.
A tesztfolyadékom még megvan hozzá. Alig hiányzik belőle. Igazából a tesztfolyadék magában is kapható és egyáltalán nem drága.
Csináltam hát egyet. Nyilván nem lesz az akvárium dísze, de az én akváriumaimban sok minden van, ami finoman szólva nem szép. :)
Időközben olvastam, hogy a tartós tesztbe öntendő víz egyáltalán nem mindegy, hogy milyen.
Nem megyek bele a részletekbe. A lényeg, hogy ha az akvárium vize kémiailag kedvezőtlen és ezt használjuk fel a tartós tesztben, ahogy mellesleg néhány leírás tanácsolja is (butául), akkor a teszt színkódja megtévesztő lesz, mert nem a valós CO2 szintet mutatja. Ez veszélyes az élőlényekre és az akvárium biológiai, kémia egyensúlyára is. Néhány gyártó árusít ilyen „beállított” töltőfolyadékot a tesztjéhez.
R-go lehetséges ilyen folyadékot csinálni és ajánlott is.
Keymaker akvarista polgártárs egy jól kidolgozott blog-ban már kifejtette ezt és leírta a folyadék „receptjét”. 1000 hála neki és a munkájának.
Ő másfél liter desztillált víz felhasználásával csinált fél liter „tesztvizet”.
Nekem csak egy liter desztvizem van, úgyhogy átszámolom 250ml folyadék elkészítésére a receptet.
Tehát veszel 1 liter desztillált vizet. (130Ft)
Kiöntesz belőle egy tiszta mérőedénybe fél liter-t. Hozzá adsz 3 gramm szódabikarbónát és elkevered.
Aztán a maradék desztvízből kiöntesz egy flaskába 245ml-t és hozzá teszel egy fecskendővel a szódabikarbónás vízből 5ml-t. Ezt a 250ml folyadékot használod ezen túl a tartós teszt feltöltéséhez.
Igaz hogy pocsékba megy a többi szódabikarbónás víz, de végül is 200Ft-ról beszélünk.

Térjünk át a tartós tesztre:

Végül is kevés műanyag kell hozzá, pillanat ragasztó, egy térképtű, egy tapadó korong és egy kevés átlátszó műanyag lap.

Kép

Ez lényegében egy pirinyó labirintus, melynek egy bejárata van.

Kép

A műanyagom 3mm vastag habosított műanyag. Egy 1 centi széles csíkból kivágom az 5 darabkát.
Az egész 1cm vastag, 33mm magas és 39mm széles. Pillanat ragasztóval ragasztottam össze az 5 lapkát. Ha megszáradt, akkor az átlátszó műanyag lapból kell 2db 33x39mm-es négyzet és azzal leragasztom az alját és a tetejét. A végeredmény ilyen.

Kép

Kép

Kép

A tesztfolyadék kamra fölötti részbe beszúrjuk a térképtűt. Nagyjából úgy, hogy a tapadó korong tappancsától megfelelő távolságra legyen, majd kihúzzuk és levágjuk a tű belógó részét, aztán egy fél csepp pillanat ragasztóval vissza dugjuk. A képen még nincs levágva a belógó tű.

Kép

Ráhúztam a térképtű fogójára a tapadó korongot és feltöltöttem tesztfolyadékkal.

Kép

Ez után mehet a levesbe.

Kép

Kép

Kábé ennyi a történet.


2012. február 10., péntek 18:09
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: