Pontos idő: 2024. május 15., szerda 23:01



Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Következő
 80x40x35 kezdő akvárium 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Ricsitrabi írta:
JANNUS333 írta:
Szerintem próbáld meg lejjebb vágni a rotalát...drasztikusabban....ne legyen az hogy magához tér és már véghatod is...
A lég gyökér meg valami tápanyag hiány..akkor engednek sokkat..majd az okosabbak megmondják.. :lol:

Akkor ha jól értem a rotalát vágjam egészen rövidre? De akkor amíg megnő elveszíti a háttérnövény funkcióját.

Sajnos ez a baj vele...nő mint a dudva..azt is megpróbálhatod hogy minden második sort nyírod így mindig lesznek szép hajtások..


2016. június 6., hétfő 18:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
A léggyökér nem feltétlenül tápanyag hiány .
A legtöbb esetben akkor jön ha a talajban a redox nagyon lecsökken .
Fel kellene óvatosan lazítani .
A háttérnövényeket egyenként húzd ki és vágd le az alját .
A tetejét ültesd vissza.
Türelmesen

_________________
Kép


2016. június 6., hétfő 17:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
JANNUS333 írta:
Szerintem próbáld meg lejjebb vágni a rotalát...drasztikusabban....ne legyen az hogy magához tér és már véghatod is...
A lég gyökér meg valami tápanyag hiány..akkor engednek sokkat..majd az okosabbak megmondják.. :lol:

Akkor ha jól értem a rotalát vágjam egészen rövidre? De akkor amíg megnő elveszíti a háttérnövény funkcióját.


2016. június 6., hétfő 17:08
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Szerintem próbáld meg lejjebb vágni a rotalát...drasztikusabban....ne legyen az hogy magához tér és már véghatod is...
A lég gyökér meg valami tápanyag hiány..akkor engednek sokkat..majd az okosabbak megmondják.. :lol:


2016. június 6., hétfő 16:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
Nos. Ma vizet cseréltem és kipróbáltam a fa nélkül. Nekem nagyon üresnek tűnt az a sarok. Viszont van egy problémám: metszettem a bacopa-t és a rotala-t. Gyönyörű a teteje, viszont mikor azt levágtam, a szára olyan fura nekem. Különösebb gond nincs vele, csak ott olyan gyérebbek a levelek, meg azok úgy igazából csak "szárak". Azt hogy a felső részeket visszaültetem az oké, de olyankor mindig bolygassam a talajt azzal, hogy kiszedem az alját??? Az igazi nagy holland aksiknál hogy megy ez? Most olyan a rotala mint egy kukoricatábla, viszont mire megint szép lenne a teteje megint metszhetem. Hogy lehet elérni azt hogy mindig szépek legyenek a háttérnövények? És a bacopa "pókháló" szerű rengeteg léggyökerét mivel rejthetném el?


2016. június 6., hétfő 14:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
titusz írta:
Annyira holland az aksid, a szó legjobb értelmében! Nekem nagyon nem akaródzik megbarátkozni a fákkal benne
talán az elötérben egy nagyobb kavics talán szétdobná a holland hatást.
jobb oldalon mi az a gyönyörűség, lehet róla többet tudni?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről

Nagyon szépen köszönöm az elismerő szavakat. Nagyon megtisztel. Az a kicsi igazából csak egy "mostohagyerek". Semmi extra. 23liter. Viszont a sok kíváncsi szem elől akkor ezt sem fogom elzárni. Holnap nyitok neki is egy naplót. Hátha dupla eséllyel egyszer én is lehetek hónap akvaristája :D


2016. május 29., vasárnap 21:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
papó írta:
Ricsitrabi írta:
Annyira megörültem annak, hogy kaptam egy szavazatot a hónap akváriumában, hogy gyorsan lőttem is egy friss képet
Kép


Nem is emlékezem , hogy említetted volna , hogy 2 akváriumod van

:) nem is említettem. Eddig csak azért volt ott a nagy mellett, hogy metszéskor legyen hova dobálni a növényeket. Aztán bekerült pár garnéla. Később gondoltam egyet és vettem rá egy asztali lámpát, volt kéznél kb 3kg manado és kitakarítottam és berendeztem. Semmi extra nincs benne, teljesen lowtech vonalon megy, de néha engem is meglep hogy milyen jól néz ki. Küzdök benne egy kis algával, de mint azt Öntől megtanultam, nem idegeskedek miatta, hanem csak megpróbálom megérteni és számüzni. ;)


2016. május 29., vasárnap 21:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Annyira holland az aksid, a szó legjobb értelmében! Nekem nagyon nem akaródzik megbarátkozni a fákkal benne
talán az elötérben egy nagyobb kavics talán szétdobná a holland hatást.
jobb oldalon mi az a gyönyörűség, lehet róla többet tudni?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről


2016. május 29., vasárnap 20:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ricsitrabi írta:
Annyira megörültem annak, hogy kaptam egy szavazatot a hónap akváriumában, hogy gyorsan lőttem is egy friss képet
Kép


Nem is emlékezem , hogy említetted volna , hogy 2 akváriumod van

_________________
Kép


2016. május 29., vasárnap 20:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
Annyira megörültem annak, hogy kaptam egy szavazatot a hónap akváriumában, hogy gyorsan lőttem is egy friss képet
Kép


2016. május 29., vasárnap 18:52
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: