Pontos idő: 2024. április 27., szombat 20:19



Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 A nagyra becsült zsűri véleményei , tanácsai .. 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
112.

Német Patrik :

Szép munka.Nekem valahogy kicsit lapos,csinálhattál volna hatra fele egy kis emelkedőt,több mélység érzettel. fotó
jól sikerült,talán az Amandae-kat lecseréltem volna!

András Czesznak :

Összességében kellemes látvány. Nagyon ötletesek a fák, jó választás volt. Az akvárium méretei viszont egyáltalán nem érezhetőek, első ránézésre egy kb 60x15x20 cmes akváriumnak tűnik, a mélységérzet teljesen hiányzik. A talajszintet hátrafelé emelni kell. Tovább rontja az arányokat a Litorella vastag levele, de a vegyes gyep kifejezetten tetszetős. Csak így tovább!


Tibor Piroska :

Bár ez sem újdonság de szépen újra gondolt a téma!
Levegős igazi szavannai hangulata van az akvának és sokkal több látványban mint az elődei!
Ami miatt nagyon tisztelem!

Tommy :


Nem új ötletről van szó, találkoztam már sokszor ilyen fa megoldással, de ez akkor is nagyon egyben van, tökéletes arányok. Talán csak az előtéri növények kondíciója, ami kifogásolható.


Micskei János :

Az összkép szép, harmonikus. Egy kissé háttérbe szorult téma-tájkép elevenedik meg melynek nagyon örültem. Nem szokványos "tömeg" akvárium, ezért is kapott maximális pontot.
A halak nem a megszokott helyen vannak.."kúsznak" a fűben, mint egy legelésző csorda...de számomra ez csak növelte az akvárium értékét.


Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
116.
Német Patrik:

Gratulálok,szép munka,a fotó az egyik legjobb -e versenyen.
Nekem valahogy a kövek nem jönnek be,ezt mar megbeszéltük.
Az elrendezés jol sikerült,el tudnám képzelni ezt egy sokkal nagyobb akváriumban.
A halak sajna nem voltak hajlandók egyben,csapatként úszni.
En személy szerint a víz felszínt fodroztam volna,de lehet,hogy kipróbáltad,és ez
jobban adta a hatást!
Remélem vissza térsz az erdős fás elrendezésekhez,az a te asztalod!Szeretem a munkáid,csak így
tovább!

András Czesznak:

Gyönyörű mintapéldája a Dél-Kínai-karsztvidék akváriumi megvalósításának. Az előtéri növényzettel még foglalkoztam volna többet, és egy alacsonyabb fotózási szöget választottam volna az akváriumnak, hogy a kőtornyok monumentalitását kihangsúlyozzam. 60 literbe kicsit nagynak érzem a neonokat. A növények majd kicsattannak az egészségtől, összességében egy szép akvárium. Szép munka!


Tibor Piroska :

Nagyon részletes sok-sok apró finomsággal bár már ezt a koncepciót láttuk.
Talán csak egy tipp ehhez a berendezéshez a neonok nem igen illenek ide,talán túl hivalkodóak.
Mindenesetre nagyon szépen megoldotta ezt a hegyes tájképet rengeteg részlettel, finomsággal ami nagyon megfogja az embert!
Illetve van mélysége is az akvának amit mondjuk meg őszintén 60 literben nem egy könnyű feladat megvalósítani.
Főleg ebben a minőségben!

Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
135.

Német Patrik :

mádni való az a Lilaeopsis brasiliensis mező,igaz en kevertem volna valamivel,ami megtöri az egyhangúságát!
A Nana-t egybe növesztettem volna a két oldalról,amolyan boltív szerűen!
Szép egészséges növényzet,talán a halak kicsit nagyok.Szép munka,gratulálok!

Tommy :

Számomra az egyik legkedvesebb akvárium, sajnálom, hogy a háttér így "belerondít" sajnos nem illik hozzá, vagy csak a kivitelezés nem sikerült a tervezettre. Nem elsősorban a kreativitását emelném ki, hanem inkább a hangulatát.

Szabó Krisztián :

Egy remek, klasszikus scapet sikerült összehozni, iszonyat látványos a két oldali dekor fa választás, és szépen gondozva is van
Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
133.

David Szabo :

Az egyik legszebb fotó a mezőnyben! Az akvárium egy igazi csoda alkotás, ha fentebb úsznának a halak akkor több pont is jöhetett volna. (Tudom, hogy nem egyszerű dolog a halakat fotózni... :)

Német Patrik :

Szép munka,latszik,hogy sokat foglalkoztál vele,igaz az első összeállítás nekem jobban tetszett.
Valahogy a bal oldal nem az igazi a jobb nekem sokkal természetesebb!
A halak fent középen úsztak volna,talán sokat dobot volna rajta!
Gratulálok.De jo lenne valami ujjat látni tőled!


Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
126.

David Szabo:

Ez a talajtakaró nagyon mutatós lett, nálam emiatt a nano mezőny egyik legjobbja!


Szabó Krisztián :

Nagyon szép ug mező, ez a kis növény a kedvencem. A háttér hiánya nagyon lerontja ezt az amugy látványos elrendezést, legközelebb erre jó lenne időt fordítani

Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
papó írta:
159.
Andrea Tremmel - Cseh:

jaaaaj azok a csodas nagy diszkoszok. Nem semmi milyen szep szines es szepek a novenyek is ezen halak altal igenyelt hofokon, vizparametereken... szivesen nezegetnem en is itthon, ha a kadon kivul lenne mashol is hely 500liter viznek ;)


/ :D :D /


Gabor Gyuricza :

Ossz benyomas :.Zavaro az osszkepben szamomra a cserepben tartott noveny,nem illik oda,rontja a termeszetes osszhatast.
kreativitas : ,tetszik a mattenes megoldas,rengeteg technika elrejtheto vele.Nagyon tetszik a hosszaban elhelyezett ag,viszont az akvarium bal oldala vhogy nem illik bele az osszkepbe.
Halak,berendezes harmoniaja : t.Nagyon szepek es egeszsegesek a halak,nagyon tetszenek a szineik,vmi megis hianyzik de nem tudnam megmondani mi,ami feldobna megjobban a latvanyt



Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
188.

Kiriakov Andrea :


A háttérben lévő vízinövény (ambúlia?) egy kicsit kesze-kuszává teszi a képet. Én visszavágnám, és a levágott részeket elültetném a lent lévő tövek mellé, hogy egyenesebb és dúsabb legyen.


Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:18
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
198.
Kiriakov Andrea:

Gratulálok az anubias bokrokhoz :)

Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
195.

Kiriakov Andrea :

Sok féle rajhal van benne, de sajnos egyikből sem tudok összeszámlálni egy tisztességes rajt. Ez fontos ezeknek a halaknak az életében, sokkal jobban érzik magukat, ha többen vannak.


Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
141.

Kiriakov Andrea:

Két dolgot tudnék javasolni jövőre: hátteret neki :) akár fehéret, akár feketét, vagy bármit. És kivárni azt a pillanatot, hogy minden diszi látszódjon, mert így nem tudjuk azt a szép kéket megcsodálni.

Kép

_________________
Kép


2017. április 28., péntek 20:15
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: