Pontos idő: 2024. április 26., péntek 6:22



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Ahogyan a napok múlnak 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zsotyi írta:
Szerény véleményem az,hogy egy akvárium soha nincs kész.Maximum mutatja jobb,szép,gyönyörű,vagy takarjuk le inkább oldalát.Egyfajta hullám mozgás ez.Vannak növények melyek megmagyarázhatatlanul,vagy éppenséggel nagyon is megindokolhatóan tartanak kis nyugalmi időszakot is.Ekkor bármit csinálsz,nem lesz szép.Az,hogy mindezt profi módon ,az összes növény legjobb formáját egy időpontra tudd hangolni,na az az igazi kihívás.A szárazföldi kertészet-kertépítés is ilyen alapokon nyugszik.Megtalálni a megfelelő növény fajtákat,a megfelelő elrendezést és azt profi módon időzítve több-kevesebb ideig fenntartani.Ehhez tapasztalat (évek) és türelem kell..
Az,hogy mi a valós és ki mit takargat? Hát,a fotó szerintem sok mindent eltakar.Magát az elrendezést,ötletet nem lehet (nagyon) manipulálni,de a növények,állapotát,algákat,színeket viszont remekül.

" Az,hogy mi a valós és ki mit takargat? Hát,a fotó szerintem sok mindent eltakar.Magát az elrendezést,ötletet nem lehet (nagyon) manipulálni,de a növények,állapotát,algákat,színeket viszont remekül."
Láttunk mi már karón varnyúúút :D

Az is manipuláció szerintem , ha a fotózás előtt levágják a növények tetejét és szépen visszaültetik , mert milyen színeket tudunk produkálni .. pedig csak ideig óráig .

_________________
Kép


2013. december 7., szombat 20:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Angol írta:
papó írta:
"Használtál algaölő és növénynövesztő kütyüt az egy hónap alatt ? :D"
Mire gondolsz ?

A Twinstar nevű kütyüre

Akkor még nem volt ilyen.
Most sem értem miért kellene ezért bárkinek is annyi pénzt adni mint amennyiért árusítják..
A növény hamar megnő nélküle is az algát meg kordában lehet tartani egy kis rutinnal.

_________________
Kép


2013. december 7., szombat 20:29
Profil

Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 14:49
Hozzászólások: 137
papó írta:
"Használtál algaölő és növénynövesztő kütyüt az egy hónap alatt ? :D"
Mire gondolsz ?

A Twinstar nevű kütyüre


2013. december 7., szombat 20:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
"Használtál algaölő és növénynövesztő kütyüt az egy hónap alatt ? :D"
Mire gondolsz ?

_________________
Kép


2013. december 5., csütörtök 22:52
Profil

Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 14:49
Hozzászólások: 137
zeppelin írta:
Az interneten az akváriumokat böngészve megfogalmazódott bennem a kérdés .
Mennyi idő alatt is lesz relatíve készen egy akvárium.
Tudom soha nincs vége az alakításnak a nyírásnak , de mégis mennyi idő az mire az akvarista először nyugodtan hátradőlhet a sámlin :
Alkottam újra 8-)
A Tropicalfish honlapját nézegetve három négy hét alatt beérik valami ami már élvezhető.
Itt nyomon követhető az egyik :
2011 ben készült videók .
http://www.youtube.com/watch?v=
Na jó ez 5 hetes :
http://www.youtube.com/watch?v=

Egyben felmerül a kérdés milyen technika állt a rendelkezésre a gyors látványos eredmény produkálásához.
Ha az alapok jó anyagból vannak, jól vannak lefektetve akkor az építkezés is könnyű a felépítmény stabil.
Ha tisztában vagyok a szabályokkal az esetlegesen fellépő problémák könnyen megoldhatóak.
Valóban kibeszéljük itt a fórumon a problémákat vagy eltitkoljuk ?
Lefektettük már itt a fórumon a növényezés szabályait , vagy vannak még titkok elmismásolt elhallgatott fogások ?

Használtál algaölő és növénynövesztő kütyüt az egy hónap alatt ? :D


2013. december 5., csütörtök 22:37
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zeppelin írta:
Szóval ezek szerint ha 4-5 hét alatt úgy nagyjából elkészül egy akvárium, ahhoz nem kell semmi extra kütyü ?

Milyen kütyüre gondolsz ?
A boltban minden látható .
Amano bácsi van zárva egész héten és csak hétvégén van nyitva.
Egyébként ha titkokat akarsz kiszedni belőlem akkor jobb ha megpróbálsz leitatni . :D

_________________
Kép


2013. december 5., csütörtök 20:20
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
zeppelin írta:
Szóval ezek szerint ha 4-5 hét alatt úgy nagyjából elkészül egy akvárium, ahhoz nem kell semmi extra kütyü ?


Mondjuk ez engem is érdekelne, hogy vannak-e rejtet praktikák a tapasztalt akvaristák zsebeiben amit nem adnak ki akárkinek.
De ugye egy mester nem ad ki bizalmas információkat.

_________________
K.Tamás


2013. december 5., csütörtök 20:17
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Szóval ezek szerint ha 4-5 hét alatt úgy nagyjából elkészül egy akvárium, ahhoz nem kell semmi extra kütyü ?


2013. december 5., csütörtök 20:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
zeppelin írta:
Az interneten az akváriumokat böngészve megfogalmazódott bennem a kérdés .
Mennyi idő alatt is lesz relatíve készen egy akvárium.
Tudom soha nincs vége az alakításnak a nyírásnak , de mégis mennyi idő az mire az akvarista először nyugodtan hátradőlhet a sámlin :
Alkottam újra 8-)

Egyben felmerül a kérdés milyen technika állt a rendelkezésre a gyors látványos eredmény produkálásához.
Ha az alapok jó anyagból vannak, jól vannak lefektetve akkor az építkezés is könnyű a felépítmény stabil.
Ha tisztában vagyok a szabályokkal az esetlegesen fellépő problémák könnyen megoldhatóak.
Valóban kibeszéljük itt a fórumon a problémákat vagy eltitkoljuk ?
Lefektettük már itt a fórumon a növényezés szabályait , vagy vannak még titkok elmismásolt elhallgatott fogások ?

Ebben az akváriumban a megvetett kvarchomok van mint az látható.
Alatta a régi jó Tropica táptalaj.
A 160 literes akváriumot egy hydor prime 10 es szűrte és szűri ma is.
Viszont egy 160 w Venture izzó van fölötte.
Tápozás a régi Tropica micro és saját macro.
Nem volt és ma sincs semmi titok.
Azt elismerem hogy mint minden akvarista kotyvasztok magamnak valamit, ami aztán vagy sikeres vagy nem . 8-)
Ebben az akváriumban a macro aránnyal bűvészkedtem .
Talán itt győződtünk meg arról , hogy a stabilitás az egyik legfontosabb tényező.
Az állandó mérések csak tévútra vezettek főleg ha azonnal változtattam a macro összetételén az mért értékeket figyelembe véve.
Aki bejár a boltba az rögtön látta a sikert és vagy a kudarcot .

_________________
Kép


2013. december 5., csütörtök 19:56
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Szerény véleményem az,hogy egy akvárium soha nincs kész.Maximum mutatja jobb,szép,gyönyörű,vagy takarjuk le inkább oldalát.Egyfajta hullám mozgás ez.Vannak növények melyek megmagyarázhatatlanul,vagy éppenséggel nagyon is megindokolhatóan tartanak kis nyugalmi időszakot is.Ekkor bármit csinálsz,nem lesz szép.Az,hogy mindezt profi módon ,az összes növény legjobb formáját egy időpontra tudd hangolni,na az az igazi kihívás.A szárazföldi kertészet-kertépítés is ilyen alapokon nyugszik.Megtalálni a megfelelő növény fajtákat,a megfelelő elrendezést és azt profi módon időzítve több-kevesebb ideig fenntartani.Ehhez tapasztalat (évek) és türelem kell..
Az,hogy mi a valós és ki mit takargat? Hát,a fotó szerintem sok mindent eltakar.Magát az elrendezést,ötletet nem lehet (nagyon) manipulálni,de a növények,állapotát,algákat,színeket viszont remekül.

_________________
,


2013. december 5., csütörtök 18:50
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron