Pontos idő: 2024. május 7., kedd 14:54



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
 Trichogaster lalius - Törpe gurámi 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
KaZe írta:
papó írta:
Ez bizony habfészek 8-)
El kell döntened , hogy mi legyen az ivadékokkal .
A tenyészpár maradjon az ívató medencében - azt hiszem társas akváriumod van , tehát ők maradjanak- és a habfészket vedd ki .

Papó, nem gondolod, hogy ilyen kis odalököm szösszenettel megúszod! Tessék szépen elmondani DeKolnak, hogy hogyan járjon el, s majd ha az ivadékok cseperednek, hogyan keresse fel az üzletet az árujával. 8-)
Mindig a sárga irigység fog el, ha valakinél reprodukcióba kezdenek a halak. Ennél nagyobb elismerés nem is kell és nem is lehet a gondos gazdának. Látszik, hogy mekkora trehány vagyok, nálam a legszívósabb platti is kétszer meggondolja, hogy dobjon-e egy két ivadékot.

Készül egy hosszabb iromány a halakról , csak ugye az idő ... :(

_________________
Kép


2011. szeptember 21., szerda 18:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Szia Kaze!

Ez csak a bevezető volt Papótól.Az igazi felvilágosítást a üzletbe ma délbe megkaptam és rákellet jönnöm hogy nem akarok "reprodukciót" a törpe gurámimtól mert túl költséges lenne meg nincsenek meg a feltételek hozzá.Szóval a fészek marad az akvába, és ha ott történik valami akkor örülök:)

_________________
Sólyom Gábor


2011. szeptember 21., szerda 16:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
papó írta:
Ez bizony habfészek 8-)
El kell döntened , hogy mi legyen az ivadékokkal .
A tenyészpár maradjon az ívató medencében - azt hiszem társas akváriumod van , tehát ők maradjanak- és a habfészket vedd ki .

Papó, nem gondolod, hogy ilyen kis odalököm szösszenettel megúszod! Tessék szépen elmondani DeKolnak, hogy hogyan járjon el, s majd ha az ivadékok cseperednek, hogyan keresse fel az üzletet az árujával. 8-)
Mindig a sárga irigység fog el, ha valakinél reprodukcióba kezdenek a halak. Ennél nagyobb elismerés nem is kell és nem is lehet a gondos gazdának. Látszik, hogy mekkora trehány vagyok, nálam a legszívósabb platti is kétszer meggondolja, hogy dobjon-e egy két ivadékot.

_________________
Kép


2011. szeptember 21., szerda 13:37
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ez bizony habfészek 8-)
El kell döntened , hogy mi legyen az ivadékokkal .
A tenyészpár maradjon az ívató medencében - azt hiszem társas akváriumod van , tehát ők maradjanak- és a habfészket vedd ki .

_________________
Kép


2011. szeptember 20., kedd 21:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Weak pont aktuális nekem a cikk mert a múlthéten hozott Törpe gurámi párom úgy néz ki hogy sokszorosításra vették a fejüket.Tegnap észleltettem elsőnek a építkezés nyomait a vízfelszínen úszó növények között kis buborékok formájába amire elsőnek azt hittem hogy mezei buborék.De mint később megláttam a Hím gurámi ott mozgolódott alatta.Estére pár tő parvulát is kiszedett és abból egy golyót épített és az is úszik a víz felszínén.Ma este ahogy hazaértem egyből az akvához vezetett az utam hogy megnézzem hogy mi a helyzet.Hát ilyet még elképzelni se tudtam volna.A tegnap megépített "golyó" fészek" kb 2-3 centivel kilóg vízből.

Íme a képek:
Fészek:
Kép
Fészek:
Kép
És a hím őrzi/ építi a fészket:
Kép


Mindenféle tanácsot tippet szívesen fogadok elsőnek csináltak ilyet a halaim.Bárkinek bármilyen ilyesmi tapasztalata van légyszíves írja le:)

_________________
Sólyom Gábor


2011. szeptember 20., kedd 21:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
* Tudományos név: Trichogaster lalius (Hamilton; 1822)
* Szinonímák: Colisa lalius, Colisa unicolor, Polyacanthus lalius, Trichopodus lalius
* Magyar név: Törpe gurámi
* Csoport: Labirint-kopoltyúsok
* Származás: Ázsia; Észak-India, Pakisztán, Banglades
* Testhossz: 4 cm
* Természetes élőhely: Lassú áramlású folyóvizek, állóvíz.
* Viselkedés: Társas, de a hímek elszántan védik a fészküket. A felszín közelében úszkálnak a növények között.
* Táplálkozás: Ragadozó; tubifexet, szúnyoglárvákat, sóférgeket eszik.
Ajánlott Tropical tápok: Carnivore, Supervit, Cichlid Red&Green Sticks, Discus Gran, Cichlid Gran
* Szaporodás: Elég könnyű.
* Medence: Minimum 60 literes
* Halnépesség: 60 literre egy pár
* Dekoráció: Gyökerek, felszínen úszó, lebegő növények, úszó májmoha (Riccia fluitans), apró békalencse (Lemna minor).
* Hőmérséklet: 16-28 °C
* pH: 6,5-7,2.
* Keménység: 5,5-6,72NK°
* Várható életkor: 4 év

Megjegyzés: E faj hímjei nagyon színesek, de a nőstény mindig ezüstös bézs uniformist visel. Egy 60 literes akváriumban egyetlen gurámi pár élhet, néhány nyugodt Cyprinidae (pontyféle) társaságában. Szaporodás idején a hím levegőbuborékokból és az akváriumban található mindenféle törmelékből habfészket készít. Mikor elkészül vele, a fészek kb. 1,5 centiméterrel is a víz felszíne fölé emelkedhet. Amikor a nőstény párzásra kész, a hímhez úszik és az állával dörzsölgetni kezdi az oldalát. A kiengedett ikrák, melyeket egy olajos folyadék vesz körül, könnyűek, és a víz felszíne, azaz egyenesen a habfészek felé igyekeznek. A hím folyton ott ügyködik a megtermékenyített ikrák körül, s elrendezi őket a fészekben. Az ivadékok három nap múlva kikelnek. Eleinte sóféreglárvákkal kell etetni őket.

Létezik a törpe guráminak két kitenyésztett színváltozata, ezek a kobalt (3. kép) és a tűzgurámi (4. kép).
KépKépKépKép
forrás:díszhal.info


2011. szeptember 19., hétfő 15:39
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron