Pontos idő: 2024. április 26., péntek 22:11



Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 Led lámpák (kérdések, tapasztalatok) 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
ha senki tobbet, akkor nincs mese, csinalnom kell egytesztet. :) Kidolgozom a tervet...


2015. március 2., hétfő 21:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
weak írta:
Sziasztok,

azt tervezem, hogy az irodába készítek egy wabi tálat, vagy valami hasonlót - gyakorlatilag glosso vagy HC, eleocharis féléket szeretnék összerkatni egy tálba, néhány kővel. Ehhez szeretnék valami jó LED világítást összerakni. A szokásos 6-8000K színhőmérsékletben gondolkoztam, viszont felmerült bennem a kérdés - mivel emers nevelem majd a növényeket - érdemes lenne-e piros és kék ledekkel is variálnom, ha már én csinálom a világítást. Nem Power LED-ekben gondolkodom, hanem sokkal inkább sok SMD-ben, amiből, mivel sok kell, simán berakhatok piros és kéket bőven.
Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

Korábban csináltam már hasonlót:
Kép

Kép


Sajnos ebben nem tudok tanácsot adni , de gondolom a 6-8000 K ledek bizonyosan jók erre a célra is .

_________________
Kép


2015. március 2., hétfő 19:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Sziasztok,

azt tervezem, hogy az irodába készítek egy wabi tálat, vagy valami hasonlót - gyakorlatilag glosso vagy HC, eleocharis féléket szeretnék összerkatni egy tálba, néhány kővel. Ehhez szeretnék valami jó LED világítást összerakni. A szokásos 6-8000K színhőmérsékletben gondolkoztam, viszont felmerült bennem a kérdés - mivel emers nevelem majd a növényeket - érdemes lenne-e piros és kék ledekkel is variálnom, ha már én csinálom a világítást. Nem Power LED-ekben gondolkodom, hanem sokkal inkább sok SMD-ben, amiből, mivel sok kell, simán berakhatok piros és kéket bőven.
Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

Korábban csináltam már hasonlót:
Kép

Kép


2015. március 1., vasárnap 11:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 11:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Ófehértó (Nyíregyháza és Nyírtelek)
protoxic írta:
Sziasztok!
Teljesen új vagyok a fórumon.
Tanácsot szeretnék kérni világítás ügyben. Elkezdtem egy 60l -es akváriumot. Gyárilag tetőbe szerelt t8-as cső aminek igen csak kicsi relatív a teljesítménye. Van növény szépen az aksiban és persze a fény elég kevésnek bizonyosodott.
Rendeltem tehát egy z power led világítást az e-bay-ről, ami már szépen üzemel is. 2 hét alatt látványos a különbség. Persze félek, hogy ellep majd az alga.
Valamilyen szinten próbálom kordában tartani amano garnélákkal, illetve beszereztem anno egy ancit illetve 2 új törpe szívóharcsát. Az aksiról még tudni kell, hogy nem használok co-t, sajna az komoly beruházás lenne jelen helyzetben. Ettől függetlenül azért a tartály szűréséért egy eheim eco 2032 -es felel, illetve elvégzem a heti ~20l vízcserét.
Kérdésem, valaki próbálta már ezt a tipusú világítást esetleg valakinek valamilyen tapasztalata? Időállóság? Hallottam már olyat is, hogy idővel a led is "elfárad" így csökken a teljesítménye.
Az olvasmányban megvételkor találtam, 30 led - 0,5w/ led teljesítménnyel, 8000k.
Bárkinek bármi tapasztalata, véleménye van az említett fényeszközről, azt szívesen veszem.
Köszönöm
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Ezzel a ledel nincs tapasztalatom de úgy általánosságban a ledekről van:
60 lumen/liter fényerő kell kb., és fokozottan fontos a világítás magassága a víztől!
ha túllövöd a lument vagy túl közelről világítasz úgy ellep az alga hogy sírva lehet fakadni, viszont ha minden jól be van hangolva akkor gyönyörű és minden szempontból hálás a led.
nekem sima GU10 led spotok vannak 3db 5W-os 6400K 25 literre és úgy néz ki több mint 20cm-ről kell világítanom a 30cm-es vízoszlopot, tehát majdnem olyan magasról mint HQI-val. Így szinte algamentes és gyönyörű a látvány. (hamarosna nyitok naplót)
Neked mivel akváriumhoz gyártott leded van remélhetőleg be van lőve a magasság és a fényerő, ha algaproblémád van emeld fentebb!
összesen fél évet mentek semmi fényerő vesztés vagya torzulás nem tapasztalható eddig, és papíron 30000 órát mennek de ha egy évet kibír már jól jártam ;)


2014. október 21., kedd 18:19
Profil

Csatlakozott: 2014. október 8., szerda 15:03
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Teljesen új vagyok a fórumon.
Tanácsot szeretnék kérni világítás ügyben. Elkezdtem egy 60l -es akváriumot. Gyárilag tetőbe szerelt t8-as cső aminek igen csak kicsi relatív a teljesítménye. Van növény szépen az aksiban és persze a fény elég kevésnek bizonyosodott.
Rendeltem tehát egy z power led világítást az e-bay-ről, ami már szépen üzemel is. 2 hét alatt látványos a különbség. Persze félek, hogy ellep majd az alga.
Valamilyen szinten próbálom kordában tartani amano garnélákkal, illetve beszereztem anno egy ancit illetve 2 új törpe szívóharcsát. Az aksiról még tudni kell, hogy nem használok co-t, sajna az komoly beruházás lenne jelen helyzetben. Ettől függetlenül azért a tartály szűréséért egy eheim eco 2032 -es felel, illetve elvégzem a heti ~20l vízcserét.
Kérdésem, valaki próbálta már ezt a tipusú világítást esetleg valakinek valamilyen tapasztalata? Időállóság? Hallottam már olyat is, hogy idővel a led is "elfárad" így csökken a teljesítménye.
Az olvasmányban megvételkor találtam, 30 led - 0,5w/ led teljesítménnyel, 8000k.
Bárkinek bármi tapasztalata, véleménye van az említett fényeszközről, azt szívesen veszem.
Köszönöm
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


2014. október 8., szerda 15:51
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Na akkor itt lehet kibeszélni a led lámpákat, általánosságban.
Tapasztalatok, kérdések, és legfőképpen fényképek.

_________________
K.Tamás


2013. január 20., vasárnap 9:28
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Hathor írta:
Mexx, mondtam, hogy küldök neked zserbót, de nem kellett, mostmár várnod kell a következő karácsonyig. Úgyhogy ne nyafizzál. :)


:D :lol:

_________________
K.Tamás


2013. január 20., vasárnap 9:21
Profil

Csatlakozott: 2010. február 21., vasárnap 10:56
Hozzászólások: 259
Mexx :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hathor 2013. január 27., vasárnap 16:49-kor.



2013. január 19., szombat 22:25
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Mexx2 írta:
papó írta:
Hathor írta:
Bocsánatot kérek. Töröljétek nyugodtan. Kár volt szólnom, szokás szerint eltévedtem. Sajnálom.

Ha lenne egy képed a garnélákról akkor ott milyen jól mutatna , de csak ígéred.


Úgy mint a sütit. :lol: :roll:

Dili :lol:

_________________
Kép


2013. január 19., szombat 22:17
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Hathor írta:
Bocsánatot kérek. Töröljétek nyugodtan. Kár volt szólnom, szokás szerint eltévedtem. Sajnálom.

Ha lenne egy képed a garnélákról akkor ott milyen jól mutatna , de csak ígéred.


Úgy mint a sütit. :lol: :roll:

_________________
K.Tamás


2013. január 19., szombat 22:13
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: