Pontos idő: 2024. április 29., hétfő 17:02



Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Következő
 80x40x35 kezdő akvárium 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
JANNUS333 írta:
Nagyon szépek a növények...jó az elrendezés is. Az a nagy tuskó böki a szemem...mi a terved vele? Biztos volt már szó róla de nem rémlik....mohásítod netalán??
Nem akkarok undokoskodni de...hmmmm...ez az egy dolog böki kicsit a szemgolyóim..

:) nem feltétlenül mohásítom. Jelenleg van rajta egy kis anubias nangi. Azt várom hogy végre a flakon nélkül is lent maradjon a víz alatt és akkor fogom igazán látni. Viszont most majdnem teljesen körbe van véve a töve blyxa japonica-val ami élőben nagyon tetszik. Még beszerzek majd rá ha már nem kell súlyozni valami kötözhetö növényt. De sajna a flakonra még mindig szüksége van 3 hónap után is :(


2016. május 28., szombat 20:55
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Nagyon szépek a növények...jó az elrendezés is. Az a nagy tuskó böki a szemem...mi a terved vele? Biztos volt már szó róla de nem rémlik....mohásítod netalán??
Nem akkarok undokoskodni de...hmmmm...ez az egy dolog böki kicsit a szemgolyóim..


2016. május 22., vasárnap 19:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
Sziasztok! Hoztam egy gyors lámpaoltás előtti képet néhány új növénnyel ;)

Kép


2016. május 20., péntek 21:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ricsitrabi írta:
Sziasztok! Felütötte a fejét bennem egy kérdés a mai vízcsere során. Mégpedig hogy pl a tömött holland típusú akváknál ha mondjuk lemetszenénk a növényeket a feléig akkor jól sejtem hogy szörnyű látvány fogadna? Mert ma ahogy leszívtam a víz felét a rotala alsóbb levelei nem olyan szépek mint a felsők. Gondolom a fényhiány miatt. Mert akkor akár ez magyarázat lehetne a siamensisem alsó leveleinek gyérségére.

De sok növénynem a tetejét a csúcshajtásait ültetjük vissza egy -egy vágásnál .
Az alja meg megy a malacnak ..
Óvatosan egyenként húzd ki a talajból és a tetejét ültesd vissza .

_________________
Kép


2016. május 18., szerda 21:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
Sziasztok! Felütötte a fejét bennem egy kérdés a mai vízcsere során. Mégpedig hogy pl a tömött holland típusú akváknál ha mondjuk lemetszenénk a növényeket a feléig akkor jól sejtem hogy szörnyű látvány fogadna? Mert ma ahogy leszívtam a víz felét a rotala alsóbb levelei nem olyan szépek mint a felsők. Gondolom a fényhiány miatt. Mert akkor akár ez magyarázat lehetne a siamensisem alsó leveleinek gyérségére.


2016. május 18., szerda 20:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
papó írta:
Ricsitrabi írta:
Sziasztok! Elég régen jártam errefelé, de megvan az oka. Fát áztattam, mert volt az a nagy üresség az akvában és azt valahogy meg kellett szüntetnem. Kb 10 perce végeztem a művelettel. Sajnos még mindig súlyozni kell, de legalább már bent van és el tudok indulni a kiszemelt úton. Beszereztem még 2 fajta növényt: rotala rotundifolia és blyxa japonica. Egy kicsit még kesze-kusza a kép, de én már látom a fényt az alagút végén. Csatolok egy képet is, hogy jöhessenek a kritikák 8-)
Kép


Talán egy kicsit elvinném balra a fát ..
Olyan 10 cm helyet hagynék a fa és az üveg között jobbról számítva .


Rendben. A tanácsot megfogadom. Ahogy ma végzek a tortagyártással az lesz az első hogy kipróbálom.
Viszont közben eszembe jutott még egy növény amit tegnap nem hoztam. A pogostemon erectus


2016. április 8., péntek 8:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ricsitrabi írta:
Sziasztok! Elég régen jártam errefelé, de megvan az oka. Fát áztattam, mert volt az a nagy üresség az akvában és azt valahogy meg kellett szüntetnem. Kb 10 perce végeztem a művelettel. Sajnos még mindig súlyozni kell, de legalább már bent van és el tudok indulni a kiszemelt úton. Beszereztem még 2 fajta növényt: rotala rotundifolia és blyxa japonica. Egy kicsit még kesze-kusza a kép, de én már látom a fényt az alagút végén. Csatolok egy képet is, hogy jöhessenek a kritikák 8-)
Kép


Talán egy kicsit elvinném balra a fát ..
Olyan 10 cm helyet hagynék a fa és az üveg között jobbról számítva .

_________________
Kép


2016. április 8., péntek 7:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
Sziasztok! Elég régen jártam errefelé, de megvan az oka. Fát áztattam, mert volt az a nagy üresség az akvában és azt valahogy meg kellett szüntetnem. Kb 10 perce végeztem a művelettel. Sajnos még mindig súlyozni kell, de legalább már bent van és el tudok indulni a kiszemelt úton. Beszereztem még 2 fajta növényt: rotala rotundifolia és blyxa japonica. Egy kicsit még kesze-kusza a kép, de én már látom a fényt az alagút végén. Csatolok egy képet is, hogy jöhessenek a kritikák 8-)
Kép


2016. április 7., csütörtök 20:59
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Jol hangzik....hajrá!


2016. március 8., kedd 19:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
JANNUS333 írta:
De jó annak aki 9-ig alszik... :D Jó kis kép...jó kis aki, csak az ürességet szüntesd meg kérlek..

2 nappal ezelőtt este lőttem a képet. Sajnos nekem nem olyan jó hogy 9ig aludjak :D . Az üresség megszüntetése folyamatban van. Ázik a fa. Ha az bent lesz akkor veszek növényt. Kiszemeltjeim: pogostemon erectus, blyxa japonica és microsorum. Pluszban futtatom hátrafelé a HM-et.


2016. március 8., kedd 18:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: