Pontos idő: 2024. május 10., péntek 7:51



Hozzászólás a témához  [ 235 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Következő
 üzenetek 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Én a Bud Spencer- Terence Hill-esemben (azaz ahogy faluhelyen emlegették: bád szpíkör és sztrecsör háj) megyek, ami persze nem olyan jó, mint emez, de csak póló, na.

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 22:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
KaZe írta:
N-dee írta:
Akkor én a "NESZÓJJÁÁÁBEEEE!!!" feliratú polómban jövök. :lol:

:lol: :lol:

:lol: :lol:

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 22:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
N-dee írta:
Akkor én a "NESZÓJJÁÁÁBEEEE!!!" feliratú polómban jövök. :lol:

:lol: :lol:

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 22:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Akkor én a "NESZÓJJÁÁÁBEEEE!!!" feliratú polómban jövök. :lol:


2011. augusztus 1., hétfő 22:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Azt szeretném ha nekem nem sok beleszólásom lenne :lol: Tényleg .!!

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 22:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
N-dee írta:
papó írta:
Andris !
Tökéletesen igazad van :!:
Látod gyarló voltam ..pedig ugye ezt hangoztatom mindig én is.
Milyen lökött is tudok lenni néha :( :( :(


Pedig pont azért szeretem az akváriumaidat, mert az látszik rajtuk, hogy az élvezetért/élvezettel műveled azt amit művelsz és lehet, hogy nem fér bele minden követelménybe amiket a versenyeken elvárnának, de a számodra/számunkra mégis pont ezért kedvesek. Természetesen emellett jó, hogy segítjük egymást az ötleteinkkel - hiszen ahogy te is írtad egyszer nekem "sokszor nem igazán tetszik amit csináltam" -, mert így végeredményként olyat tudunk majd összehozni, ami neked/nekem/nekünk/és nekik is javarészt tetszik ;) Egy a lényeg, Te is benne legyél az alkotásodban, ne csak a vélemények!

Kicsit én is idepofátlankodnék néhány gondolat erejéig, ígérem, rövid leszek: :)
Mondjuk én nem értek úgy a növényekhez sem a medencék berendezéséhez, de vannak dolgok, amiket jónak/szépnek látok, ennyi. Mondjuk erről tudom, hogy ez véleményügyileg szubjektív, de ez egy hobbi még akkor is, ha az ember hivatásszerűen űzi. Azért csinálja, hogy valami olyan dolgot alkosson, amivel elégedett lehet és önnön magának tetszik. Ez nem a klasszikus definíciója a "szép"-nek, mert arra azt mondják: szép az, ami mindenkinek érdek nélkül tetszik.
1600 fotót lepontozni? Szerintem itt szétszortizzák a fotókat ránézésre egy csomó kupacra és csoportonként kezdik el pontozni. Vagy ahogy Amano-t láttam, sétálgat egy teremben, a lába előtt a kinyomtatott fotóhalmaz és válogat, csemegéz, de egy tény, hogy itt nincs kőbevésett szabály, mint mondjuk létezik a sportban, mert nem. Itt ilyet nem lehet és ezt mi sem mutatja jobban, hogy a bíráknak nagyon megoszlik a véleménye a medencék szépségéről. Elméletileg úgy nézne ki, hogy vannak a bírák és mondjuk az első 15-ben benne van az összes olyan medence, ami nekik tetszik, de ez korántsem így van. Megnézve a pontozásokat sokszor láttam azt, hogy 20. vagy még alacsonyabb helyen lévő medence tetszik egyiknek-másiknak.
A 2010-es győztes nekem például kicsit gyanús, de ez lehet, hogy csak amolyan összeesküvés-elmélet. Ugye a "ruszkik" abban az éveben csaptak nagy hírverést a növényezésnek, akkor látványosan nagyot változott az orosz növényes akvarisztika. Lett oroszra fordított japó magazin, miazmás és hogy hogy nem, több versenyző is berkeült a top 10-be, de ez csak az én zárójeles gondolatom.
Vagy ott van példának a 2007-es Dave Chow, Andris nagy kedvence (volt). Én akkor abban a medencében nem láttam meg az igazi szépséget, mondhatnám, nem tetszett. Most, időről-időre megnézem a medencét, mert mindig mutat valami szépséget, de ez akkor, amikor a verseny volt nem fogott úgy meg, mint mondjuk tette most.
Itt nincs konklúzió, csinálja mindenki a maga kis akváriumait úgy, ahogy az neki és a családnak tetszik és kész. Engem sem értenek meg azért, mert valamely kisakimba tengeri meszes köveket raktam csavart fűz darabbal és felengedtem félig az egészet vízzel. Van akinek nem tetszik, de van aki látja benne azt, amit akartam vele. Vagy a nagyobb akváriumaim, amiket szőlőtőkével meg gyökerekkel csináltam. Engem nem zavart sose, ha sötétebb volt a víz a "gyüker" miatt. Összedrótoztam őket, eltakartam mohával meg anubias-szal és csókolom, egy hátteres medencében, amiről ma már tudjuk, hogy fujj-fujj, nem szép, meg ósdi, miazmás, no de nem részletezem tovább, mert rövidet ígértem. :)
Papó, építgessed a medencéidet te is úgy, hogy elégedett legyél vele, aztán majd megyünk és remélhetőleg mi is csinálunk Neked egyet és majd azt is nézegetheted, de olyat csinálunk ám, ami nekünk tetszik. Tényleg, legyen Papónak beleszólása? :P

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 22:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Az előző hsz-om az én kezem munkáira is igaz :!: Tisztában vagyok vele, hogy sok versenykritériumnak nem felelek meg velük, de hát ez van. Sokaknak bejön, sokaknak nem és sokszor én sem vagyok velük kibékülve, de ha minden tökéletes lenne, akkor mivel tölteném a fél hétvégéimet? Így legalább mindig van egy kis tedd ide, tedd oda, csípd le ezt, növeszd meg azt ... :lol:


2011. augusztus 1., hétfő 21:36
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
N-dee írta:
papó írta:
Andris !
Tökéletesen igazad van :!:
Látod gyarló voltam ..pedig ugye ezt hangoztatom mindig én is.
Milyen lökött is tudok lenni néha :( :( :(


Pedig pont azért szeretem az akváriumaidat, mert az látszik rajtuk, hogy az élvezetért/élvezettel műveled azt amit művelsz és lehet, hogy nem fér bele minden követelménybe amiket a versenyeken elvárnának, de a számodra/számunkra mégis pont ezért kedvesek. Természetesen emellett jó, hogy segítjük egymást az ötleteinkkel - hiszen ahogy te is írtad egyszer nekem "sokszor nem igazán tetszik amit csináltam" -, mert így végeredményként olyat tudunk majd összehozni, ami neked/nekem/nekünk/és nekik is javarészt tetszik ;) Egy a lényeg, Te is benne legyél az alkotásodban, ne csak a vélemények!

Köszi Andris !
Mit is tudnék ehhez hozzáfűzni, hogy zavarba ne hozzalak.
Mindjárt másképpen áll holnap az olló a kezemben :)

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 21:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
Andris !
Tökéletesen igazad van :!:
Látod gyarló voltam ..pedig ugye ezt hangoztatom mindig én is.
Milyen lökött is tudok lenni néha :( :( :(


Pedig pont azért szeretem az akváriumaidat, mert az látszik rajtuk, hogy az élvezetért/élvezettel műveled azt amit művelsz és lehet, hogy nem fér bele minden követelménybe amiket a versenyeken elvárnának, de a számodra/számunkra mégis pont ezért kedvesek. Természetesen emellett jó, hogy segítjük egymást az ötleteinkkel - hiszen ahogy te is írtad egyszer nekem "sokszor nem igazán tetszik amit csináltam" -, mert így végeredményként olyat tudunk majd összehozni, ami neked/nekem/nekünk/és nekik is javarészt tetszik ;) Egy a lényeg, Te is benne legyél az alkotásodban, ne csak a vélemények!


2011. augusztus 1., hétfő 21:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Hathor írta:
Jaj, papó!

Nahogy elkeseredj! Sztem ezeknek a versenyeknek -- mint minden megmérettetésnek általában -- megvannak a nyertesei már jóval azelőtt, hogy minden versenyző munkáját megtekintette volna a zsűri. :( Ilyen a világ. De találtam pár kritériumot, ami alapján ítélkeznek az "ítészek" -- persze ezek is eléggé "rugalmasak értsd: szubjektívek", ha jól látom. Ha valaki nem érti az angolt, boldogan magyarítom :-)

http://www.aquaticscapers.com/en/grading-guidelines

Drága Timike !
Pont a szempontok alapján találtam ellentmondásokat.
No de hát ilyen az életünk minden területén előfordul.
Tudom jól .
Csak hát valahol ki kell dumcsizni .. 8-)

_________________
Kép


2011. augusztus 1., hétfő 21:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 235 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: