Pontos idő: 2024. április 29., hétfő 6:16



Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 Bonsai 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Mivel nem érek rá soha semmire, így most szereztem magamnak, még egy hobby-t, bár a rendelt bonsai-om nem tudtam átvenni de még tegnap vettem egy cserjét, hogy próbára tegyem tehetségem saját bonsai nevelésében.
Mexx jóvoltából gyorsban némi írásos dokumentumost is szereztem ezek alapján pedig el is indítottam az első bonsai projec-tet.

Mivel még nem tolom nagy iparban, és még nem is tudom mennyire fog menni, csak "low tech" szinten estem neki a dolognak. Szóval nincsenek meg a megfelelő eszközök és nem is bonsai talba ültettem bonsai talajjal.
De van cserép, virágföld és knott talaj... na meg az olló (aztán ha működik a dolog majd beruházok)

Kép

A cserje eredeti cserepében eléggé elburjánzott a gyökérzet, így azt vissza nyírtam ahogy a könyvek is javasolják

Kép

Hogy a talaj vízáteresztő képességét fokozzam, valamint a gyökerek terjeszkedését is (remélhetőleg) megfelelő módon biztosítsam a talajt rétegesen alakítottam ki. Knott talaj -> virágföld -> knott talaj -> virágföld stb.
majd erre jött a növény maga.

Ezután következett a legmeghatározóbb rész az alap növény kialakítása. Eredetileg egy eléggé bokros tő lett beültetve. Három fő ág egy tőből ágazik szét majd a három fő ág ágazik tovább. Az stílust nem volt nehéz kitalálni, mivel ez az első, és az elsődleges cél, hogy megmaradjon és fejlődjön a fa így az egyenes stílust választottam. Minden csavarás és egyéb nélkül az egyenesen felfelé törekvő növény kialakítása a cél.

A tövet magát a könyvek javaslatai szerint cserép szint fölé helyeztem. A teljes cserép nem került feltöltésre, ezen még vacilálok, hogy szükséges-e. A holnap meghozza a választ. (alszom rá egyet :D )

Kép

A három fő ágból kettőt hagytam meg, ezek lesznek a törzs alapkövei és ezekből tervezem két külön korona szint kialakítását...

Kép

Sebkezelőt nem használtam, egyrészt mert nincs, más részt bízom benne, hogy mivel elvileg sziklakertben tartott növényről beszélünk amit sövényvágóval szoktak karban tartani, minden probléma nélkül fog gyógyulni. Ha nem, akkor pedig a megfelelő eszközökkel ezt is lehet orvosolni.

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 30., péntek 21:47
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: