Pontos idő: 2024. április 27., szombat 22:56



Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő
 DIY CO2 low profile – pro kit… 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Pezosanyi, vagy tényleg ki vagy combosodva.....vagy nem tudom...esetleg egy kis teflonszalag a flakon menetére majd kérj meg már hogy tekerje ra finoman :P . A tömítetségen legyen a hangsúly, anno kompresszorral teszteltem művemet 8 bárig birnia kell egy colás kupaknak még megfurva is, gyárilag meg tizenbárig.... Ja és egy jó tanács...nem vagyok a csináld magad mozgalom ellensége, sok mindent megcsináltam én is házilag de a végén csak gyári lett majdnem mindenem...anyagilag nem igazán jó ez mert minden másfél szeresébe fog kerülni...


2015. december 21., hétfő 9:35
Profil

Csatlakozott: 2015. december 20., vasárnap 19:10
Hozzászólások: 2
Szia Papó
Köszönöm üdvözlésed.

Jannus. Igen ilyennel annó próbálkoztam a 2 literes befőttes üveg kupakján De akkor vizet desztilláltam vákuumban, hogy könnyűvizet kapjak alias "deutérium csökkentet" vizet. Hát na. Azóta is gondolkodom egy biztonságosabb megoldáson. mert a szénkefés vákuumszivattyú ne bírja a párát. Berendeltem egy pneumatikus vákuumszivattyú a többi mellé lásd lejjebb.:) az nem rozsdásodik semmitől esetleg a gyorscsatlakozó csonkok. Ami, van azok müanyag G 1/4 -es RO cső mentes csonkok.. abból kettőt nem tudok egymás mellé betenni a kupakra amit a RO rendszerhez használnak mert az átmérőjük 12mm G 1/4 -es cső mentes 19/coll os menetemelkedésű. Emiatt kellet vennem menetfúrót :). még a menetmetsző van hátra hogy tudjak POM-ból tömlő csatlakozót, köztes idomot készíteni:)

A gondom az hogy a kupakok nem zárnak rendesen. vagy én vagyok túl erős vagy a nyomás de leszakítja, ereszt, vagy leugrik, a kupak(megtörtént a szeme láttára és ne volt benne 2 bár). A végén már simán tudtam körbe körbe tekerni a kupakot.

Szóval nincs megfelelő kupakom, vagy rosszak az üvegek.

Első alkalommal a rendszer vázát képező szettek, csatlakozók, fejtörés és bütykölése után a merevítő csöves -szétfeszítős megoldással próbálkoztam. melynél a csövek feszítésénél eresztett(javítás mozgatás és utána pillanatragasztó). Ekkor a patikában kapható fekete kemény szögletes kupakkal próbálkoztam melynél nem igazán akartak eltömíteni a kúpos feszítések, Ahogy melekedett a nyomás púposodott kupak és elkezdett ereszteni. Mire sikerült összebuherálnom, elérte a 1,8 bárt a pupak szétment. Levált a fedele a kupak hengerrésznél. kakukk....

Másodjára a 6/24 órás epoxit használtam a csöves rendszerhez. A kupakok ha jól emlékszem piros coopos kólásüvege kupakok voltak. annak simán megszakadtak a menetei 1,8- 2 bár körül, vagy ilyen nyomásnál nem zárt rendesen, húznom kellet a kupakon és megszakítottam a menetet.

Harmadjára "kocakola 0" (ez itt nem a reklám helye)kupakot az 5perc-2 órás epoxival ragasztottam. Ekkor nem "kötött" bele az 5mm -es csö. 1,8 bár körül kezdett el ereszteni a cső mentén (igen meg lett csiszolva és felület érdesítve, zsírtalanítva) kis erőfeszítéssel simán kihúztam mikor a tömlőt le akartam húzni a csőcsonkról. Első körben a pillanatragasztó sem segített. 1,8 bárnál ismét elkezdett engedni...
Majd édesapám bosszankodásom láttán hogy 3. napja szenvedek a cuccal hozott egy Erélyi szódás flaskát (mint Killernél) a garázsból és egy vastag szíkvizes csere szódásüveget a régi fajtából jó porosan címke nélkül így nem tudom kié volt. Mikor a ragasztás nem sikerül édesapám adott valami fehér port azzal beszórtam a kivezető csövek sarkait és pillanatragasztót kellet rá csepegtetnem .. Ezt a műveltette a kupakok csöveinek mind két oldalán elvégeztem biztos ami biztos alapon és így úgy néz ki hogy egyenlőre működik.

Kedden jön meg a tűszelep(ami volt itthon áramlásszabályzó az pont nem jó :( ) mágnesszelep, pneomatikus golyóscsap, mini FESTO nyomáscsökkentő merőórával (0-9 bárig ha felmenne a nyomás 1,8-2 bár fölé, akkor nem kell a tűszeleppel bajlódni.
Ekkor beiktatok egy bicikli vagy autó szelepet a felpumpáláshoz. Eddig a harisnya-belógatós módszer tűnik a legstabilabbnak.
Ahogy rácsepeg lereagál a citromsav. Jobban megfigyelhető a töltet.
Amire még gondoltam hogy a patikus kupakot vászonnal vagy üveg szálal megerősített Epoxi gyantában, a csöves megoldás helyett a beszorítós megoldással. Az üvegszálas epoxi merevítést a kapkodás miatt mindig kifelejtettem eddig.
Vagy van itthon saválló kupak, amit az akkumulátorsav/ sósav palackján használnak. Annak a külső piros biztonsági sapkáját eltávolítva a belső Teflon szerű kupakkal próbálkozni szövettel megerősített epoxi burkolattal, s hogy csöves vagy beszorítós megoldással még nem tudom.

Időközben találtam egy köbanyai literes sörösüveget mely már itt állt fél éve bontatlanul. Levettem a kupakot, feltettem a kólás üvegre és láss csodát meghúztam majd ráhúztam kézzel, és....

a kupak kitágult és ugyan úgy forgott az üveg száján, hogy azt tette a piros coopos kólás üveg:( ráadásul tömítő perem volt benne tömítés helyett. nem úgy mint a kólás kupakban. Azt is próbáltam hogy gumi gyűrűt raktam a V perembe tömítésnek, az se segített a kupakok silány anyaga miatt.
Szerény véleményem szerint ahány üveg annyi menet a palackokon és kupakokban. Szabvány de valamiben mind más.


2015. december 21., hétfő 0:46
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Üdv a fórumon. Anno pneumatikai boltban vettem olyan gyorscsatlakozót, ami egyik oldala a kemény nagynyomású csövet fogta be mint a RO gépeken stb, a lényeg a másik oldal ami sima 4-es vagy 5 menettű volt. Furtam egy pici lyukat a flakonra, szépen lesorjáztam, maj belehajtottam a másik oldalt meg csavar rá. Stabil megoldás volt nem eresztett, nem keményedett meg a kupak és nem tört. Egyetlen hátránya hogy a savas közeg idővel megkezdi és rozsdásodik.


2015. december 20., vasárnap 21:55
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pezosandor írta:
Bakker 3 napja szórakozom kupakokkal ..
Taløátma szentkirályit , meg kólás és ásványvizes kupakokat ..
DE vagy en vagyok eröss vagy a mügyanta nem fogja meg vagy a faxom tudja de csak nem akar összejönni Sörözni nem sörözik senki a csládban így sörös kupakokat nem találtam. A patikai keménby kupak is kettévált a sarokonál :

Valakinek nincs feleslegben 2 db kész kupak már 4 napom elment a műgyantázásra és 3 töltet a próbálkozásoknál :(
Bezzeg a buborék számláló az meg volt 3 óra alatt a nagy nyomású rendszerhez :(

Előre is köszönöm a segítséget ha akad.
Üdv Zoli.


Üdv a fórumon .

Remélem kapsz segítséget :)

_________________
Kép


2015. december 20., vasárnap 20:05
Profil

Csatlakozott: 2015. december 20., vasárnap 19:10
Hozzászólások: 2
Bakker 3 napja szórakozom kupakokkal ..
Taløátma szentkirályit , meg kólás és ásványvizes kupakokat ..
DE vagy en vagyok eröss vagy a mügyanta nem fogja meg vagy a faxom tudja de csak nem akar összejönni Sörözni nem sörözik senki a csládban így sörös kupakokat nem találtam. A patikai keménby kupak is kettévált a sarokonál :

Valakinek nincs feleslegben 2 db kész kupak már 4 napom elment a műgyantázásra és 3 töltet a próbálkozásoknál :(
Bezzeg a buborék számláló az meg volt 3 óra alatt a nagy nyomású rendszerhez :(

Előre is köszönöm a segítséget ha akad.
Üdv Zoli.


2015. december 20., vasárnap 19:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. szeptember 21., vasárnap 11:41
Hozzászólások: 46
Köszönöm az üdvözlést is :)


2014. szeptember 21., vasárnap 17:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Gelfiro írta:
Rendben, köszi az tanácsot :)

Üdvözöllek a fórumon.
:pápá: :pápá:

_________________
Kép


2014. szeptember 21., vasárnap 17:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. szeptember 21., vasárnap 11:41
Hozzászólások: 46
Rendben, köszi az tanácsot :)


2014. szeptember 21., vasárnap 16:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 11:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Ófehértó (Nyíregyháza és Nyírtelek)
az én palackom is csak 1,8 liter, szerintem tök mindegy, annyi hogy neked kicsit kevesebb térfogat lesz a termelődött gáznak, a lényeg hogy mikor már egy palackba lesz az összes folyadék akkor is bele fog férni, és még a gáznak is marad hely. Szerintem nem kell változtatnod az arányokon, esetleg ha nagyon biztosra akarsz menni akkor használj 25%-al kevesebbet minden alapanyagból mert ugye ennyivel van kevesebb helyed :) csak így ugye ennyivel rövidebb lesz a töltet élettartama.
nekem most fut ki a töltet, a végén jól felkevertem a maradékot kísérlet képen, felment 4 bar-ra a nyomás simán bírta a palack ;)
A visszacsapó szelepeket építsd be most én is épp azokat gyártom! :D


2014. szeptember 21., vasárnap 16:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. szeptember 21., vasárnap 11:41
Hozzászólások: 46
Sziasztok!

Megérkezett hozzám is a D501-es modell, a napokban tervezem üzembe helyezni.
A kérdésem a következő. A 2l-es pet palackot nem tartom valami biztonságosnak, erősen gondolkodom szódás palack alkalmazásán.
Ebből viszont csak 1,5l-est tudtam szerezni. Működik ezzel is az alap keverési arány vagy változtatni kell rajta?


2014. szeptember 21., vasárnap 16:10
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 239 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: