Pontos idő: 2024. május 6., hétfő 0:48



Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 LED reflektor 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
hzshalas írta:
Valaki aki nagyon ért a villanyhoz, meg tudná mondani azt, hogy ez a lámpa , milyen átalakítással tudna fényerőszabályzós világításként működni? Gondoltam reggeli bekapcsoláskor szépen felerősödne ,este pedig lenyugodva kialudna. :) Esetleg mit kellene rajta megnéznem, hogy kiderüljön? Érdemes egyáltalán foglalkozni vele vagy veszett fejsze nyele?

Igen lehet a ledeket dimmelni.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. január 14., hétfő 20:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Valaki aki nagyon ért a villanyhoz, meg tudná mondani azt, hogy ez a lámpa , milyen átalakítással tudna fényerőszabályzós világításként működni? Gondoltam reggeli bekapcsoláskor szépen felerősödne ,este pedig lenyugodva kialudna. :) Esetleg mit kellene rajta megnéznem, hogy kiderüljön? Érdemes egyáltalán foglalkozni vele vagy veszett fejsze nyele?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. január 14., hétfő 20:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A lámpa adatai:
-50W
-6000K
-4500-5000lumen

Az akvárium pedig:
-br.112l
-80x35x40cm

Eddigi növényes próbálkozásaimnál 100W körüli ,6500K ,fénycső világított kb. 7000lumennel. Bár az nem volt ennyire koncentrált fény ugye. Ezért is leszek kíváncsi nagyon magamra :)

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. január 6., vasárnap 14:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
A lámpáról lehet tudni, hány lumenes?
Illetve mekkor is az akvád?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. január 6., vasárnap 11:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Visszatérve a LED reflektorokoz.

A próbaüzem 3 napja tart. Eddigi tapasztalatok: Melegedés normális azaz 8 óra világítás után jó meleg, de kézzel fogható, és nem forró a hűtőborda. Kezem a lámpa alá tartva semmi melegedés a vizet tuti nem fűti. A refi az akvárium felett kb. 15cm magasan van. A lámpa világításának az íve ebben a magasságban áll úgy , hogy a 80 cm széles akváriumot teljesen bevilágítja. Mivel a fény egy pontból jön, csodálatos, ahogy az árnyékok látszanak az akvárium alján a -fénycsöves világítással ellentétben. Ahogy a halak úszkálnak, ahogy a vízfelszín fodrozódik, hihetetlen szép. Sőt a vízfelszín fodrozódása a mennyezeten sem utolsó látvány :) A megvilágításból adódóan több lett az árnyékos rész is. Így egy leendő akváriumberendezésnél , nem árt ezt észben tartani.
Néhány szó a színekről. Kicsit tartottam tőle, hogy melléfogok és kidobott pénz lesz az egész, de egyenlőre alaptalanok voltak félelmeim. A zöldalga zöld maradt a barnás fa barna a neonok is csodás kék-pirosban pompáznak és a pinkdániók is szép rózsaszínűek. Piros növényem mostanában a kevés fény végett nem volt így csak sejtem, hogy ott sem lehet baj. (Talán a lotus de nehéz eldöntenem, milyen is akarna valójában lenni.)
Ja igen a kidobott pénz..ami remélem nem az. A lámpa ára 26E Ft volt.
Hirtelen ennyi . A tapasztalatokat gyűjtöm tovább és majd jegyzetelem. A végére pár fotó illusztrációként:

Az ideglenes helyen még szükség van "fényterelőre"

Kép

A zöld az zöld:
Kép

Némi barna:
Kép

És egy lotus ami látványos szinesedésbe kezdett:
Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2013. január 6., vasárnap 10:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
SlyChocolate írta:
Erről beszélünk ugye?
Van már róla infó a DIY fórumban?
Ha nincs akkor pár képpel és szöveggel megmutathatnád nekük a lápádat.
Én nagyon kivi lennék rá.


Megoldjuk:) Igen róla van szó!


Mexx2 írta:
Szóval messze veri a fénycsöveket és a halogént a te véleményed szerint?
Mondjuk takarékosság szempontjából mennyire jó?


A fénycsöveknél 10000% jobbak! Halogénra nem merek csak annyit mondani ,hogy energiatakarékosabb. Nem használtam sose HQI világítást így nem tudom.

_________________
Kép Kép


2013. január 6., vasárnap 3:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Kinai volt.....

Mint minden manapság.
Annó mi is szereltünk elvileg minőség led ledvilágítás.
Ami messze nem ment annyit mint a Te ledeid és sajna már cseélni kellett őket.
Icepeak írta:
(Ledeknel nem a W az ami szamit hanem a lumen. )

Ezt tuduk hisz vannak olyan ledek amik több watt de kevesebb lumen.
Szóval édemes megnézni mit vesz az ember.
És arról van már valami szabálysezű valami javaslat mennyi is legyen az annyi az akva fölött?
Icepeak írta:
Naplomban lathatjatok a vilagitasomat. 2db fénypanel van aminek az osszteljesitmenye 30w .

Erről beszélünk ugye?
Van már róla infó a DIY fórumban?
Ha nincs akkor pár képpel és szöveggel megmutathatnád nekük a lápádat.
Én nagyon kivi lennék rá.

Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. január 5., szombat 20:53
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Eleg regota hasznalok ledesvilagitast akvarium felett. Anno mikor kezdtem akkor egy 20literes fele raktam 20db 1W power ledet. Ezeket ismerhetitek , csillag alaku hutobordan vannak. Nagyon jo szolgalatott tettek. A 20db led kb1800—2000lument tudott papiron. A novenyek nagyon jol ereztek magukat. Egy hiba volt veluk. Kinai volt..... Hamar csokkent az erejuk meg akkor is ha hutottem. Nem ajanlom a gagyi markatlan ledeket. Sok jot irnak rola az infojukban de a fele se igaz. 20db led 6000FT volt + táp 2000ft + bordák 2000ft

Mostani akvabamban mar egy kicsit komolyabb rendszer van. En nem gyari reflektorokat hasznalok. Ezeknek is tulajdonsaga h hamar veszitenek a teljesitmenyukbol akkarmennyire hutjuk. Naplomban lathatjatok a vilagitasomat. 2db fénypanel van aminek az osszteljesitmenye 30w . (Ledeknel nem a W az ami szamit hanem a lumen. ) 3000lument tudnak leadni papiron es ez a valosagban is annyi sacc/kb. 5000k a szinhomersekletuk. Tapasztalataim szerint tokeletes a novenyeknek. Fontos dolog ezeknel a ledeknel a hutes és a tap. Tapnak egy stabiliualt tap szuksegeltetik. Fontos mindig nagyobb teljesitmenyu tapozvasarolni mint a ledek osszteljesitmenye. Oka ennek az , hogy ovjuk a tapot. Hutes.... Akarki akarmit mond kotelezo huteni. 30-35celziusz mev elfogadhato de felette mar a ledek teljesitmény csokkenest szenvednek. Itt is a tulméretezés a lényeg. Ajanlom a hutoborda es ventilator kombot erre. Valaki valamit nem ert szoljon segitek. NINCS FÉNYVESZTESÉG!!!!

Visszatérve a világításomra. Nem nagy összeg. Ledek 12000Ft Táp 5000 Hűtőborda+venti 4000Ft Armatúra free. Ez így 21000Ft. A ledek megfelelő hűtés mellet szvsz bírni fogják 2évig nagyobb teljesítmény vesztés nélkül. Ajánlani merem mindenkinek. Nállam bizonyított. Más fényforrást nem fogok használni (kivéve a nanomban :) )
Küldve az én SmartTab7-emről Tapatalk használatával.



Szóval messze veri a fénycsöveket és a halogént a te véleményed szerint?
Mondjuk takarékosság szempontjából mennyire jó?

_________________
K.Tamás


2013. január 5., szombat 20:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Eleg regota hasznalok ledesvilagitast akvarium felett. Anno mikor kezdtem akkor egy 20literes fele raktam 20db 1W power ledet. Ezeket ismerhetitek , csillag alaku hutobordan vannak. Nagyon jo szolgalatott tettek. A 20db led kb1800—2000lument tudott papiron. A novenyek nagyon jol ereztek magukat. Egy hiba volt veluk. Kinai volt..... Hamar csokkent az erejuk meg akkor is ha hutottem. Nem ajanlom a gagyi markatlan ledeket. Sok jot irnak rola az infojukban de a fele se igaz. 20db led 6000FT volt + táp 2000ft + bordák 2000ft

Mostani akvabamban mar egy kicsit komolyabb rendszer van. En nem gyari reflektorokat hasznalok. Ezeknek is tulajdonsaga h hamar veszitenek a teljesitmenyukbol akkarmennyire hutjuk. Naplomban lathatjatok a vilagitasomat. 2db fénypanel van aminek az osszteljesitmenye 30w . (Ledeknel nem a W az ami szamit hanem a lumen. ) 3000lument tudnak leadni papiron es ez a valosagban is annyi sacc/kb. 5000k a szinhomersekletuk. Tapasztalataim szerint tokeletes a novenyeknek. Fontos dolog ezeknel a ledeknel a hutes és a tap. Tapnak egy stabiliualt tap szuksegeltetik. Fontos mindig nagyobb teljesitmenyu tapozvasarolni mint a ledek osszteljesitmenye. Oka ennek az , hogy ovjuk a tapot. Hutes.... Akarki akarmit mond kotelezo huteni. 30-35celziusz mev elfogadhato de felette mar a ledek teljesitmény csokkenest szenvednek. Itt is a tulméretezés a lényeg. Ajanlom a hutoborda es ventilator kombot erre. Valaki valamit nem ert szoljon segitek. NINCS FÉNYVESZTESÉG!!!!

Visszatérve a világításomra. Nem nagy összeg. A ledek megfelelő hűtés mellet szvsz bírni fogják 2évig nagyobb teljesítmény vesztés nélkül. Ajánlani merem mindenkinek. Nállam bizonyított. Más fényforrást nem fogok használni (kivéve a nanomban :) )
Küldve az én SmartTab7-emről Tapatalk használatával.

_________________
Kép Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Icepeak 2013. január 6., vasárnap 16:10-kor.



2013. január 5., szombat 16:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Mexx2 írta:
SlyChocolate írta:
Most melyik lámpára gondolsz?


Amit te most belinkeltél a 4500k-es izzóval van.
Meg úgy tudom vannak egy páran akiknek az akvárium fölött hidegfényű led világít, de nem biztos.
Vagy van hozzá 6000-7000K közötti izzó is?

Tuti, hogy van olyan lámpatest amiben nagyobb kelvin számú led van.
Azt, hogy ezekben a refikben lehet-e utólag cserélgetni a fényforrást nem tudom.
Én ezt a lámpát csak példaképp dobtam be.
Sokszor érdemesebb külfüldről rendelni mint itthon sokszoros pofátlan árat kifizetni.
Lásd a bringa lámpámat.
Ha itthon venném meg hozzá a 2Watt/160lm-es ledeket darabja 1500Huf lenne. (most csak 1Watt/80lm-esek vannak benne)
Míg ezt kb. akár 20db/2500Huf-ért is megkaphatom.

Nem mindegy!
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. január 5., szombat 12:27
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: