Pontos idő: 2024. április 27., szombat 23:02



Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 Milyen világítást használjak? 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
papó írta:
Stevo !
A betyárját milyen szépséget találtál .
Nem csodálom , hogy szeretnéd megvalósítani.
Felkötöm én is a gatyámat , hogy tudjak segíteni.

Igazából mindig is szerettem a biotóp aksikat, a család/barátnőm kevésbé, nem találják szépnek... hogy milyen barna a víz stb... George Farmer nagy spíler biotópok terén, és ez az aksi meg növényesítve is van, szolidan! és épp ez fogott meg, hogy nem agyontápozott, co2-s aksi, hanem low-tech körülmények között is működik. Ha nagyon szigorúan vesszük nem teljesen biotóp, de ennyi engedményt teszek, hogy a kontinens Dél-Amerika, és nem egy specifikus táj.

Ami kérdéses, az aksi mérete 70x30x30 vagy 70x30x40 jöhet szóba, itt lenne az asztalomon, hogy végre szem előtt legyen. :)

Amit gondoltam:
kvarchomok/homok -> előtér
red moor gyökerek -> sikerült egy olyat kilegozni, hogy csak na :)
maradt még egy kis jbl aquabasis plus + akadama -> ebbe lehetne ültetni
növényesítés -> tenellus/sagitaria előtérnek, limnobium úszónövény, esetleg egy bleheri a sarokba + cabomba bár ez kérdéses még
halak -> corydorasok, 1 hím 2 nőstény apisto és emellé még kérdéses, hogy lehet-e, ill. hogy milyen rajhalat ?


2012. szeptember 11., kedd 22:40
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Stevo !
A betyárját milyen szépséget találtál .
Nem csodálom , hogy szeretnéd megvalósítani.
Felkötöm én is a gatyámat , hogy tudjak segíteni.

_________________
Kép


2012. szeptember 11., kedd 22:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
papó írta:
stevo írta:
Sziasztok!
Elég rég szóltam hozzá a fórumhoz, mea culpa, de most egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Egy 70x30x30 -as aksit, ami bruttó 63 liter, gyakorlatban szerintem 58-60 liter max, ha 55 W világítással lőném, lowtech (szűrés adott, micro/macro/carbo, co2 nincs) körülmények között valszeg algásodás lenne a vége, és ha 15-20 cm magasságban lenne a lámpa, akkor is?

Köszi előre is a segítséget.

Ha megemeled a világítást természetesen sok fény elvész a nagy világmindenségben illetve a szobában. :D
A tápozást kell nagyon megválasztanod , mert ez a makro .mikro dolog úgy hülyeség ahogy kitaláltákfőleg egy ló tech :D akvárium esetében.
Ez csak arra jó, hogy ne kellejen gondolkodni.
Olvass kicsit ha lesz időd:
viewtopic.php?f=59&t=648
Segítek ha szükséges ....

Azért kérdem, mert kisebb aksira váltok, és akkor tudnám a régi világítást használni, de nem szeretném, ha elöntene az alga. Ha nem megoldható, akkor kénytelen leszek eladni és venni egy másikat... Tápozáson tudok még változtatni, nincs kőbe vésve...
Egy biotóp-növényes hibrid aksin gondolkozok, ez adta az ihletet: http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=3604, csak persze kicsit más az elrendezés, meg nagyobb is stb.


2012. szeptember 11., kedd 22:15
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
stevo írta:
Sziasztok!
Elég rég szóltam hozzá a fórumhoz, mea culpa, de most egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Egy 70x30x30 -as aksit, ami bruttó 63 liter, gyakorlatban szerintem 58-60 liter max, ha 55 W világítással lőném, lowtech (szűrés adott, micro/macro/carbo, co2 nincs) körülmények között valszeg algásodás lenne a vége, és ha 15-20 cm magasságban lenne a lámpa, akkor is?

Köszi előre is a segítséget.

Ha megemeled a világítást természetesen sok fény elvész a nagy világmindenségben illetve a szobában. :D
A tápozást kell nagyon megválasztanod , mert ez a makro .mikro dolog úgy hülyeség ahogy kitaláltákfőleg egy ló tech :D akvárium esetében.
Ez csak arra jó, hogy ne kellejen gondolkodni.
Olvass kicsit ha lesz időd:
viewtopic.php?f=59&t=648
Segítek ha szükséges ....

_________________
Kép


2012. szeptember 11., kedd 21:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Sziasztok!
Elég rég szóltam hozzá a fórumhoz, mea culpa, de most egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Egy 70x30x30 -as aksit, ami bruttó 63 liter, gyakorlatban szerintem 58-60 liter max, ha 55 W világítással lőném, lowtech (szűrés adott, micro/macro/carbo, co2 nincs) körülmények között valszeg algásodás lenne a vége, és ha 15-20 cm magasságban lenne a lámpa, akkor is?

Köszi előre is a segítséget.


2012. szeptember 11., kedd 21:17
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Annyit tudok hogy a hagyományos fénycsövek megadott kelvinszáma csak egy bizonyos hómérsékletig igaz.
Melegedés hatására jelentős eltérések lehetnek.
Ennek a hibának a javítására fejlesztették ki a ritka földfémes fényporokkal töltött fénycsöveket melyek jobban tolerálják a hőt .
Természetesen mivel új fényporokkal a választható spektrum is növekedett így 5 fajta "töltettel " a kívánt színhőmérséklet sokkalta pontosabban beállítható.
Tehát ezek a fényforrások nagyon jók .

_________________
Kép


2012. szeptember 10., hétfő 20:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Használ-e valaki ötsávos teljes spektrumú fénycsöveket?
Szerintetek ezek a csövek okozhatnak-e algásodást?
Ezekre gondolnék.
http://bolthely.hu/tungsram/fokat/48077c615689d_Otsavos_-_Teljes_spektrumu_fenycsovek

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. szeptember 10., hétfő 19:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Sziasztok!

A Daywhite cső hány K-s?

_________________
KépKépKépKép


2011. november 5., szombat 12:15
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
stevbig írta:
Helló!

Szerintem mindenképp jobb választás a 865-ös én próbáltam annak idején és nagyon sok a különbség.
A 840-es nekem nagyon sárgásnak tűnt.
Itt betudod szerezni olcsón http://bolthely.hu/tungsram/id/01041_Ko ... 411mm_2G11
De ha jársz Debrecenbe ott is meglehet próbálni beszerezni, Osram márkabolt.

Köszi!Igen tudom hogy ott lehet kapni,de 500ft-ért lenne a 840 :( .Akkor csak 865 lesz!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. október 31., hétfő 18:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 11., vasárnap 5:47
Hozzászólások: 884
Tartózkodási hely: Debrecen
Helló!

Szerintem mindenképp jobb választás a 865-ös én próbáltam annak idején és nagyon sok a különbség.
A 840-es nekem nagyon sárgásnak tűnt.
Itt betudod szerezni olcsón http://bolthely.hu/tungsram/id/01041_Ko ... 411mm_2G11
De ha jársz Debrecenbe ott is meglehet próbálni beszerezni, Osram márkabolt.


2011. október 31., hétfő 14:55
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: