Pontos idő: 2024. április 19., péntek 16:51



Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
 Staurogyne 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi KaZe, hogy megnyitottad a topicot és csináltál egy részletes saját tapasztalatokra épülő beszámolót.
Gratula érte.

Szeretném én is megmutatni Nektek a Staum fejlődését.
Sajna nem annyira hegyesek és sötétzöldek a levelei mint sok más fotókon.
Lehet, hogy nem mindegy, hogy melyik változata van az embernek?
Vagy ez, vagy az "repens" és "sp."?
No mindegy is akkor a képek.

Április végén:

Kép

És ma este:

Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. június 8., szerda 18:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 15:02
Hozzászólások: 32
Sziasztok!
Az az igazság, hogy én is az 'öreg' tanácsára ültettem be még néhány éve és nem csalódtam benne. Mármint a növényben /meg az öregben sem/. :P
Nálam is minden esetben a fény felé tört és megfelelő tápozás mellett 5-7cm-re nőtt. Amikor visszavágtam,oldalra kezdett nőni illetve a mellette ültetett Hydrocotyle közé. Azután a Hydrocotyle próbált beférkőzni a H.C. közé, szóval kellemes kalamajka alakult ki a szomszédok között :roll:
Most egy kicsit el van hanyagolva, azonnal el is dobálta az alsó leveleit és egy időben meg is nyúlt 10-12 cm-re.
Kedvet kaptam átalakítani az aksit, KaZe képeit nézegetve...


2011. június 8., szerda 15:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 12., péntek 12:12
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Kaba
Hát nekem is tetszik.... lehet én is rabolok a boltból egy adagot.


2011. június 7., kedd 21:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Kidobni ? :(
Létezik , hogy Egerben nem kell senkinek ?
Persze hozzám hozhatod ... elbótóljuk

_________________
Kép


2011. június 7., kedd 21:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
papó írta:
Valóban meseszép a virágzás .
Ez most hogy ? :shock:

Mondanám, hogy leengedtem a vizet, és hagytam virágozni, de nem így történt. Nincs szívem kihajítani a növényeket, amiket lecsetkelek, így mentek a "keltetőbe" és ez lett belőle. Mohából is már van megint egy jócsomó, majd lehet egyszer beviszem hozzád. ;)

_________________
Kép


2011. június 7., kedd 21:06
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Valóban meseszép a virágzás .
Ez most hogy ? :shock:

_________________
Kép


2011. június 7., kedd 20:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Köszi Gábor! Simán csak annyit mondanék, hogy meseszép a növény és most, hogy végre virágozni is láttam, hát valami csúcs.
Különben ne felejtsük el, Te "vetetted" oda nekem, hogy: "Jó, akkor oda tegyél néhány bokor staurogyne-t, mert szép növény és nem nő gyorsan" lévén én anno mást akartam, de meggyőztél és mi lett belőle :)
(Papó, fogd be a füled) mindenki másnak izenem:
Kéretik a "bácsira" hallgatni, mert rosszat sosem mond/ajánl/kínál, alább a példám... 8-)

_________________
Kép


2011. június 7., kedd 20:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Zoli !
Nem is hiszed el mennyire hálás vagyok ezért a beszámolóért !
Ha Te nem népszerűsíted sosem lett volna ennyire ismert ez a növény.
Kedvet kaptam én is , hogy írjak pár tapasztalatról , persze más növényekkel kapcsolatban.

_________________
Kép


2011. június 7., kedd 20:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Ez egy meglehetősen régi leirat, de az új fotóim miatt publikussá tenném emez remek fórumhelyen:
Hogy mi a különbség a "repens" és "sp." változat között nem tudom, mert mindkettőre teljesen megegyező szöveget hozott ki a net, csak éppen a nevük más. Lenyűgöző szépségével a legnagyobb kedvencem lett. Nem nő gyorsan (értsd, mint a Rotala vagy a HM) és az akvárium szinte bármely pontján (fényes/árnyékos) tartható. Nekem kb. 50 cm vízoszlop van fölötte és T5-ös csövekkel világítom meg őket.
A tartása roppant egyszerű, bár szerintem ha nagytotálban többször kap Carbot, attól elfoszlik a növény, ergó ő sem (hasonlóan a nagyobb levelű növényekhez, mint pl. az anubias) szereti az erős vegyszerezést. Viszont ha az ember módjával csinálja, semmi hiba nem lehet vele.
Az eredeti ajánlás úgy szól, hogy kisebb csoportokban ültessük az akváriumba. Véleményem szerint nem feltétlen kell nagyon tömötten tenni, mert a neki szánt helyet - ha csak ki nem gyomláljuk időközben - gyönyörűen befutja. Ültethető kövek repedéseibe (amolyan kisebb üregeibe) is, mert ott is megkapaszkodik és szépen el tud ott is szaporodni. (Lásd a magasabban lévő kő fehér "orr" részénél lévő pár szálat)

Ültetés után:
Kép

egy hónappal később már így nézett ki:
Kép

2 hónap múlva pedig a fenti rész állapota: amivel kb. annyit csináltam, hogy ha nagyon hosszúnak (ez kb-8-12 cm-t jelent) véltem, visszavágtam és visszaültettem a növényt a környékére, ami aztán szépen tovább szaporodott.
Kép

kb. 3 hónaposan:
(ha alaposan hegyezitek a szemeteket, itt-ott látható a régi (régebbi) levelek csúcsain némi alga, de ez nyilván nem a véletlen műve ;) )
Kép

És jósok hónappal az ültetés után:
Kép

A fényes részeken azt vettem észre, (ld. fentebb) hogy ott nem nő olyan magasra, viszont nagyon szépen terjeszkedik, terül a földön.
A magasság a fény függvénye, nekem van 20 cm-es szál is az a medencében, a dekor mellett kúszik felfelé, hogy elérje a direkt "napsütést."
Kép

Az emers és a submers levelei közötti különbség jól látható, mert míg az emers szélesebb, gömbölyűbb, addig a submers vékonyabb, keskenyebb, szerintem picit hegyesebb is. (Az emers levelek nálam kicsit bealgásodtak, de nem málott el, több helyen még mind a mai napig megvan a medencében az eredeti emers levél a növényen. Persze némi alga társaságában, de ott van) Egyébként ezeket a leveleket érdemes időnként lecsipkedni a növényről.
Kép


A vágással kapcsolatos érdemi infóm:
A növényt lehet egészen laposan fekvőre is nyírni, amihez valóban alaposan vissza kell vágni. Csakhogy a növény tulajdonsága a bokrosodás is, így a vastagabb (nevezzük elsődleges vagy főbb) hajtások szépen elágaznak és mint egy kehely, megpróbálnak oldalról fényt nyerni maguknak. (A lenti képen szerintem jól látszódik amiről írtam, mert a legszélső hajtás, a képen a jobb oldali ág pontosan így kezdett el nőni) A visszavágás helyén szépen kihajt a növény és ott hozza azokat a gyönyörű apró leveleket (ami nyilván a későbbiek folyamán megnő), amivel apró levelű hatást lehet elérni. Ez az állapot mondjuk nem tart azért olyan sokáig, mert néhány hét alatt szépen megindul a vágott rész is. A képen láthatjátok is a bekarikázott részen 1 hetes visszavágás látható.
Régóta tartott növény drasztikus visszavágása nem javasolt, mert nagyon-nagyon sokára talál magára, nálam legalábbis ez történt.
Kép

A fenti (karikázott) terület sokkal később:
Kép

Berohadást eleddig nem fedeztem fel a növény ill. a talaj közvetlen közelében, de természetesen ebben is, mint minden más dús növényben a meg tud ulni a mulm, amit a rendes akvarista ;) felkavar és kiszippant, hogy nehogy forrása legyen ez a dzsindzsa bárminemű önkényes beköltözőnek.


És a legújabb fotóim.
Emers:
Kép

Kép
(Hála Papónak a növényekért)

_________________
Kép


2011. június 7., kedd 20:21
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: