Pontos idő: 2024. május 21., kedd 9:40



Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
 128L - Amsel Nature (Első növényesem) 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Nagyon patent! Gratulálok hozzá! :)

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2016. február 10., szerda 12:44
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
JANNUS333 írta:
Áh bocs hogy " beszóltam" pc-n szebb...a telóm ratyiiii!!! :ezkesz:


Nem vettem beszólásnak és egyben meg is nyugodtam :)


2016. február 9., kedd 21:17
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Áh bocs hogy " beszóltam" pc-n szebb...a telóm ratyiiii!!! :ezkesz:


2016. február 9., kedd 19:53
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
JANNUS333 írta:
Szép...így képen át teljesen rendben van...a monte a kép miatt sárgás egy picit_?


Iyen színe van kb. De szerintem rendben van így, szépen nö és bubizik is, szóval nem mutatja jelét, hogy egészségtelen lenne. Ahova semmi árnyék nem jut, ott szerintem ilyen lesz.

papó írta:
Nagyon klassz minden .
A vized is tökéletes .
Engem is kezd bosszantani az a kis alga ...


Köszi szépen! Akkor már ketten vagyunk :)


2016. február 9., kedd 19:37
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
Nagyon klassz minden .
A vized is tökéletes .
Engem is kezd bosszantani az a kis alga ...

_________________
Kép


2016. február 9., kedd 19:11
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Szép...így képen át teljesen rendben van...a monte a kép miatt sárgás egy picit_?


2016. február 9., kedd 19:06
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
4 hónapos lett az akvárium. A növények ismét jó formában vannak. A montecarlo mezöt lassan meg kell nyírni, de sajnálok hozzányúlni. :) Ez biztos a kezdök tulajdonsága. Nem teljesen algamentes, de komoly baj sincs. Némi zöld ször van az anubias levelein, illetve a redmoor-on itt-ott. Ezt az áramlásra fogom, de nem csökkenteném tovább. Ha van olyan forumozó, aki hasonló nagyság mellett (128 liter, 80x40x40 cm) a hydor pro 350-est használja, kommentbe írja már meg, mennyire zárja le a szüröcsapot?! A vízfelszín szép lassan, egyenletesen mozog, a növények egyáltalán nem, még a mohaszálak sem. Persze a halakon látszik, ha beleúsznak, akkor van ereje a flow-nak.

Az üvegen is szokott lenni kb egy hét alatt némi zöldülés, ezt fogkefével rendezem. De erre sem lenne rossz megoldást találni. A vízértékek nem indokolnak változtatást.

KH: 5,5 kb
GH: 7,5 kb.
NO2: 0,025
NO3: kb 5
NH4 <0,05
Fe: 0,1
PH: 6,8

Itt van pár kép, a montecarlo köszönte szépen a porszívózást és a vizcserét, szépen gyöngyözik:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


2016. február 9., kedd 18:53
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Sziasztok!

Most már be tudok számolni a skimmer hatékonyságáról. Azt kell mondjam, hogy tökéletesen megszüntette a surface scum problémát. Az elsö napon volt kicsit levegös töle a rendszer, de ez teljesen elmúlt. Még vízcsere után sincs vele gond, a lebegö kosár jól követi a vízfelszín magasságát.

Képet is hoztam. (Igen telefonos, és olyan nagy változás sincs a layout-ban, de legalább friss :) )

Kép
Kép

Ha már napló, akkor a rosszról is beszámolok. A danio csapatomat megtépázta a hasvízkór. Nem tudom az okát, csak találgatjuk. De úgy fest - kopp-kopp-kopp - megfékeztem. Kb 1 hónapig baktotab-ot kaptak csak enni, illetve a felborzolódott példányokat karanténoztam. Sajnos utóbbi már nem ért semmit, pedig baktopur cseppeket és direkt tablettát is kaptak. Egy 10 literes karanténban, amit folyamatosan levegöztettem. A puffadás teljesen elmúlt a beteg példányokon, és a pikkelyek is szebbek lettek, de egyáltalán nem ettek. Ez az ami végzetes volt. 4 halacska esett áldozatul.


2016. január 25., hétfő 23:45
Profil

Csatlakozott: 2015. augusztus 27., csütörtök 7:35
Hozzászólások: 167
rigoszabi írta:
Ja értem, bocsi. 30 cm a táv. Én 40 cm magas akvában használom (egy fél napja.) Nyilván ennél kevesebb a vízoszlop.

Update: sikerült a dugót benyomni, kicsit nehezen megy, de nem repedt el és forog is, szóval most már minden ok!


Köszi


2016. január 13., szerda 7:03
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Ja értem, bocsi. 30 cm a táv. Én 40 cm magas akvában használom (egy fél napja.) Nyilván ennél kevesebb a vízoszlop.

Update: sikerült a dugót benyomni, kicsit nehezen megy, de nem repedt el és forog is, szóval most már minden ok!


2016. január 12., kedd 22:25
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron