Pontos idő: 2024. április 29., hétfő 17:18



Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő
 80x40x35 kezdő akvárium 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015. június 10., szerda 12:04
Hozzászólások: 1222
Tartózkodási hely: Meisenheim, DE
Ricsitrabi írta:
Sziasztok! A feleségem ma meglepett egy második 2x24w lámpával!!! Állítása szerint papóval beszélt telefonon, ő segített neki, úgyhogy ezúton is szeretném papónak megköszönni!!!

Az ilyen feleség egy kincs! Becsüld meg!


2015. december 9., szerda 21:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
Sziasztok! A feleségem ma meglepett egy második 2x24w lámpával!!! Állítása szerint papóval beszélt telefonon, ő segített neki, úgyhogy ezúton is szeretném papónak megköszönni!!!


2015. december 9., szerda 18:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Ricsitrabi írta:
Lenne egy kérdésem. Az jó ha a vízben úszkálnak a co2 bubijai? Szépen porlaszt meg nem is túl sokat adagolok és szépen száldogálnak a bubik.

Nem túl hatékony de ha más nincs...
:lol:
Jó lesz az...
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2015. december 7., hétfő 19:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ricsitrabi írta:
Lenne egy kérdésem. Az jó ha a vízben úszkálnak a co2 bubijai? Szépen porlaszt meg nem is túl sokat adagolok és szépen száldogálnak a bubik.

Igen az a jó .

_________________
Kép


2015. december 7., hétfő 15:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
Lenne egy kérdésem. Az jó ha a vízben úszkálnak a co2 bubijai? Szépen porlaszt meg nem is túl sokat adagolok és szépen száldogálnak a bubik.


2015. december 7., hétfő 15:19
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Ricsitrabi írta:
JANNUS333 írta:
Ricsitrabi írta:
A "fotel" az a trabim ex-ülése :D
Én is már csak akkor vettem észre hogy rákerült a képre amikor feltöltöttem :P

Kéretik a trabirol is képeket ( off topik).


Nos. Még új vagyok az oldalon úgyhogy nemnagyon tudom mi az az off topic :P

Fórum kezdőlap-legutolsó topik, akkár (szerintem) nyithatsz külön topit a tuningverdáknak..sokunkat érdekelhet.


2015. december 7., hétfő 10:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
JANNUS333 írta:
Ricsitrabi írta:
A "fotel" az a trabim ex-ülése :D
Én is már csak akkor vettem észre hogy rákerült a képre amikor feltöltöttem :P

Kéretik a trabirol is képeket ( off topik).


Nos. Még új vagyok az oldalon úgyhogy nemnagyon tudom mi az az off topic :P


2015. december 7., hétfő 6:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. december 6., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 178
rigoszabi írta:
Szia!

Én is kezdő vagyok, mégis talán tudok egy tanáccsal szolgálni. Közel ugyanekkora akváriumom van, annyi, hogy 5 cm-rel magasabb. (A világításom is ugyanez, csak kettőt tettem rá.)

A trutyis vízfelszínre tudok megoldást. (Vagyis megoldás csomagot):

- Nekem 2 hónapos elmúlt az akvám, de még mindig heti 2x40% a vízcsere. Szerintem nem is fogom csökkenteni. Minden cserénél adagolok startert. Akár két csere között is adagolhatod, segít lebontani a surface scum-ot.

- Papírtörlő kendőt óvatosan teríthetsz néha a vízfelszínre, ez sokat fel tud szívni.
- Ami nekem - úgy tűnik - az igazi megoldást jelenti: Lámpaoltás után - éjszakára, 5-6 órán keresztül üzemeltetek egy kis oxigén porlasztót. Ez a növényeknek, halaknak is jó, illetve eltűntette a surface scum 80-90%-át.

A felszíni szennyeződés "leszigeteli" az akváriumot, így elzárja az oxigént. Alacsony oxigénszint mellett elpusztul a jótékony bacik egy része is, így nem bomlik le a trutyi. (Barna algáról nem is beszélve.)

Ha ne adj Isten butaságokat írtam, majd kijavítanak, de én ezt tapasztaltam. 2-3 nap után egyértelmű a javulás. Ráadásul utóbbi nem is csak tüneti kezelés.


A heti 2x40% vízcserét én is alkalmazom. Starterem nincs de akkor beszerzem. Az oxigént kipróbálom. Köszönöm a segítséget!!


2015. december 7., hétfő 6:22
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Ricsitrabi írta:
A "fotel" az a trabim ex-ülése :D
Én is már csak akkor vettem észre hogy rákerült a képre amikor feltöltöttem :P

Kéretik a trabirol is képeket ( off topik).


2015. december 6., vasárnap 22:26
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Szia!

Én is kezdő vagyok, mégis talán tudok egy tanáccsal szolgálni. Közel ugyanekkora akváriumom van, annyi, hogy 5 cm-rel magasabb. (A világításom is ugyanez, csak kettőt tettem rá.)

A trutyis vízfelszínre tudok megoldást. (Vagyis megoldás csomagot):

- Nekem 2 hónapos elmúlt az akvám, de még mindig heti 2x40% a vízcsere. Szerintem nem is fogom csökkenteni. Minden cserénél adagolok startert. Akár két csere között is adagolhatod, segít lebontani a surface scum-ot.

- Papírtörlő kendőt óvatosan teríthetsz néha a vízfelszínre, ez sokat fel tud szívni.
- Ami nekem - úgy tűnik - az igazi megoldást jelenti: Lámpaoltás után - éjszakára, 5-6 órán keresztül üzemeltetek egy kis oxigén porlasztót. Ez a növényeknek, halaknak is jó, illetve eltűntette a surface scum 80-90%-át.

A felszíni szennyeződés "leszigeteli" az akváriumot, így elzárja az oxigént. Alacsony oxigénszint mellett elpusztul a jótékony bacik egy része is, így nem bomlik le a trutyi. (Barna algáról nem is beszélve.)

Ha ne adj Isten butaságokat írtam, majd kijavítanak, de én ezt tapasztaltam. 2-3 nap után egyértelmű a javulás. Ráadásul utóbbi nem is csak tüneti kezelés.


2015. december 6., vasárnap 22:00
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron