Pontos idő: 2024. május 9., csütörtök 7:49



Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 200l első igazi növényes by Ace 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Köszi a tájékoztatást.

_________________
Kép


2012. december 30., vasárnap 23:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Nos igen. Bár ez árban azért kicsit fentebb van.
Igazából ami számított a keresgéléskor az egy viszonylag normális vízhozam, hogy ne kelljen sokáig járatni a cuccot. Ahogy számolgattam nagyjából 80 litert szeretnék heti szinten tisztán RO-val cserélni. És akkor még nem is említettem a nano-t amiben valószínűleg ugyanúgy megpróbálkoznék vele.

Ez amit linkeltél kicsit kevesebb vízhozamot ígér bár tény, hogy kompaktabb.
A tartály ami ehhez a szetthez van sem túl nagy legalábbis kép alapján, meg a tartály egyébként is megvolt már, ezt nem kellett megvenni.

A vízhozam mellett persze a minőség is fontos volt találtam nagyobbat is ennyi pénzért de az valahogy nem győzött meg, valamint figyelembe vettem ha esetleg valami (előszűrő, membrán) cserés akkor mennyire lehet könnyen hozzájutni.

Természetesen lehetett volna árban még feljebb is is menni, de úgy gondoltam, kezdőként ez nem egy rossz választás aztán legfeljebb ha barkácsolni kell hozzá kicsit az még belefér.

Ez nálam ugyanolyan mint az opti üveg. Korábban nem tartottam fontosnak, a következő installációhoz már vágatok egyet :)

papó írta:
Ace írta:
Ö, sztem nem voltam világos szóval a megvan alatt fizikailag megvant értettem :)
De ez is nagyon szimpatikus amit küldtél csak itt húztam meg a határt :)

Értettem , hogy meg van , csak amit belinkeltem ahhoz minden adva van tartály automatika , csap stb.
Semmi kiegészítőn nem kell agyalni.
Fontos tudnom , hogy a "vevő " miért dönt egyik vagy másik termék mellett :D


2012. december 30., vasárnap 22:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ace írta:
Ö, sztem nem voltam világos szóval a megvan alatt fizikailag megvant értettem :)
De ez is nagyon szimpatikus amit küldtél csak itt húztam meg a határt :)

Értettem , hogy meg van , csak amit belinkeltem ahhoz minden adva van tartály automatika , csap stb.
Semmi kiegészítőn nem kell agyalni.
Fontos tudnom , hogy a "vevő " miért dönt egyik vagy másik termék mellett :D

_________________
Kép


2012. december 30., vasárnap 21:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Ö, sztem nem voltam világos szóval a megvan alatt fizikailag megvant értettem :)
De ez is nagyon szimpatikus amit küldtél csak itt húztam meg a határt :)


2012. december 30., vasárnap 21:26
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
off
Az off kérdésemre nem kaphatnék választ ?
Tényleg érdekel , hogy miért azt és miért nem ezt.
Fontos lenne , akár pü ben

on

_________________
Kép


2012. december 30., vasárnap 21:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ace írta:
papó írta:
Ha van kérdésed akkor nyugodtan ...

Köszi,

Igazából tisztult a kép sokat. Meg ugye folyamatosan olvasgatok amire még nem kaptam választ az a vízszabályozás a hordóban :)
Bár ha abból indulok ki amit írtál akkor a szelep megoldást a bejövő ágra kéne alkalmazni.

Ja igen feltétlen arra tennék szelepet , mint a toalettben :D a tartályra.

_________________
Kép


2012. december 30., vasárnap 16:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
papó írta:
Ha van kérdésed akkor nyugodtan ...

Köszi,

Igazából tisztult a kép sokat. Meg ugye folyamatosan olvasgatok amire még nem kaptam választ az a vízszabályozás a hordóban :)
Bár ha abból indulok ki amit írtál akkor a szelep megoldást a bejövő ágra kéne alkalmazni.


2012. december 30., vasárnap 16:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ha van kérdésed akkor nyugodtan ...

_________________
Kép


2012. december 30., vasárnap 16:25
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ace írta:
Sziasztok,

A mostani akváriumom-ból 1 sarkallatos dolog hiányzott eddig ez pedig a lágy víz. (AM mágnesszelepet szereztem végül).

Korábban többször segítettetek már nekem gondoltam most is élnék ezzel a lehetőséggel és kérdeznék pár dolgot ezzel a számomra új területtel kapcsolatban.
Még mielőtt elirányítanátok a releváns fórumra jelzem végigolvastam azt illetve az AK fórumon lévőt is de szükségem lenne megerősítésre még mielőtt belevágok. Írhattam volna oda is egyébként ezt a kommentet de végülis szorosan köthető a mostani akváriumhoz ezért inkább a saját naplómba...

Olvasgattam mindenféle típusok után, végül egy D&D RO (283l/nap) -os ozmo mellett tettem le a voksom. Ennyi fért bele a keretbe :)

Egyenlőre még nem raktam össze a technikát úgy gondoltam ha már eddig tudtam várni akkor előtte inkább kérdezgetek olvasok még egy kicsit nehogy elrontsak valamit.

Szóval a helyzet és az igények
Megvan az RO.
Megvan a kétágú csapcsatlakozó amivel leágazom a mosógéphez menőt és természetesen mind a két ágán külön csapokkal. LINK
Megvan a tartály amiben szeretném tárolni a vizet.

És akkor a kérdések:
1.
Első használat. Amit olvastam, ezen a készüléken a használt víz ágán van egy folytó és egyben visszafolyásgátló szelep amit ha nem csal az olvasatom akkor legelső alkalommal érdemes megnyitni, és járatni a rendszert legalább egy fél órán keresztül. Ezzel elvileg a két előszűrő tisztulását segíteném elő és a memrán még nincs terhelve ebben az esetben az első körben nagyon koszos víz eltud távozni.
Azt is olvastam, hogy lehet érdemes lenne legelső alkalommal még bele sem rakni a membránt és úgy járatni, hogy az előszűrők első "vízhez érésekkor" ez a víz ne is érje el a membránt.

2. Miután vélhetően majd működni fog hamar felmerült bennem valamilyen automatizálás igénye, hiszen ha elindul a víztermelés nem szeretném folyamatosan pingelni a tartályt hogy éppen hol áll a szint, és elázni nyilván nem akarnék.
Olvasgattam, hogy a wc-knél használt töltőszelep esetleg "Jakab szelep?" jó megoldás lehet a problémámra, azonban itt nem találtam egyértelmű megoldást. Valamint az is idetartartozna mint kérdés, ha valamilyen töltőszelepet be is szereznék, akkor azt konkrétan melyik ÁG elzárásra használjam? Logikusnak tűnne az egész rendszer vízeállátást lezárni (a fehér csövet) de az azt is olvastam, hogy mindenképpen fontos, hogy a membrán mindig vízben legyen nehogy kiszáradjon mert akkor tönkremegy. Ilyenmódon logikusnak tűnhet ha a kimenő oldalt zárom viszont ha ezt teszem akkor meg nyomás alatt tartom a membránt ami meg megint nem jó?

3. VÍzkezelés. Szükség van e vízkezelésre ro víz használatakor? Valamint egyes vízparaméterek elcsúszhatnak e gondolok itt elsősorban a PH-ra. Szükség van visszasózásra? (Itt még azt sem tudom egyébként mit is jelenthet ez pontosan gondolom a 100-as TDS érték lenne itt a sarokszám)

4. A jelenlegi elég kemény vízes akvárium átállítása. Fokozatosság? Ki mit javasol? Első körben keverjek? Vagy tiszta RO csere úgyis idő (több vízcsere) még elérem a kívánt szintet.

Valaki rakjon rendet :)

Köszönöm

Gratulálok az új szerzeményhez.
Egészen más dimenzióban tudsz ezek után akvarizálni , no meg vasalni :lol:
1. kösd be a készüléket rendesen összeszerelve és egy óráig folyasd el a szabadba a tiszta vizet is .
Semmi más hókusz-pókusz nem kell .

2 .Egyszerűen zárd el a vízbemenet csapját , gondolom van a szerkezeten visszacsapó szelep , az nem engedi , hogy a membrán kiszáradjon.

3.
A visszasózást nem szoktuk használni.
Vízkezelés nem kell.
Az ozmó vizet 1/3 csapvíz - itt kell vízkezelés - 2/3 ozmó vízzel használjuk a boltban és a legtöbben.
Mehet egyből egy nagy vízcsere , csak előnye van.

Off

Ezt nézted ?

http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-ak ... offesional

_________________
Kép


2012. december 30., vasárnap 12:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Akurv@éltebe! :shock: :shock: :shock: :shock:






Én ezt eddig miért nem láttam?

_________________
Kép Kép


2012. december 30., vasárnap 12:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron