Pontos idő: 2024. április 26., péntek 22:45



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Akvárium bútor 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Nekem tetszik ahogy Jason Baliban csinálja a ADA stílusú bútorát.
Profi munka!
Forrás:
http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/diy-aquarium-projects/40809-building-ada.html

Pár kép:

Kép

Kép

Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 25., vasárnap 15:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
bevi írta:
A képeken még a fénycsöves verzió világítás burkolata látszik?
Az új HQI-hoz milyen burkolatot találtál ki? :ugeek: :ugeek:


A HQI-hoz nem igazán tudok mit kitalálni de nem is nagyon szeretnék, részint nem szeretném mégjobban felhívni rá a figyelmet, részint pedig igen fain meleget bír szolgátatni 3 ilyen lámpa egymás mellet :) . A medence már csak azzal, hogy lekerült róla az a vastagabb faburkolat, sokkal légiesebb lett.
Itt különben az összes, a szűrőket is takaró szekrény is látszik.
Kép

_________________
Kép


2011. szeptember 24., szombat 21:22
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
A képeken még a fénycsöves verzió világítás burkolata látszik?
Az új HQI-hoz milyen burkolatot találtál ki? :ugeek: :ugeek:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. szeptember 23., péntek 23:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Ez pedig már egy egészen más fajta darab, de bemutatták ezért itten megoszogatnám mindenkivel.
Kép
Ez fajta szekrény készülhet üvegből vagy akrillból, nyilvánvalóan függ a medence súlyától. Ez a szekrény trehány használóknak nem ajánlott.

_________________
Kép


2011. szeptember 21., szerda 15:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Nem haragszunk meg senkire, mert fél megosztani a kedvenc bútorát a néppel. Lássátok, mily példával járok el!
Én úgy kezdtem, hogy kigondoltam, mekkora medencét szeretne a család. Aztán első kigondolás után úgy voltam vele, hogy ne legyen a szekrény nagyon magas, mert nem fogok tudni belenyúkálni, tehát a legfontosabb szempontként a magasságnál a kényelmet vettem alapul, amit mind a mai napig nem bánok. A gond ezzel a magassággal csak az, hogy éppen pont nem férnek el a szekrényben a 8020-asaim, amint ez a későbbi felvételeken látszik.
Itt próba alatt:
Kép
Többek között azért sem szerettem volna magas szekrényt, mert úgy gondoltam, hogy statikai szempontból nem mindegy, hogy mennyire van a medence súlypontja magasan, nehogy egy esetleges rohangászásból és az ebből adódó csúszkálásból, kapaszkodásból egészen véletlenül kibillenjen a szerkezet, ezzel törést okozva a családban és az üvegben is. Ezt a korábbi akváriumbútoromból kiindulva szűrtem le, alkalmasint majd azt is felteszem ide.
Egyébként pontosan statikai szempontból lett a szekrény alja hosszabb, részint jól néz ki, részint pedig bármit rá lehet pakolni.( És egy esetleges medencebővítést is megenged a rendszer, már ha a család is elfogadja ezt.)

Kép
A szekrénnyel egyértelműen a régi klasszikus vaskeretes akváriumok imitációja lett volna a célom úgy, hogy közben a bútor jótékonyan el is takarja a technikát. Ez hellyel-közzel sikerült is.
Még a szekrény low-tech korából adódott két felnyitható szekrényajtó, ami a 300 wattos világítás beüzemelése után a szekrény tetejére került és azóta is ott vigyáz a porra. Nem mellékesen remekül lehet a világítás hőjével keleszteni, ennél bajnokabb hely erre nincs a lakásban. (Imádják is a kölkeim a pizzáimat ;) )
Kép
Sajnos a két 2080-as nem fért be a szekrénybe, így azoknak másik szekrény készült, természetesen ugyanebben a stílusban. (majd arra is keresek fotót)

Na, itt a kert! Mondanám, de nem mondom. Inkább a mérhetetlen kupi és az elektromos berendezések egy kapcsolószekrénye. Egy táp jön be, a dobozban szépen szétosztottam mindent ami kellett és minden szűrőt, koralia-t, miazmás mezei lámpakapcsolókkal (is) tudom kapcsolgatni.
Kép
A bútor lapja 5 cm vastag fenyőből van, mert közöltem az asztalossal, hogy úgy csinálja, hogy egy ifa is rá tudjon menni. Hát ez így nem nagyon hajlik meg főleg úgy nem, hogy középen három különböző helyen van megtámasztva a lap elől is és hátul is. Kicsit olyan, mintha vennénk egy masszív asztalt és körbeépítenénk lapokkal.

_________________
Kép


2011. szeptember 21., szerda 15:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
KaZe írta:
Indokolatlanul elhanyagoltnak érzem ezt az egyébként kimeríthetetlen témát.
Mekkora is az az akkora, mi kell egy jó bútorhoz, miből készüljön, hogyan legyen merevítve, mik a legfontosabb ismérvei egy jó bútornak és főleg, kinek mi tetszik? Ki milyet csinált, csináltatott, nem ragozom tovább.
Ossza meg mindenki a magáét a többiekkel, mutogassa és kibeszéljük.

Na ha Bécit erre rá tudom venni :shock:
Tuti asztalosnak született , minden bútort ő készít.
Még a szobabútorát is :D

_________________
Kép


2011. szeptember 19., hétfő 20:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Indokolatlanul elhanyagoltnak érzem ezt az egyébként kimeríthetetlen témát.
Mekkora is az az akkora, mi kell egy jó bútorhoz, miből készüljön, hogyan legyen merevítve, mik a legfontosabb ismérvei egy jó bútornak és főleg, kinek mi tetszik? Ki milyet csinált, csináltatott, nem ragozom tovább.
Ossza meg mindenki a magáét a többiekkel, mutogassa és kibeszéljük.

_________________
Kép


2011. szeptember 19., hétfő 17:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron