Pontos idő: 2024. április 26., péntek 9:12



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Növény rothadás 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. április 14., csütörtök 21:10
Hozzászólások: 2
Köszönöm a választ!


2011. április 15., péntek 10:23
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Dredd77 írta:
Szia Papó!

Hygrophila compact növényem 1,5 hónapot követően 3-4 napalatt kirohadt. A kezdeti szakaszban gyönyörűen fejlődött, hozta a szép új leveleket, majd vége lett. Kérdezném, hogy hibáztam-e amikor is váltottam egy-két dologban. Megjegyzem, hogy a valisnériákon semmi változás nem történt.

54 L medencében kezdetben 1,5 hónapig tropica táp (heti 5 ml), l.carbo (napi 1ml) és 15 watt megvilágítás.
Majd újabb sera fénycső beszerelés (15 watt), trpoica táp (heti 10 ml), l.carbo (napi 1 ml), élesztős CO2.
Heti 15 L vízcsere, sera vizelőkészítő és sera nitrivec mellett.

A növény levelei átlátszóvá váltak,elkocsonyásodtak és leváltak,napi 2-3 darab, mára ki kellett vennem a növényt, a gyökérzete jól fejlett volt 15-20cm hosszú.

Szia !
Nem szabad elfelejteni , hogy a carbó -legyen az bármilyen gyártmány -használata kárt is tud okozni.
A carbó alapanyaga a glutáraldehid mely erősen baktericid.
Nagyon sok növény ezt nem torelálja.
Tehát ok nélkül használni >nincs algád < stb nem lenne szabad , vagy csak preventíven kisebb adagokban.
Nem beszélve arról , hogy a CO" is savanyítja a vizet és a carbó is okozhat egy ph ingadozást tekintve hogy mikor lebomlik akkor ugye Co2 lesz belőle részben -ezért is hívják ugye folyékony CO2-nek.
A Hygrophila compact ezt nem torelálja , hiszen sok magnéziumra és calciumra van szüksége , az alacsony ph ezeket az elemeket pedig ugye lebontja.
Ha időben szólsz tudtam volna segíteni. :(
Ne használjátok a carbót ha nem indokolt , vagy csak nagyon óvatosan csökkentett adagokban.

_________________
Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára papó 2011. április 16., szombat 20:53-kor.



2011. április 14., csütörtök 21:58
Profil

Csatlakozott: 2011. április 14., csütörtök 21:10
Hozzászólások: 2
Szia Papó!

Hygrophila compact növényem 1,5 hónapot követően 3-4 napalatt kirohadt. A kezdeti szakaszban gyönyörűen fejlődött, hozta a szép új leveleket, majd vége lett. Kérdezném, hogy hibáztam-e amikor is váltottam egy-két dologban. Megjegyzem, hogy a valisnériákon semmi változás nem történt.

54 L medencében kezdetben 1,5 hónapig tropica táp (heti 5 ml), l.carbo (napi 1ml) és 15 watt megvilágítás.
Majd újabb sera fénycső beszerelés (15 watt), trpoica táp (heti 10 ml), l.carbo (napi 1 ml), élesztős CO2.
Heti 15 L vízcsere, sera vizelőkészítő és sera nitrivec mellett.

A növény levelei átlátszóvá váltak,elkocsonyásodtak és leváltak,napi 2-3 darab, mára ki kellett vennem a növényt, a gyökérzete jól fejlett volt 15-20cm hosszú.


2011. április 14., csütörtök 21:28
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron