Pontos idő: 2024. május 20., hétfő 3:51



Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 200l első igazi növényes by Ace 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Sziasztok,

A mostani akváriumom-ból 1 sarkallatos dolog hiányzott eddig ez pedig a lágy víz. (AM mágnesszelepet szereztem végül).

Korábban többször segítettetek már nekem gondoltam most is élnék ezzel a lehetőséggel és kérdeznék pár dolgot ezzel a számomra új területtel kapcsolatban.
Még mielőtt elirányítanátok a releváns fórumra jelzem végigolvastam azt illetve az AK fórumon lévőt is de szükségem lenne megerősítésre még mielőtt belevágok. Írhattam volna oda is egyébként ezt a kommentet de végülis szorosan köthető a mostani akváriumhoz ezért inkább a saját naplómba...

Olvasgattam mindenféle típusok után, végül egy D&D RO (283l/nap) -os ozmo mellett tettem le a voksom. Ennyi fért bele a keretbe :)

Egyenlőre még nem raktam össze a technikát úgy gondoltam ha már eddig tudtam várni akkor előtte inkább kérdezgetek olvasok még egy kicsit nehogy elrontsak valamit.

Szóval a helyzet és az igények
Megvan az RO.
Megvan a kétágú csapcsatlakozó amivel leágazom a mosógéphez menőt és természetesen mind a két ágán külön csapokkal. LINK
Megvan a tartály amiben szeretném tárolni a vizet.

És akkor a kérdések:
1.
Első használat. Amit olvastam, ezen a készüléken a használt víz ágán van egy folytó és egyben visszafolyásgátló szelep amit ha nem csal az olvasatom akkor legelső alkalommal érdemes megnyitni, és járatni a rendszert legalább egy fél órán keresztül. Ezzel elvileg a két előszűrő tisztulását segíteném elő és a memrán még nincs terhelve ebben az esetben az első körben nagyon koszos víz eltud távozni.
Azt is olvastam, hogy lehet érdemes lenne legelső alkalommal még bele sem rakni a membránt és úgy járatni, hogy az előszűrők első "vízhez érésekkor" ez a víz ne is érje el a membránt.

2. Miután vélhetően majd működni fog hamar felmerült bennem valamilyen automatizálás igénye, hiszen ha elindul a víztermelés nem szeretném folyamatosan pingelni a tartályt hogy éppen hol áll a szint, és elázni nyilván nem akarnék.
Olvasgattam, hogy a wc-knél használt töltőszelep esetleg "Jakab szelep?" jó megoldás lehet a problémámra, azonban itt nem találtam egyértelmű megoldást. Valamint az is idetartartozna mint kérdés, ha valamilyen töltőszelepet be is szereznék, akkor azt konkrétan melyik ÁG elzárásra használjam? Logikusnak tűnne az egész rendszer vízeállátást lezárni (a fehér csövet) de az azt is olvastam, hogy mindenképpen fontos, hogy a membrán mindig vízben legyen nehogy kiszáradjon mert akkor tönkremegy. Ilyenmódon logikusnak tűnhet ha a kimenő oldalt zárom viszont ha ezt teszem akkor meg nyomás alatt tartom a membránt ami meg megint nem jó?

3. VÍzkezelés. Szükség van e vízkezelésre ro víz használatakor? Valamint egyes vízparaméterek elcsúszhatnak e gondolok itt elsősorban a PH-ra. Szükség van visszasózásra? (Itt még azt sem tudom egyébként mit is jelenthet ez pontosan gondolom a 100-as TDS érték lenne itt a sarokszám)

4. A jelenlegi elég kemény vízes akvárium átállítása. Fokozatosság? Ki mit javasol? Első körben keverjek? Vagy tiszta RO csere úgyis idő (több vízcsere) még elérem a kívánt szintet.

Valaki rakjon rendet :)

Köszönöm


2012. december 30., vasárnap 9:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Valóban találó cím! Igazi növényes! Gratula gyönyörű! :buksi:

_________________
Pé.Zoli


2012. szeptember 22., szombat 17:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Köszi mindenkinek. Igazán jól esik ez a sok "elismerés" :)


2012. szeptember 22., szombat 5:26
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Pazar látvány, a "szép ződ gyep" meg kifejezetten elnyerte a tetszésemet :ezkesz: .


2012. szeptember 21., péntek 22:17
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Szerintem már unod a folytonos dícséretet. ;)

_________________
K.Tamás


2012. szeptember 21., péntek 20:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
Nagyon szép !
Előnyére változtattál az akváriumon.
Gratulálok.

_________________
Kép


2012. szeptember 21., péntek 18:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Sziasztok,

Ismét eltelt egy hónap gondoltam bedobok pár friss képet. Az, hogy vége a nyárnak csak egy szempontból jó:) VÉGRE NEM KELL HŰTENI. Azért az elmúlt pár hét kedvező időjárása jelentős javulást eredményezett a növények arculatában. Kezdenek újra előrekapni...
A legutóbb kapott tanácsokból megfogadtam párat és megpróbáltam kicsit a részletekre koncentrálni játszani a növényekkel ide oda ültetgetni pl sp japan-ból valamint a színesítés végett bal hátulra bekerült egy közepes tő Rotala SP Vietnam ami még egyenlőre nem annyira látványos képeken talán még nem is dominál de nagyon szép rózsaszín a tetején már látszik ha beindul egy érdekes színfoltja lehet az akváriumnak, illetve az előtér jobb oldali részét uraló anubiast is visszanyírtam valamennyire és a jobb oldali microsorum-hoz csaptam még egy kisebb csokorral a "fő" bokortól kissé balra.

Papó kedvéért ezúttal közelebbi képek is bekerültek...:)

Kép
További képek...


2012. szeptember 21., péntek 18:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Uhh, hát akkor ezt az Crypto-Anubias dolgot dolgot benéztem, nem baj, ráfogom a fél 3-ra :D Ha bele tudtam volna nagyítani a képbe, akkor talán nem nézem félre, de így még a rizómájuk is alig látszik, inkább tűntek sima gyökérnek, ami kijött a talajból :oops: Szóval első ránézésre olyan Cryptosak :lol:
Egyébként, ha ezek Anubiasok, akkor inkább mondanám őket lanceolata-nak, esetleg congensis-nek, barteri var. nana-ra kicsit sem hasonlítanak, nem csak a levél miatt, de még a levélnyél hosszúsága sem passzol. Maritima meg sp. japan így fotó alapján tök egyforma mindegy, akkor legyen az ami :)

Az (mint most már kiderült) Anubiasokkal egyébként ugyan úgy megcsinálhatod a lehelyezést amit mondtam, csak rögzítsed rá őket egy vékony kis fadarabra és tedd rá a talajra. A gyökereiket nyugodtan belenöveszthetik a talajba, csak a rizómának kell felette lennie(egyébként akár bele is ültetheted, ha a rizómát nem nyomod bele). Így talán még kevesebb fényt is fog kapni a bozótos tövében és lehet, megoldódik a problémád is az algás levelekkel. A Lotus pedig csak hadd nőjön, szép tud az lenni, ha engedik kibontakozni: igaz, ez a green változat


2012. szeptember 1., szombat 9:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Szia N-dee,

Először is úristen:) Hajnal fél 3-kor egy ilyen kommentet írni nagy respect. Köszönöm a sok ötletet. A növények nem teljesen azokat amiket elsőnek megláttál a maritima majdnem stimmel de az valójában a másik változat az SP-japan. Ami elsőre valamilyen Crypto változatnak látszik az pedig bizony egy anubias fajta ami én ugyan nana-nak vettem valójában hatalmas változáson ment keresztül és elég hosszú mondhatn "crypto"-s alakú leveleket hoz és egyébként ezzel van a legtöbb bajom mivel eléggé "fénygazdag" helyen van ezért hát algásodik is rendesen...jah és egyébként ezért van a fán nem leültetve.

Az a nagy bokor sp-japan-t azóta már jelentősen megnyírtam gyakorlatilag harmadára és most a középső gyökér mellett helyezkedik el nincs tőle magasabban és ez tényleg jobb így. Valószínűleg megfogadom a tanácsod és leválasztok róla egy pár szálat amit elültetek a parvula mögé az előtéri átmenet miatt.

A növények átrendezésén még gondolkodok. Mivel minden bizonnyal nagy rombolással járna. Ami még biztos, hogy papó tanácsát is megpróbálom megfogadni és a bal szélét szeretném szinesíteni. Korábban féltem a piros növényektől és a lotust-tól sem vártam sokat mondhatni csak eldugtam, hogy lesz ami lesz nah mostanra ez már olyan szintet ölt, hogy 2 hetente legalább 15 levelet vágok le róla olyan szinten nő gyorsan, hogy eszméletlen egymást nyomják el a levelek...

MIndenképpen átgondolom kicsit mit lehetne változtatni mivel már olyan sűrű, hogy az áramlást is jelentősen fogja ezért muszáj lesz egy-két helyen drasztikusabban is hozzányúlni.

Köszönöm.

N-dee írta:
Szia!

Én mindenképpen favorizálom ezt a hollandos jelleget, mindig is ezek voltak számomra az igazi növényes akváriumok. Manapság már sajnos több építkezés zajlik némelyik "növényes" akváriumban, mint amennyi ültetés.

Szóval nem sok olyan dolgon módosítanék, ami ne férne bele egy délutánba és pár ide-oda ültetéssel ne rázná gatyába ezt az alapjába véve, jól kitalált kompozíciót.

1. Első és szerintem egyben legzavaróbb probléma a maritima bokor a bal felső részben. Ezt mindössze pár centit lejjebb kellene helyezni, az alatta levő gyökér vonalába, a Microsoriumot onnan pedig át kellene pakolni a jobb oldali bokorhoz méghozzá az akvárium közepe felé eső oldalára és sokkal hangsúlyosabbra növeszteni! Balra már nem kellene engedni továbbterjeszkedni a maritima-t így pont jó, ahogy van, viszont jobbra jobban befuttatnám a többi növény közé a középső sávban, felfelé már semmiképpen ne engedd nőni.

2. Adj több mélységet "teret" az akváriumnak. A Cryptokat(Lotus felett jobbra) ültesd le a gyepbe a "bozótos" tövéhez és ültess elé vékony sávban maritima-t, hogy legyen egy kis átmenet, ami egyben takarja is a száraikat. A Lotust majd ültesd el egy kicsit jobbra, a már említett Crypto bokrok mögé és onnan hagyjad felnőni magasabbra, egy-két levelet akár a felszínig is felnöveszthet, hidd el akkor lesz igazán mutatós.

3. Bal oldalon alul a gyökér alatt/mögött a Vallisnéria-t?(vagy talán valami Saggitaria féle?) ritkítsad meg, hogy hangsúlyosabban elkülönüljön a mohás gyökérvég a növényektől és ültess elé kisebb Crypto fajt(pl parva), de akár még egy diszkrét Anubias 'nana sávot is el tudnék képzelni oda, kb. az akvárium közepétől indítva és a gyökérvég előtt egy picivel befejezve.

4. Használd bátrabban a maritima-t! Nyugodtan ültess belőle kisebb csoportokat ide-oda a nagy dzsungel tövében, így még természetesebb hatást érhetsz el, mert a különböző növénycsoportok között átmenetet képez.

Remélem nagyjából érthető, amit megpróbáltam elmagyarázni. Elég nehéz ez így szóban. Minden esetre nekem tetszik az akváriumod és rengeteg lehetőség van benne kisebb módosítgatásokkal. Szóval hajrá :ostor:


2012. szeptember 1., szombat 6:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Szia!

Én mindenképpen favorizálom ezt a hollandos jelleget, mindig is ezek voltak számomra az igazi növényes akváriumok. Manapság már sajnos több építkezés zajlik némelyik "növényes" akváriumban, mint amennyi ültetés.

Szóval nem sok olyan dolgon módosítanék, ami ne férne bele egy délutánba és pár ide-oda ültetéssel ne rázná gatyába ezt az alapjába véve, jól kitalált kompozíciót.

1. Első és szerintem egyben legzavaróbb probléma a maritima bokor a bal felső részben. Ezt mindössze pár centit lejjebb kellene helyezni, az alatta levő gyökér vonalába, a Microsoriumot onnan pedig át kellene pakolni a jobb oldali bokorhoz méghozzá az akvárium közepe felé eső oldalára és sokkal hangsúlyosabbra növeszteni! Balra már nem kellene engedni továbbterjeszkedni a maritima-t így pont jó, ahogy van, viszont jobbra jobban befuttatnám a többi növény közé a középső sávban, felfelé már semmiképpen ne engedd nőni.

2. Adj több mélységet "teret" az akváriumnak. A Cryptokat(Lotus felett jobbra) ültesd le a gyepbe a "bozótos" tövéhez és ültess elé vékony sávban maritima-t, hogy legyen egy kis átmenet, ami egyben takarja is a száraikat. A Lotust majd ültesd el egy kicsit jobbra, a már említett Crypto bokrok mögé és onnan hagyjad felnőni magasabbra, egy-két levelet akár a felszínig is felnöveszthet, hidd el akkor lesz igazán mutatós.

3. Bal oldalon alul a gyökér alatt/mögött a Vallisnéria-t?(vagy talán valami Saggitaria féle?) ritkítsad meg, hogy hangsúlyosabban elkülönüljön a mohás gyökérvég a növényektől és ültess elé kisebb Crypto fajt(pl parva), de akár még egy diszkrét Anubias 'nana sávot is el tudnék képzelni oda, kb. az akvárium közepétől indítva és a gyökérvég előtt egy picivel befejezve.

4. Használd bátrabban a maritima-t! Nyugodtan ültess belőle kisebb csoportokat ide-oda a nagy dzsungel tövében, így még természetesebb hatást érhetsz el, mert a különböző növénycsoportok között átmenetet képez.

Remélem nagyjából érthető, amit megpróbáltam elmagyarázni. Elég nehéz ez így szóban. Minden esetre nekem tetszik az akváriumod és rengeteg lehetőség van benne kisebb módosítgatásokkal. Szóval hajrá :ostor:


2012. szeptember 1., szombat 1:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron