Pontos idő: 2024. április 26., péntek 5:47



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Sügérekről általában 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Igaz nem a sügérek képezik a fórum fő témáját, de végül csak úgy döntöttem, hogy csinálok egy új témát nem csak a kérdéseknél kérdezek.

Sügéreknél a dominancia mindig nagy problémát képez köztudottan, ebből kifolyólag mindig ajánlatos minimális mennyiségű hím mellett nagyobb számú nőstényt tartani.
A nemek meghatározása fiatal korban nem a legegyszerűbb (persze az is lehet, hogy csak én vagyok tudatlan, de hát ezért hoztam létre a topikot :D ) ezért általában nagyobb egyedszámmal indítva később szelektáljuk ki a plusz hímeket. (Meg ugye a kifejlett egyedeknél a méret miatt is csökkenteni kell az egyedszámot).

Sok esetben a nemek megkülönböztetése nem jelent problémát, mert a hímek sokkal intenzívebb színekkel rendelkeznek ha elérik az ivarérett kort, vagy ha vesszük a saulosi sügéreket ott a hímek kékek, a nőstények sárgák. A probléma akkor jön ha olyan fajok kerülnek elő ahol a nemek egyforma jellegzetességekkel rendelkeznek. És ezzel el is érkeztünk a téma létrehozásának okához.

Ugye nálam most kerültek be a halak, és a yellow sügéreknek próbáltam utána nézni, hogy miképp lehet megállapítani a nemet. (nem mintha a demasoni-nál tudnám, de ők kisebbek így még van időm kifürkészni, meg a sárga foltok a farok alatti úszón a hímeknél nagy segítséget jelentenek :D )

Gábor a kérdések témában Edit frontijainál írta, hogy a lányoknak van olyan mint a fiúknak. Ez gondolom nagy általánosságban igaz a halakra mivel az ikrákat mindig le kell valahogy rakni. De nem szeretném mind a 14 yelow-t kivenni és megnézni, meg vélhetőleg meg is őszülnék mire sikerülne :D
Próbáltam alternatív megoldást keresni de nem mondanám, hogy eredményes volt a kutatás. Van ahol azt írják, hogy a nőstények hát és farok alatti úszóin nincs meg a fekete sáv. Valahol azt hogy az mindenképp megvan, mindenképp a Gábor féle "vizsgálat" kell a nemek meghatározására.

Valakinek van esetleg tapasztalata, ismerete a témában. Amennyire tudom, nem sok fórumozónak van most sügéres medencéje, de ki tuja hátha régebben volt, vagy csak simán sokkal többet tud nálam. :D

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 19., hétfő 19:48
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron