Pontos idő: 2024. április 29., hétfő 11:22



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő
 versenykiírás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
Maradjon úgy mint tavaly volt szerintem jó az úgy 8-)


2015. szeptember 27., vasárnap 16:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
aladin írta:
Lesz verseny Papó ?

Mintha másnak is tetszene a versenyzők részvétele a pontozásban .

Le ne nyúlják az ötleted :)


Hogyan érted a "lenyúlást " ?

Ki tenne ilyet ?

_________________
Kép


2015. szeptember 27., vasárnap 16:09
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 27., kedd 22:50
Hozzászólások: 39
Lesz verseny Papó ?

Mintha másnak is tetszene a versenyzők részvétele a pontozásban .

Le ne nyúlják az ötleted :)


2015. szeptember 27., vasárnap 15:58
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Tervezés alatt .

_________________
Kép


2015. szeptember 4., péntek 9:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Van valami fejlemény verseny terén ?


2015. szeptember 3., csütörtök 22:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 26., hétfő 19:03
Hozzászólások: 692
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Szerintem jó ötlet, hogy mindenki szavazzon, aki nem, annak érvénytelen a nevezése.
Szintén jó ötlet a zsűri, és az 50-50%-os szavazók/zsűri arány.
Viszont szerintem az kevésbé jó, hogy minden nevező végigpontoz egy kategóriát és slussz. Szerintem az lenne az ideális, ha minden kategóriában lehetne szavazni 5 akváriumra. Lehet, hogy nem mindenki kapna pontot, de engem személy szerint nem annyira érdekelne, hogy 32. vagy 48. lett az akváriumom. Ha nagyon kell vélemény, itt a fórumon szívesen ír bárki, bárkinek az akváriumáról, ha szépen megkérjük. Ha meg zsűri lesz, az gondolom amúgy is végigpontozza az összes akvát, tehát adott lesz a sorrend. Max amelyik akva nem kapott szavazatot, ott a zsűri véleménye 100%-ban érvényesül. Az előző versenyek végeredménye azért azt mutatja, hogy a közösség jól meg tudja ítélni, hogy melyik akvárium hová sorolható a mezőnyben, és én nem hallottam vitatott helyezésről sem, ami azt mutatja, hogy el is fogadjuk a döntést. Ha egy szakértő zsűri még rásegít, és aktivizálunk mindenkit, hogy leadja a szavazatát szerintem nem lehet kérdés a végeredmények kapcsán.


2015. június 15., hétfő 19:36
Profil

Csatlakozott: 2011. június 13., hétfő 15:30
Hozzászólások: 149
Beni írta:
DonaTTT írta:
Abban egy rossz dolog van, ha nem a saját kategóriádban szavazol, mégpedig az, hogy nem igazán tudsz "szakmai" szavazatokat leadni egy másik kategóribán, hiszen azt nem ismered annyira.Én mint növényfej szépnek tartom a biotópokat, de nagyon nem tudnám eldönteni melyik jobb és miért.

Nem hiszem, hogy elvárás a szakmai szavazat, vagy épp fejből vágni, hogy egy biotópban tényleg csak odaillő élőlények vannak-e. Itt "amatőrök" indulnak, és ebben a szellemben is szavaznak, egymásra.
Egy szakmai zsűri felállítása jó ötlet (és lehetne 50-50%-os szavazatátlag az indulók szavazataival), de oda tényleg olyan embereket kell találni, akik "nevek", és a véleményüket a többség el tudja fogadni. Hogy a zsűri is korrekt legyen, kéne 5 fő.

A legnagyobb megtiszteltetés az lenne ha Papó elvállalná a zsűrizést .


2015. június 15., hétfő 16:19
Profil

Csatlakozott: 2014. december 28., vasárnap 21:57
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Tatabánya
DonaTTT írta:
Abban egy rossz dolog van, ha nem a saját kategóriádban szavazol, mégpedig az, hogy nem igazán tudsz "szakmai" szavazatokat leadni egy másik kategóribán, hiszen azt nem ismered annyira.Én mint növényfej szépnek tartom a biotópokat, de nagyon nem tudnám eldönteni melyik jobb és miért.

Nem hiszem, hogy elvárás a szakmai szavazat, vagy épp fejből vágni, hogy egy biotópban tényleg csak odaillő élőlények vannak-e. Itt "amatőrök" indulnak, és ebben a szellemben is szavaznak, egymásra.
Egy szakmai zsűri felállítása jó ötlet (és lehetne 50-50%-os szavazatátlag az indulók szavazataival), de oda tényleg olyan embereket kell találni, akik "nevek", és a véleményüket a többség el tudja fogadni. Hogy a zsűri is korrekt legyen, kéne 5 fő.


2015. június 15., hétfő 15:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. október 11., szombat 18:24
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Baz megye, Forró
Abban egy rossz dolog van, ha nem a saját kategóriádban szavazol, mégpedig az, hogy nem igazán tudsz "szakmai" szavazatokat leadni egy másik kategóribán, hiszen azt nem ismered annyira.Én mint növényfej szépnek tartom a biotópokat, de nagyon nem tudnám eldönteni melyik jobb és miért.


2015. június 15., hétfő 12:06
Profil

Csatlakozott: 2014. december 28., vasárnap 21:57
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Tatabánya
Javaslataim:
Egyetértek az egyszerűsítéssel, de a 0-10 pontig terjedő osztályzás túl darabos, sok lenne a 8-9-10 pont, és nem lehetne érezni az apró, hajszálnyi különbségeket. Javaslom a 0-100-ig terjedő skálát, csak "összkép" címszóval, amibe beletartozik minden.

Már tavaly is javasoltam, hogy ne csak pár akváriumra lehessen (kelljen) szavazni. Ha valaki indul, akkor vegye tudomásul, és fogadja el, hogy legalább 1 teljes kategóriát végig kell szavaznia, lehetőleg rövid, szöveges értékeléssel is, amiben megindokolhatja az alacsony, vagy épp magas adott pontszámot. Szerintem úgy korrekt, ha NEM azt a kategóriát szavazza, amiben indult, hogy a saját helyezését se javítani, se rontani ne tudja.

Ha minden induló végigszavaz egy egész kategóriát, akkor a kategóriában mindenkinek EGYENLŐ számú szavazata lesz. Lehet összegezni is, átlagolni is, mindenképp valós eredményeket kapnak a versenyzők.


2015. június 15., hétfő 11:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: