Pontos idő: 2024. május 21., kedd 6:20



Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
 128L - Amsel Nature (Első növényesem) 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
JANNUS333 írta:
Valamennyi biztos fel fog nőni...bár azt tud hogy pl a guppynövendék 1cm korátol már vígan vadásza a garniat....


Guppijaim nincsenek. Dánióim vannak (aranygyürüs és színpompás. Kisebbek, mint pl. a zebra dániók, de attól még biztos, hogy megennék a kicsiket ha szembe jönnek.) Illetve 4 db neon van, költözésre várnak, csak az még odébb van, valamint villásfarkú kalászhalak. Na bennük sem bízom, ilyen szempontból. A többi csak algaevö harcsa. (Oto és anci)

Szóval max a harcsák nem flnák fel a kicsiket, de egyszer egy kis furcatust (ami ugye már születéskor is nagyobb, mint egy kis garnéla) a neon(!) gond nélkül evett meg.


2016. május 6., péntek 18:33
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
rigoszabi írta:
JANNUS333 írta:
Szép az aki meg a garnik is..kihalászni a petéseket egyre nehezebb lesz....petésen egyre többet fognak bújkálni...napokig elő se jönnek..


Köszönöm, és igen, tapasztalom, hogy félénkebb lett. Ma is csak azért láttam meg, mert egyeltem a stau-t és kiúszott belöle. Dilemmában is vagyok, mert a nagy akva már egy szépen beállt, egyensúlyban lévö rendszer, amihez végre hozzászoktak a YF neonok is. De van egy 10 literes nano-m, amiben a kicsik nagyobb biztonságban lennének, mert abban csak két picike hal van (nano, illetve növendék hal), 2-3 helena (mondjuk nem tudom, azok bántják a kis garnélát?) és 4 másmilyen neocaridina. De ugye ott jóval nagyobb eséllyel lesz a kicsiknek már túl magas nitritszint. Ugyanakkor ott a sarokszürön még egy plusz szivacsvédö is van, pont a növendékeknek.

Nem mertem átteni (még) mert a nagyban van co2 pl. így alacsonyabb a PH, illetve mondom, sérülékenyebb az egyensúly is a kicsiben és ettöl félek. Viszont ha a nagyban rátalálnak a halak a kicsikre, akkor semmi esélyük. A skimmer/kimenö ág végébe lehet veszek egy kis szivacsdugót. Aztán imádkozom, hogy legalább 4-5 kicsi felnöjön. Már annak is nagyon örülmék. Búvóhely van böven, a sürü növényzet közé max az ancik és az amanok úsznak, de azok nem gondolom, hogy veszélyt jelentenének. Meglátjuk...

Valamennyi biztos fel fog nőni...bár azt tud hogy pl a guppynövendék 1cm korátol már vígan vadásza a garniat....


2016. május 6., péntek 13:50
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
JANNUS333 írta:
Szép az aki meg a garnik is..kihalászni a petéseket egyre nehezebb lesz....petésen egyre többet fognak bújkálni...napokig elő se jönnek..


Köszönöm, és igen, tapasztalom, hogy félénkebb lett. Ma is csak azért láttam meg, mert egyeltem a stau-t és kiúszott belöle. Dilemmában is vagyok, mert a nagy akva már egy szépen beállt, egyensúlyban lévö rendszer, amihez végre hozzászoktak a YF neonok is. De van egy 10 literes nano-m, amiben a kicsik nagyobb biztonságban lennének, mert abban csak két picike hal van (nano, illetve növendék hal), 2-3 helena (mondjuk nem tudom, azok bántják a kis garnélát?) és 4 másmilyen neocaridina. De ugye ott jóval nagyobb eséllyel lesz a kicsiknek már túl magas nitritszint. Ugyanakkor ott a sarokszürön még egy plusz szivacsvédö is van, pont a növendékeknek.

Nem mertem átteni (még) mert a nagyban van co2 pl. így alacsonyabb a PH, illetve mondom, sérülékenyebb az egyensúly is a kicsiben és ettöl félek. Viszont ha a nagyban rátalálnak a halak a kicsikre, akkor semmi esélyük. A skimmer/kimenö ág végébe lehet veszek egy kis szivacsdugót. Aztán imádkozom, hogy legalább 4-5 kicsi felnöjön. Már annak is nagyon örülmék. Búvóhely van böven, a sürü növényzet közé max az ancik és az amanok úsznak, de azok nem gondolom, hogy veszélyt jelentenének. Meglátjuk...


2016. május 6., péntek 13:37
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
rigoszabi írta:
papó írta:
rigoszabi írta:
Kukucs:
Kép

Látom terhesgondozás lesz ..


Igen, de a háttérben ott jön már egy felvigyázó :)
Ma karbantartáskor megtaláltam, már nagyobb hasa van. Lassan tolófájás jön. Utána örült mód bújkálás (remélem) :) Mert kihalásznom még nem sikerült. Ma is csak egy pillanatra bukkant fel.

Szép az aki meg a garnik is..kihalászni a petéseket egyre nehezebb lesz....petésen egyre többet fognak bújkálni...napokig elő se jönnek..


2016. május 6., péntek 13:15
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
papó írta:
rigoszabi írta:
Kukucs:
Kép

Látom terhesgondozás lesz ..


Igen, de a háttérben ott jön már egy felvigyázó :)
Ma karbantartáskor megtaláltam, már nagyobb hasa van. Lassan tolófájás jön. Utána örült mód bújkálás (remélem) :) Mert kihalásznom még nem sikerült. Ma is csak egy pillanatra bukkant fel.


2016. május 6., péntek 12:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
rigoszabi írta:
Kukucs:
Kép

Látom terhesgondozás lesz ..

_________________
Kép


2016. május 6., péntek 7:47
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Kukucs:
Kép


2016. május 5., csütörtök 22:15
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
Köszi a hangulatos képeket .
Nagyon jól néz ki az akvárium ....

_________________
Kép


2016. április 6., szerda 17:33
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Sziasztok!

Nem naplóztam egy ideje, de nem is mutatta a legjobb arcát az akváriumunk. De nem baj, nagyon jó tanulasi folyamat, a következökben kiküszöbölhetem az itt elkövetett hibákat. Például bátrabb leszek a co2 adagolással. Most váltottam is, nem állítom le éjszakára sem a beoldást. A szöralga, amivel küzdök, valószínü ezzel van összefüggésben. Még egy 3 napos blackout-ot is csináltam - kiváncsiságbol - de nem tünt el csak valamivel jobb lett a helyzet.

Másik hibám, hogy kevés macro-t adagoltam - szintén túlzott óvatosságból és tapasztalatlanságból. Most napi 3-3,5 pumpa TF macro megy.

A montecarlo mezöm megnyírtam, szép nagy adag lett a metszésböl. Mostanra kb regenerálódott, de még kövéredhetnek a levelek. A színét már szépen visszanyerte. A több macro + co2 miatt újra van intenzív bubizás is.

Szóval ilyen elözményekkel neveztem TAC-ra egy telefonos képpel, amiért elnézést, de nincs fényképezöm. Készítettem pár fotót, némileg szokatlan szögekböl. Ezzel frissítem most a naplót. Köszi, hogy beleolvastál!

Kép
Kép
Kép
Kép


2016. április 6., szerda 17:03
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Ha nem megy, akkor berendezem a 10 literes kockát csak nekik.


2016. február 18., csütörtök 23:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: