Pontos idő: 2024. május 9., csütörtök 15:29



Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 200l első igazi növényes by Ace 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
bevi írta:
Üdv a fórumon... :pápá: :pápá:
Nagyon szép akváriumot raktál össze! :D :D Amit egyből kiszúrtam a képeken, hogy a diffidből nagy szemű bubik jönnek és nem olyan aprók mint egy jobb diffúzorból (Pl: Sera diffúzor).
Az biztos, hogy külső, vagy egy motoros bemosó sokkal hatékonyabban dolgozik és nincs zavaró buborék sehol... 8-) 8-)
Ha az előtérben szépen összenő a Parvula, akkor 'perfect' lesz az aksid... Gratula!


Szia,

Az az igazság, hogy kipróbáltam (eltörtem) már jópár üveg diffúzort a tényleg olcsóbbaktól egészen a majd 10e ft-os drágákig. A tapasztalatom az, hogy hiába takarítja meg az ember lelkesen minden héten spéci folyadékban. Eltelik 2-3 nap és már nagyobb buborékokat ereget. Ezért gondolkozok nagyon a külső beoldáson mert ebből lett elegem :) Csak még egyenlőre nem jutottam dűlőre, hogyan is kéne. Fontos, hogy ne legyen hangos mert gyakorlatilag mellette alszom. Nemtom mi lenne a jó megoldás. Ezzel a motoros diffúzorral egy bajom van. Hova dugjam a parvula közé?? :) Nem valami szép..A külső reaktor azért is szimpatikusabb, mert így még egy technikai dolog kikerülne a képből. Az viszont megfogja a szűrőt. A másik ez az atomizer...hát nekem úgy tűnik ez is visszatolja a buborékot az akváriumba. Kicsit tanácstalan vagyok.


2012. április 24., kedd 12:45
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Üdv a fórumon... :pápá: :pápá:
Nagyon szép akváriumot raktál össze! :D :D Amit egyből kiszúrtam a képeken, hogy a diffidből nagy szemű bubik jönnek és nem olyan aprók mint egy jobb diffúzorból (Pl: Sera diffúzor).
Az biztos, hogy külső, vagy egy motoros bemosó sokkal hatékonyabban dolgozik és nincs zavaró buborék sehol... 8-) 8-)
Ha az előtérben szépen összenő a Parvula, akkor 'perfect' lesz az aksid... Gratula!

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. április 24., kedd 12:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Az előtéri parvula valóban friss ültetés. KIcsit lassú növésű a lilaeopsis ezért gondoltam rá, hogy kombinálom a kettőt. És ezek talán nem is nyomják el egymást. Majd meglátjuk. Remélem egy újabb hónap múlva már látványos lesz elég sűrűn ültettem.


2012. április 23., hétfő 19:03
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
Űdv közöttünk Ace !

Ha az előtéri növények nem árulkodnának / no meg ha Te nem árultad volna el / akár rá lehetne fogni az akváriumodra , hogy ez kész .
Lehet építeni a következőt.
Mire összenő az előtér addig még sokat fogunk társalogni.
Addig is az alga kerüljön :buksi:


2012. április 23., hétfő 18:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
check írta:
Szia Ace!
Örömmel látom a naplódat itt a fórumon! Ez gyorsan ment... ;)
Mint már mondtam nagyon szép az akváriumod, ígéretes a kezdet. :smaci:

A Többiek által javasolt motoros beoldót én is csak támogatni tudom. Nekem anno még "papó" ajánlotta a Hydor CO2 turbo diffusort (a beoldó könnyen elrejthető, és tényleg jobban porlaszt mint egy hagyományos belső diffúzor -kipróbáltam). Csak ajánlani tudom...

Egy tipp a hátsó karton kiváltására: Gyanítom nem lesz elég helyed, hogy az öntapadó fóliát szépen, légmentesen fel tudd ragasztani a hátsó falra. Ha viszont buborékos marad a fólia az nagyon fog kiabálni... Egy 200 literest mozgatni a feltöltés után pedig nem igen lehet. Éppen ezért én korábban úgy jártam el, hogy vágattam egy ugyan akkora üveglapot mint a hátsó fal, a nappali közepén szépen ráillesztettem a fóliát,a felragasztás után a fóliát szépen méretre vágtam, a rengeteg apró bubit mind kipréseltem a fólia alól, majd a széleket a biztonság kedvéért egy fekete ragasztószalaggal le is zártam. Ezek után az üveglapot úgy tettem az aki mögé, hogy a mattabb felülete legyen látható (ha a fényesebb felülete nézne felénk az nagyon tükröződik). Nekem szerencsém volt ennek a "rögzítésével" mert hátrafelé túlnyúlik az aki alatt lévő polifóm, amibe az üveglap a saját súlyánál fogva nagyon stabilan beleül, tehát más módon nem is kellett rögzíteni.


Szia,

Hát igen már énis agyalok egy ideje hogy kéne felrakni :) Az általad vázolt megoldás nem rossz csak nekem nincs semmi mögötte (pont akkora az alapterület mint az üveg)
Lehet, hogy egyenlőre nem is bántom, talán vízcsere alkalmával mikor félig van megpróbálom ha nem mozdul inkább hagyom nem fogom tépászni :)


2012. április 23., hétfő 18:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 29., csütörtök 14:41
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szia Ace!
Örömmel látom a naplódat itt a fórumon! Ez gyorsan ment... ;)
Mint már mondtam nagyon szép az akváriumod, ígéretes a kezdet. :smaci:

A Többiek által javasolt motoros beoldót én is csak támogatni tudom. Nekem anno még "papó" ajánlotta a Hydor CO2 turbo diffusort (a beoldó könnyen elrejthető, és tényleg jobban porlaszt mint egy hagyományos belső diffúzor -kipróbáltam). Csak ajánlani tudom...

Egy tipp a hátsó karton kiváltására: Gyanítom nem lesz elég helyed, hogy az öntapadó fóliát szépen, légmentesen fel tudd ragasztani a hátsó falra. Ha viszont buborékos marad a fólia az nagyon fog kiabálni... Egy 200 literest mozgatni a feltöltés után pedig nem igen lehet. Éppen ezért én korábban úgy jártam el, hogy vágattam egy ugyan akkora üveglapot mint a hátsó fal, a nappali közepén szépen ráillesztettem a fóliát,a felragasztás után a fóliát szépen méretre vágtam, a rengeteg apró bubit mind kipréseltem a fólia alól, majd a széleket a biztonság kedvéért egy fekete ragasztószalaggal le is zártam. Ezek után az üveglapot úgy tettem az aki mögé, hogy a mattabb felülete legyen látható (ha a fényesebb felülete nézne felénk az nagyon tükröződik). Nekem szerencsém volt ennek a "rögzítésével" mert hátrafelé túlnyúlik az aki alatt lévő polifóm, amibe az üveglap a saját súlyánál fogva nagyon stabilan beleül, tehát más módon nem is kellett rögzíteni.


2012. április 23., hétfő 18:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 23., hétfő 8:39
Hozzászólások: 43
Sziasztok,

Köszönöm a tippeket és a dícséreteket is. Gondolkozok még a külső beoldáson, egyenlőre nem alakult ki bennem, hogy milyen módszerrel akarom megoldani. Egyenlőre DC szerint jól működik így is :)

Ami a mágnesszelepet illeti mindig eltoltam idáig mindig volt valami más amit előrébb vettem. De azt hiszem mostmár itt az ideje. Így következőnek szeretnék egy AM mágnesszelepet beszerezni.


2012. április 23., hétfő 16:59
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
üdv, a fórumon. :)
A többiek már előttem leírták, hogy éjszakára nem kell co2őt adagolni mert a növények csak világítás közben vesznek fel co2 éjszaka meg 02ből táplálkoznak, meg így sokkal gyorsabban fogy el a co2 ha megállás nélkül megy ezért érdemes egy mágnesszelep :roll: Esetleg ez megoldás lehet az alga problémákra is. Ha reaktorba gondolkozol esetleg tudom ajánlani a külső CO2 ATOMIZER-t. Én ilyet használok nekem bevált, és a szűrőt se fogja le.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. április 23., hétfő 16:21
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
Szia !
Üdvözlet a fórumon !
Jó kis akváriumot raktál össze !
Bízzunk benne , hogy az alga a későbbiekben is el fog kerülni.
Én a motoros beoldókat ajánlom , csendesek alig fogyasztanak.
Egy Hydor Pico revolution 400 -as motorból csináltam az enyémet.
Kifogástalan és semmi hangja .


2012. április 23., hétfő 16:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Üdv a fórumon!
zeppelinnek igaza van, a növényeknek nem jó éjszakára a CO2(ugyanis o2-őt vesznek fel...). Reggel a világítás felkapcsolása előtt kb. fél-háromnegyed órával induljon a beoldás és este fél-negyed órával a világítás lekapcsolása előtt álljon le.

_________________
KépKépKépKép


2012. április 23., hétfő 14:15
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: